Hayalinizi Gerçeğe Dönüştürecek 4 Müstakil Ev Mimarisi

2020-03-15

Hayalinizi Gerçeğe Dönüştürecek 4 Müstakil Ev Mimarisi

Şehrin gürültüsünden ve karmaşasından uzakta, tamamıyla kendinize ait bir alanda yaşamanın tadına doyum olmaz. Bu nedenle pek çok kişinin hayalinde müstakil bir evde yaşamak yatar.

Bağımsızlığı ve rahatlığı simgeleyen müstakil evler, doğaya yakın olmak isteyen kişiler ya da geniş aileler için oldukça uygun. Ayrıca müstakil evlerin konforlu ve sıcak atmosferinde daha kalite bir yaşam sürmek de mümkün.

Mimari açıdan özgür olan müstakil yapılar, ilham verici ve göz kamaştırıcı nitelikte olur. Bu yazımızda sizin için müstakil ev modellerini inceleyeceğiz ve hayalinizde yatan evi bulmanıza yardımcı olacağız. Hazırsanız başlayalım ve farklı tipteki müstakil ev tasarımlarına bakalım.

● Minimalist Müstakil Ev

Minimalist tarzda inşa edilen müstakil yapılar, düz ve keskin hatları ile öne çıkar. Basit tasarımları ile dikkat çeken bu yapılar, çağdaş mimariye sahip evler ile ortak özelliklere sahip.

Bu tip evlerde çatılar düz ya da çok az eğimli olur. Dikdörtgen prizma türünde olan bu tasarımda sadelik en önemli unsur olarak dikkat çeker. Bu yapılara farklı boyutlar ve eklemeler yapılarak yeni formlar oluşturulmaz.

● Akdeniz Stili Müstakil Ev

Akdeniz stili; Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerin geleneksel mimarisini tanımlayan bir tarz. Bu tarzın genel özellikleri beyaz duvarlar, doğal ahşap yüzeyler, Ege'de sıklıkla görülen mavi cepheler ve kırmızı kiremit çatılardır.

Beyaz taş duvarların en çok kullanıldığı, etrafı palmiye ya da çam ağaçları ile sarılı bir tarz olan Akdeniz stili, terakota (terracotta) ismi verilen zemin karoları ile de dikkat çeker.

● Country Tarzı Müstakil Ev

Country ya da kırsal tarzdaki yapılar için kulübeden esinlenerek tasarlanmış evler denilebilir. Bu tarzdaki evler farklı boyutlarda olabilir, yani sadece tek katlı müstakil ev olmak zorunda değil. Ancak bu evlerin en belirgin özellikleri ahşap kullanımı, eğimli çatıları ve yüksek bacalarıdır.

Ön cephelerinde veranda olan bu evleri, yan taraflarında da bir garaj bulunur. Ahşabın yanı sıra tuğla ve doğal taşlar da bahçeli müstakil ev örneklerinden olan country evlerde sıklıkla rastlanan ögelerdir.

● Çağdaş Stil Müstakil Ev

1970'li yıllardan itibaren tüm dünyada yaygınlaşmaya başlayan çağdaş mimari, günümüzde en çok tercih edilen stillerden. Geometrik ve düz çizgilerin beraber kullanıldığı çağdaş tarzda genellikle tabandan tavana cam pencere ve kapılar kullanılır. Bunun nedeni de gün ışığından olabildiğince yararlanılmak istenmesidir.

Eklektik biçimlerin öne çıktığı çağdaş mimaride ahşap, beton ve doğal taşlar da sıklıkla tercih edilir. Ayrıca bu tarzda inşa edilen müstakil yapıların çatıları da düz ya da az eğimli olur.

Siz de müstakil evlerden hoşlanıyorsanız ve tertemiz bir havayı doyasıya solumak, özgürce yaşamak istiyorsanız Ege Yapı ÇamlıYaka Konakları’na göz atabilirsiniz. Ege Yapı olarak şehir hayatının zorluklarını göz önünde bulundurarak içi mutluluk dolu sıcak yuvalar tasarlıyoruz.

ÇamlıYaka Konakları’nı da bu anlayış ile tasarladık ve şehir hayatından kopmadan doğayla iç içe olabileceğiniz bir yaşam alanı dizayn ettik. Yeni bir yaşama dair tüm beklentilerinizi karşılayabilen ve yemyeşil doğası ile huzur veren ÇamlıYaka Konakları, size benzersiz bir gelecek ve konfor sunuyor. Detaylı bilgi almak için Ege Yapı ÇamlıYaka Konakları sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.