Türkiye’nin En Keyifli Bisiklet Parkurları

2019-06-17

Türkiye’nin En Keyifli Bisiklet Parkurları

Bisiklet sürmek, spor yapmanın en eğlenceli ve ulaşımın en doğa dostu hali. Peki, sağlıklı bir yaşam için pedal çevirirken aynı anda ülkemizin güzelliklerini keşfetmeye ne dersiniz? Bu fikrin sizi heyecanlandırdığını biliyoruz. O halde kaskınızı takın, bisikletinize binin; çünkü şimdi, Türkiye’nin en iyi bisiklet parkurlarına doğru pedal çeviriyoruz!

1. Kapıdağ Yarımadası
Balıkesir’de hem doğa ile buluşmak hem de şehrin bir bölümünü bisiklet sürerek keşfetmek istiyorsanız Kapıdağ Yarımadası’nda bisiklet turu yapabilirsiniz. Tura dilerseniz Erdek’ten başlayıp günübirlik bir organizasyon yapabilir, dilerseniz de Bandırma’dan başlayarak 2 gün sürecek ve kamp yapabileceğiniz bir plan oluşturabilirsiniz. Bu arada sonbahar aylarında düzenlenen ve kalabalık bir ekip ile gerçekleştirilen turlara da katılabilirsiniz. Kapıdağ Yarımadası turunda köyleri ziyaret etmeyi ve hatta bu noktalarda minik molalar vererek rotanın keyfini çıkarmayı es geçmemenizi öneririz.

2. Saros Körfezi
Gelibolu’da bulunan Saros Körfezi, en beğenilen bisiklet rotalarından biri. Birbirinden güzel manzaralarla karşılaşabileceğiniz bu körfez yaklaşık 60 km’lik bir girintiden oluşuyor. Eğer günübirlik değil de yaklaşık 3 gün süren bir rota oluşturmak istiyorsanız rotanızın başlangıcını Keşan olarak belirleyebilirsiniz. Ayrıca çeşitli bisiklet festivallerine katılıp sizin gibi bisiklet sevdalıları ile bu doğal güzelliklerle dolu parkuru deneyimleyebileceğinizi de belirtelim.

3. Ardeşen ve Çamlıhemşin
“Doğa” denildiğinde akıllara ilk gelen coğrafya olan Karadeniz’de de mükemmel bir rotada yolculuk yapabilirsiniz. En keyifli Türkiye bisiklet rotalarından biri olan Ardeşen-Çamlıhemşin sayesinde yeşile ve Palovit Şelalesi gibi birbirinden güzel doğal oluşumlara doyacaksınız. Eğer bir gün boyunca sürecek bu bisiklet rotası size çekici geldiyse dağ bisikletinizle yola çıkmanızı öneririz.

Doğa ile Buluşmak ve Spor Yapmak İçin Beklemeyin!
Evet, önerdiğimiz bisiklet parkurları oldukça çekici. Fakat buralara gitmek için hafta sonlarını ya da tatil dönemlerini beklemeniz gerekebilir. Oysa doğayla buluşmak veya bisiklete binebilmek için beklemenize gerek yok! Ege Yapı projelerindeki bisiklet yolları sayesinde, mükemmel bir peyzaj eşliğinde spor yapabilirsiniz. Hatta Kordon İstanbul’daysanız Belgrad Ormanı’nda, Cer İstanbul’daysanız da sahildeki 30 kilometrelik bisiklet yolunda İstanbul’un muhteşem manzarasının tadını çıkarabilirsiniz!

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.