İzole ve Doğal: Türkiye'de Bungalov Tatil Yerleri

2020-07-14

İzole ve Doğal: Türkiye'de Bungalov Tatil Yerleri

Şehir hayatının getirdiği stresten ve gürültüden bunaldığımız zamanlarda doğanın kalbine doğru yol almak en güzel arınma biçimlerinden biridir. Trafikte bunaldığımız ya da kalabalıktan yorulduğumuz o anları, doğanın içinde herkesten izole olarak telafi edebiliriz. Doğanın büyülü atmosferini hissetmek, huzuru hissetmek demektir.

Ne kadar şanslıyız ki ülkemizin her bölgesinde doğa sevgisini doyasıya yaşayabileceğimiz ve gökyüzündeki yıldızları izleyerek huzuru bulabileceğimiz farklı türden yerler mevcut.

Bu yazımızda size farklı bir doğa deneyimi önereceğiz ve Türkiye'de bungalov tatili yapabileceğiniz, doğayı sonuna kadar hissedebileceğiniz bazı yerleri önereceğiz. Çantanızı hazırladıysanız başlayalım.

Olimpos: Doğa ile Tarih İç İçe

Türkiye'nin eşsiz güzellikteki tatil bölgelerinden biri olan Olimpos, sakin tatil için en değerli adreslerden biri konumunda. Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı olan bu bölge, doğa tutkunu özgür ruhlu gezginlerin sıkça gittiği yerlerden.

Bungalov evler denilince akla ilk gelen duraklardan olan Olimpos; doğasının yanı sıra tarihi ve kültürel değeriyle de oldukça önemli. Zamanında Likya Birliği'ni oluşturan 6 şehirden birisi olan Olimpos, sahip olduğu antik kent ile de mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Buraya geldiğinizde doğanın tüm güzelliğini ve çarpıcılığını doyasıya yaşayabilirsiniz.

Kabak Koyu: El Değmemiş Bir Doğa

Kabak Koyu; ülkemizdeki gizli kalmış güzelliklerin başında geliyor. Fethiye'ye bağlı olan Ölüdeniz'in doğusunda yer alan vadi, bir yeryüzü cenneti niteliğinde. Kızılçam ormanları içerisinde gizlenen bu güzellik, doğa hayatını sevenler açısından ülkemizdeki en uygun noktaları arasında yer alıyor.

Ayrıca sarp yamaçlarla çevrili bu vadinin enfes bir plajı ile ormanının iç taraflarında saklı akarsuları ve şelaleleri bulunuyor. Kabak Koyu, doğanın içinde bungalov tatili yapabileceğiniz en güzel yerlerden.

Kaz Dağları: Türkiye’nin Oksijen Deposu

Biga yarımadasında bulunan Kaz Dağları; doğanın tüm güzelliğini ve çekiciliğini konuşturduğu bir bölge. Türkiye’nin oksijen oranı en yüksek bölgelerinden biri olan Kaz Dağları, izole tatil yapmak ve doğayı sonuna kadar hissetmek için oldukça uygun.

Antik çağlarda "İda Dağı" olarak anılan Kaz Dağları, Homeros'un İlyada Destanı’nda da geçer. Eski çağlarda birçok farklı uygarlığın yaşadığı bölge, görkemli bir tarihe sahip. Kaz Dağlarına geldiğinizde kamp hayatının her türlüsünü dilediğiniz gibi yaşayabilirsiniz.

Kaçkar Yaylaları: Doğu Karadeniz’in Görkemi

Karadeniz; yeşilin her tonunu bulabileceğiniz, tarifsiz güzellikte bir doğaya sahip. Kaçkar Yaylaları da bu güzelliğin en görkemli duraklarından. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı olan Kaçkar Yaylaları, 2400 metre yükseklikte bir bölge.

Nefes kesen manzaralara ev sahipliği yapan Kaçkar Yaylaları, doğanın tüm ihtişamını yaşayabileceğiniz ve gökyüzünü doyasıya izleyebileceğiniz bir yer. Çamlıhemşin’e 29 kilometre uzaklıkta bulunan bölgeye ulaşım da patikalar üzerinden yapılıyor. Dolayısıyla burası doğa ile baş başa kalmak ve izole olmak için biçilmiş bir kaftan.

Peki, tatil dönüşlerinde doğadan uzaklaşmamak ve bu büyünün bozulmaması için doğa ile iç içe bir yaşama ne dersiniz? Çam ormanlarının tertemiz havasını içinize çekmek ve özgürce yaşamak istiyorsanız Ege Yapı ÇamlıYaka Konakları’na göz atabilirsiniz. Ege Yapı, hayata geçirdiği projelerde şehir hayatına dair zorlukları göz önünde bulunduruyor ve huzur dolu yuvalar tasarlıyor.

ÇamlıYaka Konakları’nı da bu anlayış ile tasarlayan Ege Yapı, şehir hayatından kopmadan doğayla iç içe olabileceğiniz bir yaşam alanı dizayn etti. Yemyeşil doğası ile huzur veren ÇamlıYaka Konakları, size eşsiz bir konfor ve özgürlük alanı sunuyor. Detaylı bilgi almak için Ege Yapı ÇamlıYaka Konakları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.