Bu Ev Doğru Ev Mi? Ev Alma Aşamasında Kendinize Sormanız Gereken Sorular

2017-10-18

Bu Ev Doğru Ev Mi? Ev Alma Aşamasında Kendinize Sormanız Gereken Sorular

Herkes bir an önce ev sahibi olmak ister fakat ev arayışı sırasında bir evi beğenmeniz, o evi satın almanız için yeterli değildir. Eve taşındıktan sonra pişman olmamak için ev satın alma aşamasında kendinize sormanız gereken sorular var. Ev satın alırken sorulacak sorular ve ev alırken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir, göz atmaya ne dersiniz?

Bu Ev Bizim İçin Yeterli Mi?

Evin büyüklüğü sizin için yeterli mi, öncelikle buna karar vermelisiniz. Ne ihtiyacınızdan büyük ne de ihtiyacınızdan küçük bir ev satın almalısınız. Fakat ev satın alırken geleceği düşünmenizde de yarar var. Örneğin yeni evlendiyseniz ve bir bebeğiniz olsun istiyorsanız onun da bir odası olacak şekilde bir ev satın almalısınız. Ege Yapı projelerinde 1+0’dan 5+1 dubleks dairelere kadar ailenize uygun seçenekler bulunuyor.

Evde Kullanılan Malzemeler Kaliteli Mi? Isı ve Ses Yalıtımı Yeterli Mi?

Satın almayı düşündüğünüz evde kullanılan malzemeler de evin değerini belirleyen ögelerden biridir. Kaliteli malzemeler ve işçilikle oluşturulmuş bir ev, masrafa girmenizin ve evde yaşayabileceğiniz olumsuzlukların önüne geçer. Aynı zamanda evde ısı yalıtımı ideal sıcaklığın evinizde kalmasını sağlarken, ses yalıtımı da oluşabilecek rahatsızlıkların önüne geçebilir.

Konumu ve Sosyal Çevresi Ailemiz İçin Avantajlı Mı?

Ev satın alma kararını vermede en etkili konulardan biri de evin konumudur. İşinize ve çocuklarınızın okuluna yakın olmasının yanında, evin sevdiğiniz semtlere ya da mekanlara yakın olması da önemlidir. Konumu dışında, evinizin sosyal çevresinin size ve ailenize uygun olması, evi satın alırken değerlendirmeniz gereken bir diğer kriterdir.

Bize Hangi Olanakları Sunuyor?

Hafta sonu sinemaya gitmek ya da sağlıklı bir hayat için spor yapmak isteyebilirsiniz. Bu olanakların satın alacağınız ev ile birlikte sunulup sunulmadığı ise oldukça önemlidir. Evin size sunduğu sosyal olanakları da ev alırken değerlendirmeli ve kararınızı bu değerlendirmenin ardından vermelisiniz. Örneğin Ege Yapı projelerinde kapalı ve açık yüzme havuzlarından fitness salonlarına, koşu parkurlarından çocuk oyun alanlarına kadar pek çok sosyal alan bulunuyor.

Ödeme Koşulları Bütçemize Uygun Mu?

Ev sahibi olmak size güvenilir ve rahat bir geleceğin kapılarını aralar; fakat geleceğinizi düşünürken bugününüzü es geçmemelisiniz. Eğer taksitle ev almak istiyorsanız ödeme koşullarını detaylı bir şekilde incelemeli ve aile bütçenizi sarsmayacak bir plana dahil olmalısınız.

Ege Yapı’nın Batışehir Projesi’nin hayata geçirdiği kampanya ile peşinatsız ya da taksitleri 2019 yılında başlayacak şekilde kira öder gibi ev sahibi olabilirsiniz.

Detaylar için www.egeyapi.com/batisehir/ sitesindeki Bilgi Talep Formunu doldurabilir ya da 0850 222 53 43 numaralı telefondan Satış Ofisi’ne ulaşabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.