2018’de Göreceğimiz 3 Mimari Trend

2018-02-07

2018’de Göreceğimiz 3 Mimari Trend

Herakleitos tarafından söylenen “Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir.” sözünün doğruluğu her gün bir kez daha kanıtlanıyor. Çevremizdeki her şey değişmeye, gelişmeye devam ediyor. Değişimin bir yansıması olarak da farklı trendlerle karşılaşıyoruz. İşte, bu gelişmenin bir yansıması da mimari alanda yaşanıyor. Şimdi, 2018 yılında sık sık göreceğimiz mimari trendlere göz atalım.

1. Daha Açık Yaşam Alanları

Salon, yemek odası, mutfak, yatak odası… Evimizdeki odaları işlevlerine göre ayırıyoruz. Fakat 2018 yılından itibaren evdeki farklı alanların daha çok iç içe geçtiğini göreceğiz. Örneğin; yemek odası ile oturma odası birleşecek belki bu alana bir de Amerikan mutfak eklenecek. Alanlardaki geçişler ise farklı duvar renkleri ve farklı dekorasyon stilleri ile kolaylıkla gerçekleştirilebilecek. Bu trendin amacı ise daha sıcak ve sevecen ortamlar oluşturmak.

2. Doğal Aydınlatma

Aydınlatma bir ev için oldukça önemli hatta bu nedenle bir evi satın almaktan ya da kiralamaktan bile vazgeçebilirsiniz. 2018 yılının mimari yenilikleri sayesinde bu gibi sorunlar daha az karşımıza çıkacak. Daha büyük ve geniş camlar son yıllarda sıklıkla karşılaştığımız bir mimari özellik olsa da doğal ışıklandırma trendi sayesinde geniş camlar ve bol pencereli yapılar hayatımızda daha çok yer alacak.

3. Akıllı Evler

Akıllı telefon, akıllı saat, akıllı ev eşyaları… “Akıllı” kelimesi zaten hayatımızda olan bir kavram. Fakat 2018 yılı itibariyle evler de daha akıllı olacak! Akıllı evler hayatınıza pratiklik, konfor ve güvenlik katacak ve bize zaman kazandıracak. Örneğin; ütü yaptınız ve ütünün fişini çekmeden evden çıktınız. Akıllı eviniz, prizin elektriğini keserek başınıza gelebilecek olumsuz olayların önüne geçecek. Akıllı evler, elinizdeki mobil cihazınız sayesinde perdelerinizi, panjurlarınızı açmaktan gün doğumunda evin ışıklarını kapamaya kadar pek çok konuda hayatınızı kolaylaştıracak.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.