Batışehir’de hangi spor, neye iyi gelir?

2016-12-14

Batışehir’de hangi spor, neye iyi gelir?

Yaşam kalitesini artıran sporun faydaları sayılamayacak kadar çok… Bağışıklık sistemini güçlendiren, kasları güçlendiren, enerji veren, fiziksel performansı geliştiren, stresten korunmaya yardımcı olan spor hayatımızın her alanına değer sağlıyor.

Batışehir, sakinlerine günlük hayatın stresinden uzak sağlıklı ve spor dolu bir yaşam sunuyor… Batışehir’de bir açık, bir kapalı basketbol, bir voleybol, üç tenis sahası, dört açık ve dört kapalı yüzme havuzunu içinde bulunduran iki tanesi özel işletmede olmak üzere dört fitness center yer alıyor. Bunun yanı sıra Batışehir’de açıkhava spor aletleri, mini golf, futbol, basketbol, tenis sahası, meditasyon ve yoga alanları da bulunuyor.

Sağlıklı ve dingin bir yaşama adım atacağınız Batışehir’de istediğiniz sporu yapmak mümkün. Peki hangi spor, neye iyi geliyor biliyor musunuz? İşte “Hangi spor, neye iyi geliyor?” sorusunun cevabı…

Basketbol

Basketbol sağlığa fayda sağladığı gibi sosyalleşmeye de katkı sunar. Kolektif bir oyun olan basketbol, hızlı düşünme ve karar verebilme yeteneklerinizi geliştirir. Kas gelişimine destek olan ve boy uzamasını sağlayan basketbol, el-göz koordinasyonunun gelişmesine de katkıda bulunur.

Voleybol

Vücudun esneklik kazanmasını sağlayan voleybolun psikolojik ve sosyal faydaları da bulunuyor. Takım sporu olduğu için ekip içinde doğru hareket edebilmeyi, yardımlaşmayı ve birlikte hareket edebilme becerisini geliştirir. Diğer yandan psikolojik olarak strese iyi gelir, ruhsal olarak da rahatlamanızı sağlar.

Tenis

Tenis vücuttaki kasların güçlenmesine yardımcı olurken, oynayan kişiye denge, esneklik ve hız kazandırır.

Yüzme

Boyun ve sırt ağrılarına faydası olan yüzme, kalçayı güçlendirir ve kol ile bacakları çalıştırır. Yüzme, stresin yenmek için de faydalıdır.

natacao1-e1410292677147

Yoga ve meditasyon

Yoga ve meditasyon vücuttaki tüm kasları güçlendirerek, denge sağlar. Hormonların düzenli salgılanmasını sağlayan yoga, kan dolaşımını da hızlandırarak, vücuttaki gerilimden kurtulmasına yardımcı olur. Yoga ve meditasyondaki nefes terapisi kalbin temposunu düşürerek rahatlamayı sağlar.

5

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.