2017-10-04

İstanbul’da Yatırım Yapmak İsteyenler Dikkat! Nereden Ev Satın Almalı?

Oturum amaçlı ev alanların yanında yatırım amaçlı ev alanların sayısı da oldukça fazla. Oturum amaçlı alınan evlerde genellikle işe, okula ve sosyal olanaklara olan yakınlık gözetilirken yatırım yapmak için alınan evlerde ise daha çok şehrin gelişmekte olan bölgeleri tercih ediliyor. Siz de ev satın alarak en kârlı yatırım yollarından birini yapmak istiyorsanız “İstanbul’da nereden ev alınır?” sorusunun cevabını bilmenizde yarar var.

Şehrin Büyük Projelerini Takip Edin

Marmaray, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 3. havalimanı gibi mega projeler yalnızca ulaşımda kolaylık sağlamıyor, hayata geçtiği hat üzerinde bulunan tüm semtlerdeki konut fiyatlarını da yukarıya çekiyor. Bu tarz büyük projelerin güzergâhlarını inceleyerek bu noktalardan ev satın almak, oldukça karlı bir yatırım yapmanızı sağlayacaktır.

Hangi mega projeler üzerinde çalışılıyor, İstanbul’da yatırım için nereden ev alınır, hem semtine hem de sakinlerine kazandıran ve kazandıracak projeleri merak ediyorsanız ve bu projelerin etkiledikleri bölgeleri Avrupa ve Asya kıtaları özelinde ayrı ayrı incelemeniz mümkün.

İstanbul Avrupa Yakasında Nereden Ev Alınır?

Dünyanın sayılı havalimanları arasında yer alacak olan ve 2018 yılında açılması planlanan 3. havalimanı; Arnavutköy, Eyüp ve Sarıyer’e oldukça yakın olacak. Ayrıca yeni yapılacak havalimanına, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün güzergâhı ile ve Taksim’den metro yoluyla kolaylıkla ulaşılabilecek. Yani 3. havalimanı sayesinde Arnavutköy, Eyüp ve Sarıyer’in yanında Taksim de değerine değer katacak. Yeni bir yapılanma sürecine giren Taksim’in eskisinden daha popüler hale geleceğine emin olabilirsiniz.

İstanbul trafiğini rahatlatacak bir alternatif olan Havaray’ın ise 2019 yılında hizmete girmesi planlanıyor. Sefaköy, Halkalı ve Başakşehir noktalarından geçecek olan Havaray’ın, bölgenin değerine değer katmasına kesin gözüyle bakılıyor. Hem Havaray’a hem de Mecidiyeköy, Maslak, Beşiktaş gibi önemli semtlere yakın bir ev arayışındaysanız Ege Yapı’nın Kordon İstanbul Projesi’ni değerlendirmenizde yarar var.

İstanbul Anadolu Yakasından Nereden Ev Alınır?

İstanbul’da nereden ev almalı?” diye soruyor ve tercihinizi Anadolu yakasından yana kullanmak istiyorsanız yapılmakta olan ya da planlanan önemli metro hatlarını inceleyebilirsiniz.

Üsküdar-Sancaktepe metro hattı, Anadolu yakasında ulaşımı çok daha kolay bir hale getirecek proje olarak değerlendiriliyor. Son yıllarda oldukça değerlenen Sancaktepe ve Sultanbeyli gibi ilçelerin yanında, metronun ileriki yıllarda Sabiha Gökçen Havalimanı’na kadar uzayacak olmasından dolayı Pendik de oldukça değer kazanacak ilçeler arasında yer alıyor. Aynı zamanda Dudullu-Bostancı metro hattı üzerinde bulunan Kayışdağı da yatırım yapmak için oldukça elverişli bir bölge. Kayışdağı’nda bulunan üniversiteler ise bölgenin hızla gelişmesini sağlayan bir başka etken.

Mükemmel konumları ve sosyal olanakları ile Ege Yapı Projeleri yatırım için de oldukça uygun. Ayrıntılı bilgi için www.egeyapi.com adresini mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.