Rezidans Nedir? Rezidansta Yaşamanın 4 Önemli Avantajı

2019-06-26

Rezidans Nedir? Rezidansta Yaşamanın 4 Önemli Avantajı

Son yıllarda oldukça sık duyulan daire tiplerinden biri olan rezidanslar, sundukları avantajlarla dikkat çekiyor. Peki; rezidans tam olarak nedir, rezidansta yaşamak ne gibi avantajlar sunar? İşte, rezidans daire tipleri hakkında bilmeniz gereken önemli noktalar ve rezidansta yaşamanın avantajları:

Rezidans Nedir?
Rezidans, bir evden çok daha fazlası! Rezidansı kısaca; üstün teknolojiler ile donatılmış, yüksek güvenliğe ve zengin sosyal imkânlara sahip yaşam alanı olarak tanımlayabiliriz. Peki, rezidansta oturmanın avantajları ve daire ile rezidansın farkı nelerdir?

1. Ekstra Güvenlik Önlemleri
Elbette bir sitede oturuyorsanız site girişindeki görevliler güvenliğinizi sağlayacaktır. Fakat rezidanslarda buna ek olarak, resepsiyon hizmeti sayesinde 7 gün 24 saat kontrollü giriş çıkış yapılması sağlanıyor. Misafirleriniz bu alanda karşılanıyor ve sizden onay alınmadan ortak alanlara girişlerine müsaade edilmeyerek bir güvenlik bariyeri oluşturuluyor.

2. Konfor Odaklı Hizmetler
Rezidansın özellikleri arasında ön plana çıkan noktalardan biri de konfor odaklı hizmetler. Örneğin aracınızı, rezidansta yaşayanlara hizmet veren valelere vererek otoparka park edilmesini sağlayabilirsiniz. Kuru temizleme ve temizlik hizmetleri hayatınızı kolaylaştırırken evinizde oluşabilecek bir teknik sorun karşısında durumu resepsiyona bildirdiğinizde, hızlı bir şekilde çözüm bulunabilir. Diğer bir deyişle rezidanslar normal dairelere kıyasla hizmet kalitesi üst düzeyde olan ve pek çok konuda işleri sizin yerinize halledebilen ekibe sahip yaşam alanlarıdır.

3. Kendinize Zaman Ayırmanızı Sağlayan Ayrıcalıklar
Aracınızın otoparka vale tarafından park edilmesi, temizlik hizmetleri… Evet, bu hizmetlerin size zaman kazandırdığı doğru; fakat rezidanslarda otel konforunda daha pek çok hizmet sizi bekliyor. Mesela organizasyon hizmetleri sayesinde gıda alışverişinizi yaptırabilir, sinema biletinizi aldırabilir ya da faturalarınızın ödenmesini sağlayabilirsiniz. Danışmanlık hizmetleri ise seyahat ya da veteriner danışmanlığı gibi konularda size yardımcı olabilir.

4. Sosyal Olanaklar
İşten eve geldiğinizde spor salonunun veya sinemanın yaşam alanınıza uzak olması nedeniyle akşamı evde geçirmek durumunda kalabilirsiniz. Oysa kendine özel spor salonları, yüzme havuzu, spa, cafe lounge, sinema salonu bulunan rezidanslarda yaşam alanınızdan ayrılmadan dilediğiniz etkinliğe katılabilirsiniz.

Yaşamınızın Konforlu Adresi; Ege Yapı Projeleri!
Özellikle yalnız yaşayan çalışanlar, yeni evliler ve öğrenciler tarafından tercih edilen rezidanslar artık iş hayatına dâhil olan aileler tarafından da sıklıkla tercih edilmeye başlandı.

Ege Yapı’nın merkezi konumları ile dikkat çeken projeleri Batışehir ve Cer İstanbul’da bulunan rezidans daireler ile artık daha konforlu bir hayata adım atabilirsiniz!

Batışehir Premium Rezidans’ta sunulan pek çok hizmet, hayatınızı kolaylaştırıyor. Merkezi konumuyla dikkat çeken Batışehir projesinde yer alan ve 7/24 Concierge hizmeti bulunan rezidans bloğunda; restoran, fitness salonu, buhar ve sauna odaları, kapalı yüzme havuzu, toplantı salonları gibi imkânlar mevcut. Tatilinizi planlamadan faturalarınıza ödemeye kadar pek çok organizasyon ve danışmanlık hizmetinin sunulduğu Batışehir Premium Rezidans’taki lounge ise parti odaları, sinema salonu, spor alanları sayesinde zamanınızı kaliteli geçirmenizi sağlıyor!

Tarihi Yarımada’nın en önemli semtlerinden Yedikule’de inşa edilen Cer İstanbul’un rezidansı ise İstanbul’u en konforlu şekilde yaşamanıza imkân veriyor. Ev temizlik hizmetinden kuru temizlemeye, VIP transferden vale hizmetine kadar pek çok konuda hizmet verilen Cer İstanbul’da 7/24 üst düzey güvenlik bulunuyor.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.