Hayatınızı Kolay Kılın! Akıllı Ev Sistemleri Nelerdir?

2019-06-04

Hayatınızı Kolay Kılın! Akıllı Ev Sistemleri Nelerdir?

Yoğun bir iş gününün ardından evinizin sizin için en huzurlu yer olduğunu biliyoruz. Evinizde zaman geçirmeyi sevmenize rağmen, özellikle bu yoğun tempodan kaynaklı, ev yaşamınızı kolaylaştırmanın yollarını arıyor olabileceğinizin de farkındayız. Örneğin işten geldikten sonra televizyon karşısına geçip günün yorgunluğunu atarken panjurlarınızı kapatmak ya da ışıkları yakmak gibi küçük işler bile size zor gelebilir. İşte, akıllı ev sistemleri de tam olarak bu konularda size yardımcı oluyor ve ev yaşamınızı kolaylaştırıyor. Peki; akıllı ev sistemleri nelerdir, ne işe yarar, nasıl çalışır? Akıllı ev sistemleri hakkında bilmek isteyeceğiniz önemli detaylar yazımızda.

Akıllı Ev Sistemi Nedir, Ne İşe Yarar?
Akıllı ev sistemini; evinizde bulunan bazı cihaz ya da eşyayı uzaktan kontrol edebilmenizi sağlayan teknolojik sistem olarak ifade edebiliriz. Bu sistemler, evinizde konforlu bir şekilde zaman geçirmenizi, tasarruf etmenizi ve güvenli bir yaşam alanına kavuşmanızı sağlayabilirler.

Akıllı ev sistemlerinin kontrolü; panellerden, mobil cihazlardan ya da bilgisayarlardan gerçekleştirilebilir. Yani akıllı ev otomosyonuna dâhil olan bir cihazı kontrol etmek için evde olmanız, evde olsanız bile yerinizden kalkmanız gerekmez.

Akıllı Ev Sistemi Hangi Avantajları Sunar?
Siz de evden çıktıktan sonra “Acaba ütünün fişini prizden çektim mi, kapıyı kilitledim mi, ocağı kapadım mı?” gibi soruların cevaplarını bulmak için zihninizi zorlayanlardan mısınız? Eğer akıllı ev otomasyonuna sahipseniz böyle bir şeye hiç gerek yok! Mobil cihazınız ile ütünüzü ve ocağınızı, siz evde olmasanız bile kapatabilir ya da kapınızı kilitleyebilirsiniz. Ayrıca akıllı ev sistemleri, evinizde kamera sistemi varsa dünyanın neresinde olursanız olun evinizi kontrol etmenizi sağlar! Akıllı ev sistemleri sayesinde içiniz rahat olur!

Akıllı ev sistemlerinin avantajları arasında hiç kuşkusuz ki konfor ve enerji tasarrufu sunması da var! Örneğin yaz aylarında işten eve dönerken yolda, evinizin klimasını açabilir ve ideal sıcaklıktaki evinizin tadını çıkarabilirsiniz.

Sabah erken saatlerde uyanmak pek çoğumuzu zorlayan bir durum. Uyanmanızı zorlaştıran nedenlerden biri ise kapalı olan perdelerden gün ışığı gelmemesi olabilir. Fakat akıllı ev sistemi sayesinde panjurlarınız ile saatinizin alarmını aynı saate ayarlayabilir ve bu sayede güneşin sıcak merhabası ile uyanabilirsiniz.

Aydınlatma konusu da akıllı ev sistemlerinin kontrolü altında. Dilerseniz evinizin ışıklarının belirli saatte yanmasını ve kapanmasını sağlayabilirsiniz. Bu özellik sizin hayatınızı kolaylaştırırken özellikle tatil ya da uzun iş seyahatleri nedeniyle evinizden uzak kaldığınızda hırsızları evinizden uzak tutmanız konusunda da yardımcı olabilir.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.