Kullanışlı 1+1 Daire Nasıl Olmalı?

2023-08-03

Kullanışlı 1+1 Daire Nasıl Olmalı?

Kullanışlı 1+1 Daire Nasıl Olmalı?

Modern çağ, birçok yenilik ve kolaylığı beraberinde getirirken yaşam tarzlarında da sadeliğe doğru yöneliş başlattı. Nüfus artışı ve göç alımıyla birlikte gayrimenkul sektöründe dairelerin metrekareleri küçüldü, en çok tercih edilen konut tipi 1+1 oldu. Daha ekonomik bir hayat sunması ve yatırım imkanı gibi cazip nedenlerden dolayı dikkat çeken 1+1 daireler, düşük maliyetli olmasının yanında kullanım kolaylığıyla da tercih sebebi.

Türkiye’de son birkaç yılda popülerliğini artırsa da dünyanın birçok merkezi şehrinde stüdyo ya da 1+1 daireler uzun yıllardır tercih ediliyor. Şehirlerde üniversite sayısının artması, iş hayatına atılan gençler ve yeni evlenenler için de cazip olan 1+1 daireler minimalist bir yaşam şeklini benimseyenler için de ilgi çekici. Açık renkler ve işlevsel mobilyalarla oldukça kullanışlı hale gelen 1+1 ev dekorasyonu için dikkat edilmesi gerekenleri sizler için düzenledik.

 

 

Açık renkleri tercih edin

Evi aydınlık ve geniş göstermenin yolu hiç şüphesiz açık renklerle dekore etmektir. Optik illüzyon ile aydınlık daireler olduğundan ferah ve geniş görünür. Beyaz, açık mavi, açık gri, lavanta, pudra pembesi, açık sarı gibi renklerle evinizde aydınlık bir ortam yaratabilirsiniz. Evinizin daha aydınlık olması için pencerelerin önünü olabildiğince açık bırakmaya özen gösterin. Pencere önünü kapatan büyük boyutlu eşyaları kullanmaktan kaçının. Duvarları ve tavanı açık renkte boyayıp, seçtiğiniz eşyaları da duvar renginin kontrastı olan tonlarda seçerseniz çok daha geniş bir görünüm sağlayabilirsiniz. Zemin kaplamalarında da yine açık renk tercih edilmesi alanı olduğundan geniş gösterecektir. Mobilyalarda ise buz beyazı, vanilya, krem tonları zarif bir görünüm kazandıracaktır. Huzurlu, pozitif, aydınlık bir alan için mavi ve tonları, iç açıcı doğal bir görünüm için yeşil ve tonları, enerjik bir görünüm için pembe ve sarı tonlarını tercih edebilirsiniz. Mutfak dolaplarında yine beyaz ve tonlarını seçerseniz ferah bir görünüm yakalayabilirsiniz. Beyaz eşyalarda ise renkli ürünleri tercih ederek mutfağınıza canlılık katabilirsiniz. Oturma odasında açık renkleri kullanırken, yatak odasında pastel tonları tercih edebilirsiniz.

 

 

Çok fonksiyonlu, minimalist mobilyalar kullanın

1+1 ev dizaynında kullanım alanı dar olduğu için kullanılan eşyalar çok fonksiyonlu olmalıdır. Örneğin; yatak olarak da kullanılabilen açılabilir koltuk, katlanabilir, duvara monte edilen masa, kitaplıklı sehpa, alt kısmı raf vazifesi gören askılık, duvara gömülü olarak tasarlanan mutfak dolabı, merdiven şeklinde duvara yaslanan ayakkabı dolabı, çok sayıda bölmesi olan açılıp kapanabilen çalışma masası gibi eşyaların tercih edilmesi alandan tasarruf yapılmasını sağlar. Minimalist aksesuarlar kullanarak da konfor alanınızı geniş tutabilirsiniz.

 

 

Geometrik desenlerle alanı genişletin

Her tarza uyum sağlamasıyla derinlik ve uzunluk algısı yaratan geometrik desenler, 1+1 evler için sıklıkla tercih edilir. Banyodan mutfağa, yatak odasından oturma odasına evin her bölgesinde kullanacağınız geometrik desenler evinizin kullanım alanını olduğundan geniş gösterecektir. Geometrik desenler her sene popülerliğini koruyor.

 

 

Ev bitkileri ile ortama canlılık katın

Küçük alanlarda ferah ve doğal bir yaşam alanı yaratmak için ev bitkileri olmazsa olmazdır. Havayı temizleme özelliğiyle duvar sarmaşığı ve aloe vera, evinize renk katmak için flamingo çiçeği, arındırıcı özelliğiyle yelken çiçeği, evin içindeki havadaki toksinleri filtreleyen, solunum ile ilgili alerjilerin giderilmesine yardımcı olan İngiliz sarmaşığı ile evinize canlılık katabilirsiniz.

Konumuyla İstanbul’un en değerli lokasyonlarından birine sahip olan, panaromik göl manzarası eşliğinde, doğal çevreye uyumlu olarak Ege Yapı güvencesiyle hayata geçen ModernYaka, 1+1’den 4+1’e kadar minimum 5,5 metrekare büyüklüğünde geniş balkonlu farklı daire tiplerinden oluşuyor. Hemen yanı başındaki açık hava alışveriş caddesinde hafta sonunu beklemeden rengarenk bir alışveriş deneyimi sunan ModernYaka’da spor salonu ve çocuk oyun alanları ile de günün geri kalan zamanını kendinize ve ailenize ayırma imkanı bulabilirsiniz.

Projelerimizi incelemek ve sitemizi ziyaret etmek için https://www.egeyapi.com/ ‘a tıklayınız.

 
Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.