Sanata Doymaya Hazır mısınız? İstanbul'daki Sanat Galerilerini Keşfedin!

2020-11-12

Sanata Doymaya Hazır mısınız? İstanbul'daki Sanat Galerilerini Keşfedin!

İstanbul, uçsuz bucaksız kocaman bir şehir. Bu büyüklük zaman zaman ürkütücü olsa bile insanlara çeşitli alanlarda pek çok kapı da aralıyor. Örneğin İstanbul, sanatla iç içe yaşayan insanlar için büyük zenginlik barındırıyor.

Düzenli olarak sanat galerilerini keşfe çıkan insanlar için İstanbul’un farklı ilçelerinde konumlanmış sanat galerileri, yerli ya da yabancı pek sanatçının eserlerine ev sahipliği yapıyor. Sanat tutkunlarına ise sadece buraları keşfetmek ve ortamın ruhunu tam anlamıyla hissetmek kalıyor.

Siz de düzenli olarak sergi turlarına çıkmayı seviyorsanız bize kulak verin. Çünkü bu yazımızda sanata tam anlamıyla doyacağınız muhteşem galerileri keşfedeceksiniz! İşte, karşınızda İstanbul sanat galerileri:

Pilevneli Gallery - Dolapdere & Mecidiyeköy

https://www.instagram.com/p/CKjZ8LWr1Ac/

Uluslararası sanatçıları Türkiye’ye getirmek ve Türk sanatçıları uluslararası arenada tanıtmak gibi hedefleri bulunan Pilevneli Gallery; biri Dolapdere’de, biri Mecidiyeköy’de olmak üzere iki ayrı mekâna sahip. Ayrıca Eriyen Hatıralar sergisiyle adından söz ettiren Refik Anadol, bu galerinin sanatçılarından biri. Sanatın uluslararası yüzünü yakından görmek istiyorsanız bu galeriye mutlaka uğrayın deriz.

Galeri Nev - Galatasaray

https://www.instagram.com/p/CKaxrWgJkTH/

Birçok usta sanatçıyı temsil eden Galeri Nev, son derece aktif bir sanat galerisi. 1987 yılında kurulmuş olan Galeri Nev, ülkemizin modern sanat tarihini şekillendirme sürecinde öncü bir rol oynamış. Ayrıca birçok değerli sanatçının eserlerini tanıtmanın yanı sıra kataloglar, sanatçı kitapları ve monografiler dahil olmak üzere Türkçe ve İngilizce 100’den fazla yayına sahip.

Art x-ist - Karaköy

https://www.instagram.com/p/CK0r8iGFAJo/

2004 yılında kurulan Art x-ist, evrensel fikirlerle üretim yapan genç sanatçıları desteklemek ve onlara kariyerleri boyunca mentörlük yapmayı hedefliyor. 2013 yılından itibaren uluslararası sanatçıları da destekleyen Art x-ist, çağdaş sanatın İstanbul’daki en önemli temsilcilerinden biri konumunda.

Galerist - Beyoğlu

https://www.instagram.com/p/CKtf_r2pJ_w/

Yeni yetenekler keşfetmek ve sanatçılara yeni ifade olanakları sağlamak için 2001 yılında İstanbul’da kurulan Galerist, Beyoğlu sanat galerileri içinde çok önemli bir yere sahip. Ülkemizdeki sanatçıları uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlayan galeriyi, Asmalımescit Mahallesi’ndeki mekânında ziyaret edebilirsiniz.

Pera Müzesi - Tepebaşı

https://www.instagram.com/p/CKv_OWfqLWu/

Sanatseverler için 2005 yılında kurulan Pera Müzesi, Suna-İnan Kıraç Vakfı tarafından hizmete açılmıştı. Pera Müzesi, süreli sergileriyle olduğu kadar Suna-İnan Kıraç Vakfı’na ait “Oryantalist Resim”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ve “Kütahya Çini ve Seramikleri” koleksiyonlarıyla da ünlüdür. Bunların yanında dünyaca ünlü sanatçılara ve onların eserlerine de süreli olarak ev sahipliği yapıyor. Kurulduğu günden itibaren İstanbul’un en nitelikli ve en kapsamlı kültür merkezi haline gelen Pera Müzesi’ni Tepebaşı’nda ziyaret edebilirsiniz.

Zilberman Gallery - Mısır Apartmanı

https://www.instagram.com/p/CKgTi78AsMP/

İstanbul ve Berlin’de galeri alanı bulunan Zilberman Gallery, 2008 yılında İstanbul’da kurulmuş. Her yıl 10-12 sergi düzenleyen galeri; koleksiyonerler, küratörler ve sanat profesyonelleriyle yakın ilişkiler kurup sanatçılar için uluslararası arenada güçlü bir temsil sağlıyor. Ayrıca Beyoğlu’nda bulunan ve mimarisiyle dikkat çeken Mısır Apartmanı da ev sahipliği yaptığı Zilberman Gallery gibi dikkat çekiyor.

İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi - Moda

https://www.instagram.com/p/B1LY7KUA9yl/

İstanbul’un sanat galerileri açısından ne kadar zengin olduğundan bahsetmiştik. Bu noktada Kadıköy de sanat galerileri özelinde Beyoğlu’nu aratmıyor. Örneğin İstanbul Hatırası Fotoğraf Merkezi, aslında bir fotoğrafçılık kursu olsa bile sergilerin düzenlendiği ve çeşitli panellerin yapıldığı çok özel bir mêkan. Ayrıca minik bahçesiyle de Moda’da keyifli vakit geçirilecek yerlerden biri.

İstanbul’da bulunan birbirinden yetenekli sanatçıların eserlerini sanatseverlerle buluşturan galerileri sizinle paylaştık. Sanata değer veren yönümüzü size daha iyi anlatmak adına Ege Yapı olarak İyilik İçin Sanat Derneği ile iş birliği yaptığımızı ve Atölye Cer’i hayata geçirdiğimizi de söylemek isteriz. Genç ve yetenekli sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapan Atölye Cer, Tarihi Yarımada’da Yedikule Hisarı’nın yanında geliştirdiğimiz Cer İstanbul Konut Projesi’nin şantiyesinde yer alıyor. Atölye Cer’i keşfetmek ve bu konut projesiyle ilgili detayları öğrenmek için Cer İstanbul Konut Projesi sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.