Ev alırken hangi özellikleri arıyoruz?

2016-12-12

Ev alırken hangi özellikleri arıyoruz?

Gayrimenkul, hayatımızın en önemli seçimlerinden biri… Ev sahibi olmak kadar, alacağınız ev hakkında doğru kararı vermek de gerekiyor. Eğer siz de yeni bir ev sahibi olmaya hazır fakat kararsızsanız, yapılan bir araştırmada yer alan “konut alırken dikkat edilen özellikler” listesinden yararlanabilirsiniz.

4

Ev alırken aranan ilk 3 özellik

Araştırmaya göre, konut alınırken öncelik verilen ilk özellik “ulaşım kolaylığı”. Araştırmaya katılanların yüzde 38,7’si için şehrin merkezinde bulunması, ana yollara yakınlık ve toplu taşıma araçlarına mesafe son derece değerli.

İkinci sırada bakılan özellik, yüzde 22,8’lik oranla “sosyal çevre”. Evinizin bulunduğu bölgede kimlerin yaşadığı, eğitim durumları, okula veya hastaneye yakınlık gibi çevresindeki olanaklar ev alma kararında son derece etkili.

Listenin üçüncü sırasında ise, “depreme dayanıklılık-sağlamlık” yer alıyor. Siz de hayalinizdeki evi bulduğunuzda, hangi şirketin imzasını taşıdığına, bu şirketin diğer projelerini değerlendirmeye özen gösterin.

Ev alma kararında başka hangi özellikler öne çıkıyor?

Aslında bu liste 10 yanıttan oluşuyor. İlk üçte bulunan “ulaşım kolaylığı”, “sosyal çevre” ve “depreme dayanıklılık-sağlamlık” özelliklerini takip edenlerse şöyle:

  • Bulunduğu yer-semt
  • Otopark
  • Fiyat
  • Yeşil alan
  • Sosyal imkânlar
  • Güvenlik
  • Yeni bina olması
  • Aidat

Doğru yerde, doğru proje, doğru fiyat

Gayrimenkul sektörünün öncü şirketlerinden Ege Yapı; doğru lokasyon, doğru proje ve doğru fiyat politikası uygulayabilmeyi hedefliyor. Ev arayışında olanların sesine kulak veren Ege Yapı, hayata geçirdiği tüm gayrimenkul projelerinde bu listeye göre hareket ederken, akıllı mühendislik uygulamalarıyla yaşama değer katmaya devam ediyor.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.