Çocuğunuzun Odasını Daha Çok Sevmesi İçin Bunları Yapın!

2018-09-19

Çocuğunuzun Odasını Daha Çok Sevmesi İçin Bunları Yapın!

Çocuğunuzun odasını, eğlenceli vakit geçirebileceği, kendine zaman ayırabileceği bir alan olarak konumlandırmak mı istiyorsunuz? O halde öncelikle çocuğunuzun odasını sevmesini sağlamanız gerekiyor. Peki, çocuklarınızın odalarını daha çok sevmeleri için neler yapabilirsiniz? İşte, çocuk odaları için dekorasyon fikirleri:

“Bu Benim Odam!” Dedirtmelisiniz

Çocuğunuz, yatak odasının ona ait olduğunu hissetmeli. Onun dünyasını yansıtan, sevdiği şeylerin yer aldığı bir dekorasyon, bu doğrultuda fazlasıyla yararlı olacaktır. Mesela duvar kağıdını ya da duvar rengini seçerken hangisini istediğini çocuğunuza sorabilirsiniz. Eğer çocuk odası mobilyası alacaksanız hangi oda takımını istediğine onun karar vermesine izin verebilirsiniz. En azından karar aşamasına onun fikirlerini de dahil etmek önemli. Onun sevdiği karakterlerin oyuncaklarını, posterlerini çocuk odası dekorasyon ürünü olarak kullanabilirsiniz.

Oturacağı Özel Bir Alan Yapın

Eğer çocuğunuzun kendi odasını sevmesini istiyorsanız zaman geçireceği bir alana ihtiyacı olduğunu da bilmelisiniz. Odanın alanı yeterliyse onun dünyasını yansıtacak renklerde bir koltuk alabilirsiniz. Bu koltukta kitap okuyabilir, uzanıp müzik dinleyebilir, istediği filmleri izleyebilir ya da arkadaşları geldiğinde onları burada ağırlayabilir.

Oyun Oynayabilmesi İçin Yer Açın

Oyun, çocukların hayal dünyasını genişletir ve hayata farklı yönlerden bakmalarına yardımcı olur. Bu nedenle çocuğunuza özel bir oyun alanı oluşturmanız oldukça önemli. Renkli kumaşlardan yapabileceğiniz küçük çadırlar, çocuk odası dekorasyonu için son yıllarda çokça kullanılan basit, şık ve eğlenceli bir yöntem. Bu alanın yanlarına yerleştirebileceğiniz kutulara da çocuğunuzun oyuncaklarını koyabilir ve odanın daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.

Not Alabileceği Sevimli Alanlar Oluşturun

Mantar panolar genç odalarında olduğu gibi çocuk odalarında da kullanılabilen bir aksesuar. Fakat daha eğlenceli çözümlerle de çocuklarınıza not alabileceği alanlar oluşturabilirsiniz. Mesela silinebilen özel duvar boyaları ile bir duvarı boyayabilir ve bu alanı tahta olarak kullanmasını sağlayabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise tahta koymak! Çocuğunuz bu tahtaya ders programını, okuduğu kitapları ve hatırlamak istediği şeyleri not düşebilir ya da bu tahta üzerine birlikte resimler çizebilirsiniz. Hem belki de size sevgi dolu notları bu tahta üzerinde bırakır!

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.