Yakın Zamanda Değerine Değer Katacak 4 İstanbul Semti

2018-03-26

Yakın Zamanda Değerine Değer Katacak 4 İstanbul Semti

İster içerisinde yaşamak için ister yatırım yapmak için olsun, ev almaya karar verdiyseniz zorlu bir süreç sizi bekliyor demektir. Almak istediğiniz evin büyüklüğünden konumuna, sunduğu sosyal olanaklardan fiyatına kadar pek çok noktayı incelemeniz gerekiyor. Ev alma aşamasında kendinize sormanız gereken sorular sayesinde doğru evi seçebilme oranı yükseliyor, fakat seçeceğiniz semtin konumu hakkında bir detaya dikkat etmeniz gerekiyor: Seçtiğiniz semt değerli mi ya da daha çok değerlenmesi mümkün mü?

Bir Semtin Değerli Olduğunu Nasıl Anlarsınız?
Değerli bir semtten ev almak istiyorsunuz, ama hangi semtin değerli olduğuna karar veremiyorsunuz. Bir semtin değerini ölçmek için birkaç sorunun cevabını bulmanız yeterli. Öncelikle semtin ulaşım olanaklarını incelemelisiniz. Hem toplu taşıma araçlarını hem de özel aracınızı kullanmanıza olanak veren, şehrin farklı noktalarına kolaylıkla ulaşmanızı sağlayan noktalar değerlidir. Bu konuda Üsküdar ilçesini örnek verebiliriz. Marmaray, Avrasya Tüneli, metrobüs ve deniz ulaşımını kullanmanıza imkân veren bu ilçe; hayata geçen ulaşım projeleriyle daha da önemli hale geldi.
Ulaşım olanaklarının yanı sıra almak istediğiniz evin yakın çevresinde bulunan hastane, okul, alışveriş merkezi gibi noktalar da değerli bir semtte oturabileceğinizin kanıtı. Bu nedenle almayı düşündüğünüz evin yakınlarındaki projeleri inceleyerek semtin değerlenip değerlenmeyeceği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.
Şimdi, İstanbul’da değer kazanacak semtleri incelemeye başlayalım.
[caption id="attachment_6339" align="alignleft" width="1264"]These Turkish Houses which are in a narrow alley between the Topkapi Palace and the Haghia Sophia Church are among the most visited places of ?stanbul,,. [/caption]

Taksim
İstanbul’un en değerli bölgelerinden biri olan Taksim, yeni projeler sayesinde yine İstanbul’da prim yapacak semtler arasına giriyor. 3. havalimanına aktarmalı olarak Taksim’den ulaşım imkânı ve bölgedeki yenileme çalışmaları, Taksim’in daha da değerlenmesini sağlayacak. Bu nedenle Taksim ve çevresinde, son zamanlarda az da olsa düşen ev fiyatlarından yararlanmanızda fayda var.
[caption id="attachment_6340" align="alignleft" width="2027"]Taksim Tramway [/caption]

Hadımköy
Arnavutköy’e bağlı bir semt olan Hadımköy, 3. havalimanı projesi ile birlikte değerlenmeye başlayan bir nokta. Arsa fiyatlarının da ev fiyatlarının da yükselişte olduğu Hadımköy’e yatırım yapmak için henüz geç değil.

Yedikule
Tarihi Yarımada’nın içerisinde yer alan Yedikule’ye ulaşım için Avrasya Tüneli, Marmaray, metro, İDO gibi pek çok ulaşım alternatifi bulunuyor.
Tarih ile bugünü buluşturan semtlerden biri olan Yedikule’de aslına sadık kalınarak restore edilecek Cer Atölyeleri’nin bugüne kazandırılacağı proje CER İSTANBUL sayesinde bölgenin değeri daha da katlanacak.
[caption id="attachment_6341" align="alignleft" width="1254"]Ruins of ancient fortress wall of the Emperor Theodosius in the center of Istanbul. Turkey [/caption]

Çekmeköy
İstanbul’da yeşillikler içerisinde yaşamak, üstelik bunu değerlenecek bir yerden ev alarak yapmak ister misiniz? Anadolu Yakası’nda bulunan Çekmeköy, Yavuz Sultan Selim Köprüsü nedeniyle adından söz ettiren bir noktaydı. Gelişmeye devam eden Çekmeköy hem yatırım hem de oturum için ev almak isteyenlerin değerlendirebileceği bir nokta. Ayrıca çam ormanlarının yanı başında lüks site hayatını az katlı villalarla seçkin bir şekilde sunacak olan Ege Yapı projesi ÇamlıYaka Konakları da Çekmeköy’ü değerlendirmeniz için bir neden!

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.