2020-03-19

Yeni Bir Hobi Edinmenin En Keyifli Yolu: Balkonu Sanat Atölyesine Çevirme İpuçları

Evde verimli zaman geçirmenin en güzel yollarından biri güzel bir hobi edinmek ve hobi olarak başlayan uygulamaları bir yaşam biçimine dönüştürmek. Evde oluşturacağınız bir hobi köşesi ile hem gündelik yaşam içerisindeki stresten uzaklaşabilirsiniz hem de kişisel gelişim önerilerinden birini uygulamayı başarabilirsiniz.

Sanatçı bir ruha sahipseniz artık sanatınızı online eğitimler ile desteklemek ve geliştirmek de oldukça kolay. İstediğiniz sanat disiplini üzerine Youtube kanallarından ve bloglardan teorik ve pratik dersler alabiliyorsunuz. Yani evde sanat yapmak ve evde vakit geçirmek eskiye göre çok daha kolay ve keyifli.

Bu yazımızda size balkonunuz için dekorasyon fikirleri sunacağız ve kendinize ait bir sanat alanı oluşturmanızı sağlayacağız. Ne de olsa sanatçılar için kendilerine ait alanlar çok değerlidir ve tüm sanatsal fikirler burada ortaya çıkar. Hazırsanız başlayalım ve balkonunuzu bir hobi ve sanat atölyesine dönüştürelim.

● Tarzınızı Belirleyin

Balkonunuzu bir sanat atölyesine çevirmeden önce size ilham verecek bir tarz belirlemenizde fayda var. Klasik tarzdan mı hoşlanıyorsunuz, yoksa daha etnik unsurları mı seviyorsunuz? İlk olarak buna karar verebilir ve balkonda çokça vakit geçirmenizi sağlayacak dekorasyon ögelerini ona göre seçebilirsiniz.

Örneğin etnik stilden hoşlanıyorsanız balkonunuzu mandala ve kilimlerle donatabilirsiniz. Böylece çalışma alanınızı kendiniz için daha eğlenceli hale getirebilir ve hayal gücünüzün gelişmesine yardımcı olabilirsiniz.

● Balkonunuzun Büyüklüğüne Göre Mobilya Tercih Edin

Balkonunuzu bir çalışma alanına dönüştüreceğiniz için seçeceğiniz mobilyalar oldukça önemli. Eğer balkonunuz genişse mobilya seçiminde daha özgür olabilirsiniz, ama küçük bir balkona sahipseniz seçeceğiniz eşyalara dikkat etmelisiniz.

O yüzden oturma grupları gibi alan kaplayan şeyler yerine balkon salıncaklarını ya da ihtiyacınız olan araç gereçlerinizi koyabileceğiniz raf takımlarını tercih edebilirsiniz.

● Balkonunuzda Boşluk Bırakın

Balkonunuzda boşluklar bırakmak size ferahlık hissi verecektir ve bu da size ilham olarak olumlu şekilde yansıyacaktır. Özellikle balkonunuzun orta kısmını boş bırakabilirsiniz. Böylece tuvalinizi, boyalarınızı, fırçalarınızı ya da kullanacağınız ekipmanları buraya yerleştirebilirsiniz.

● Mumluklar ve Işıklandırmalar Kullanın

Balkonunuza bohem bir hava katmak istiyorsanız mumluklar ve ışıklandırmalar size mutlaka yardımcı olur. Ayrıca mumluk ve ışıklandırmalar sayesinde akşam vakitleri de çalışmaya devam edebilirsiniz.

● Bitkisiz Olmaz

Balkon demek aynı zamanda çiçek ve bitki de demek. Özellikle yeşile ve doğaya hasret kaldığımız şehir hayatı içerisinde evlerimizdeki çiçeklerin, bitkilerin değeri hayli fazla. Hem balkonunuza yerleştireceğiniz çiçekler ve bitkiler size ilham da verecek.

Eğer geniş bir balkona sahipseniz büyük saksılarda yetişen çiçekleri ve minik fidanları uygun bir köşeye yerleştirebilirsiniz. Ayrıca hatırlatmakta fayda var; son dönemlerde limon, mandalina gibi meyveleri saksıda yetiştirmek de hayli yaygın bir uygulama.

● Rahatlığı Öne Çıkaran Minderlerden Yararlanın

Boş zamanlarınızda hobilerinizle ilgileneceğiniz balkonunuzda minder kullanarak bu alana salaş bir hava katabilirsiniz. Ayrıca çalışmaktan sıkıldığınız ya da yorulduğunuz anlarda bu minderlere yayılarak keyfinize keyif de katabilirsiniz. Seçeceğiniz renkli ve farklı boyutlardaki minderler, hobi köşenizi daha sıcak bir hale getirebilir.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.