Şehrin İçinde Ayrı Bir Yaşam Alanı: Ticari Üniteler

2022-07-18

Şehrin İçinde Ayrı Bir Yaşam Alanı: Ticari Üniteler

Ticari üniteler, şehir yaşamına kolaylık getirdiği ve işletme sahiplerine pek çok avantaj sağladığı için son yıllarda oldukça popüler hale geldi. Konutlar, mağazalar, hatta kültürel alanlar birbirine yakın yerler içerisinde toplanmaya başladı. Örneğin bir binanın zemin katı restoran, üstü ofis ve daha üst katlar ise ev olarak kullanılıyor.

Ticari ünitelerin trend yapı modellerinden biri haline gelmesinin oldukça haklı sebepleri var. Nüfusun artması ve yerleşimin yayılması, beraberinde ulaşım güçlüğü ve sosyal imkanlara erişimde zorluk problemlerini getiriyor. Yaşam alanlarının yanı başında yer alan ticari üniteler ise modern hayat için olmazsa olmazları yürüyüş mesafesine yaklaştırıyor.

Ulaşılabilirlik ve konforlu yaşam ile eş anlama gelen ticari üniteler, elbette gayrimenkul sahipleri için de büyük avantajlar sağlıyor. Öyleyse gelin, iş yerinizi şehrin tam kalbine yerleştiren ticari ünitelere daha yakından bakalım ve bu eşsiz olanak hakkında tüm bilgilere ulaşın.

Ticari Ünite Ne Demektir?

Ticari üniteler genellikle konut projelerinin yakınında ya da içerisinde bulunan, ticari gayrimenkul sahiplerine işlevsel bir kullanım sunan yapılardır. Tek başına faaliyet gösteren bir işletmenin; müşterilerine ulaşma, erişilebilir olma, binanın yapısal ihtiyaçlarını giderme gibi zorluklarını ortadan kaldırır.

Neden Ticari Ünite Tercih Etmelisiniz?

Oturmayı seçtiğimiz mahallenin konumu, yaşam kalitemizi nasıl etkiliyorsa iş yerlerimizin konumu da her açıdan iş verimliliğinde belirleyici oluyor. Ticari ünite sahibi ya da kiracısı olmanın faydaları ise şunlar:

  • İşletmelerin birçoğunun başarısı, çekebileceği ziyaretçi sayısıyla doğru orantılı. Ticari üniteler; konut, okul, ofis gibi yapılara yakın olduğu için halihazırda bir kitlesi bulunuyor. Yani işletmelerin müşterilerine ulaşmak için harcadığı çabayı çok daha aza indiriyor.
  • İster köklü ister yeni bir firma olsun, her işletmenin işlem hacmini artırması için potansiyel müşterilere de ulaşması gerekiyor. Ticari üniteler içerisinde yer alan firmalar, kendilerine ulaşmayı hedeflemeyen kitlelerin bile ilgisini çekerek müşteri ağını genişletebiliyor
  • Şehir yaşamının getirdiği zorluklardan birisi de otopark sorunu. Bir işletmenin kendi çalışanlarından ürün tedarikçilerine ve elbette müşterilerine kadar her paydaşının otopark ihtiyacı bulunuyor. Ticari ünitelerde yer alan otoparklar, firmaların günlük faaliyetlerini rahatlıkla sürdürebilmesi ve müşterilerinin de kendilerine konforlu bir şekilde ulaşmasını sağlıyor.
  • Arabayla kolay erişimin yanı sıra şehirde yaşayanların arzu ettiği bir diğer unsur ise yürüyüş mesafesinde tüm ihtiyaçları karşılamak. Ticari ünitelerin konutlara ve ofislere yakınlığı sayesinde bu ihtiyaç da çözüm buluyor.
  • Mesai saatleri dışında da mağaza güvenliğinin sağlanması olmazsa olmazlardan. Ticari ünitelerin sunduğu 24 saat güvenlik ve kamera sistemiyle denetleme gibi imkanlar sayesinde işletmeler emniyetlerini güvence altına alıyor.
  • Marka imajı, bir işletmenin sunduğu ürün ya da hizmet kadar konumuyla da yakından ilişkili. Ticari ünitelerin modern yapılar içerisinde yer alması, marka imajını güçlendiren bir unsur olarak görev yapıyor.
  • Tek başına bir ticari yapının altyapı sorunların çözmek ve peyzaj düzenlemesini yapmak daha maliyetli ve zor olabiliyor. Ticari üniteler ise bu amaçla tesis edildikleri için belirli standartlara sahip oluyor.

Ticari Alanlar Nelerdir?

Ticari üniteler; giyimden eczaneye, kozmetikten fırına kadar bir yaşam alanında ihtiyaç duyulabilen tüm işletmeler tarafından kullanılabiliyor. Ticari alanlardan en yaygınları ise şunlar:

Eczane

Hastaneye yakın olunsun ya da olunmasın eczane her zaman ihtiyaç duyulan ticari ünitelerden birisi. Bu nedenle bir ticari ünite olarak eczane her yerleşim yerinin yakınında rağbet gören bir alan.

Kitap & Kırtasiye

Kırtasiye ve kitap mağazaları okul yaşında çocuğu bulunan ya da kitap okumaktan keyif alan yani yediden yetmişe herkese hitap ediyor. Ticari üniteler arasında da sıkça yer alıyor.

Bebek Ürünleri Mağazası

Bebeklerin çabuk büyüdüğü ve sürekli farklı ihtiyaçlarının doğduğu bir gerçek. Anne babalar için de önemli olan bu ihtiyaçlara en kolay şekilde ulaşmak. Bu nedenle hemen her ticari ünite kompleksinde bebek ürünleri mağazası da açılıyor.

Veteriner

Veterinere yakın olmanın değerini en iyi bir evcil hayvanı olan bilir. Çünkü evcil dostlarımız da düzenli bakıma ihtiyaç duyuyor ve bu bakımı uzakta aramak oldukça yorucu. Yani en çok rağbet edilen ticari ünite türlerinden birinin veterinerler olması boşa değil.

Güzellik Salonu

Bakım bir ihtiyaç olduğu kadar aynı zamanda bir keyif. Ticari ünitelerden olan güzellik salonlarının konutlara yakın olması ise konfor sunan ve tercih edilen bir durum.

Kuaför

İster işe giderken ister özel bir günde kuaförler mutlaka uğrak yerlerden biri oluyor. Kuaförlerin ticari alanlar içerisinde konumlanması da müşterilerine kolaylıkla ulaşmalarını sağlıyor.

Süpermarket

Günlük ihtiyacı karşılamak için genellikle kilometrelerce yol gidilmez. Ticari ünite çeşitlerinden olan süpermarketler insanların bu ihtiyacını kolaylıkla karşılıyor.

Kafe & Restoran

Yaşam alanının, iş merkezinin ya da okul çevresinin ihtiyaç duyduğu temel ticari ünitelerden birisi de kafe ve restoranlar.

Kuyumcu 

Prestij ve görünürlüğün en çok öneme sahip olduğu işletmelerden birisi de kuyumcu. Her iki avantajı da sağladığı için ticari üniteler kuyumcu sahipleri tarafından tercih ediliyor.

Ticari alan projeleri ve en güzel ticari alan örnekleri Ege Yapı Kordon İstanbul sayfasında sizi bekliyor! 3000 kişilik konut projesinin içerisinde yer alan, havalimanına ve 15 üniversiteye yakın olan Kordon İstanbul, yüksek kazanç potansiyeliyle size hayalinizdeki ticari gayrimenkul imkanlarını sunuyor.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.