Dağınık Görünen Evlere Son: Daha Düzenli Evler İçin 4 İpucu

2018-05-16

Dağınık Görünen Evlere Son: Daha Düzenli Evler İçin 4 İpucu

Tertemiz bir evde oturmanın verdiği huzur bir başka. İşte, hem bu huzuru yaşamak hem de sağlığımıza dikkat ettiğimiz için düzenli olarak temizlik yapıyoruz. Peki, siz de temizlik yaptıktan birkaç saat sonra evinizin yeniden dağınık göründüğünü düşünenlerden misiniz? Hiç merak etmeyin; bu yazımızda “Ev düzeni nasıl sağlanır?”, “Dağınık görünen evler nasıl düzenli görünür?” gibi soruların cevaplarını vereceğiz.

1. Kullanmadığınız Eşya ile Vedalaşın
Yıllardır kullanmadığınız ama bir gün lazım olabilir diye sakladığınız büyük-küçük her şeye veda edin; çünkü bu ürünler, eviniz ne kadar temiz ve düzenli olursa olsun alanın dağınık görünmesine neden oluyorlar. Örneğin cam büfenizde ve konsolunuzda duran ve yıllardır elinizi bile sürmediğiniz tepsiniz de kalabalık bir görünüme neden olabiliyor. Yani ihtiyacınızın olmadığı, kullanmadığınız eşyayı ihtiyaç sahiplerine verebilir ya da geri dönüşüme göndererek evinizin daha düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz.

2. Saklama Kutularından Yardım Alın
Nereye koyacağınızı bilemediğiniz için açık bir şekilde sergilediğiniz tüm ürünler, ev düzeni ve temizliğinden biraz daha uzaklaşmanıza neden olabilir. Örneğin sehpanızın altına yerleştirdiğiniz dergiler ve gazeteler ya da çalışma masanızda düzensiz bir şekilde duran çalışma kâğıtlarınız nedeniyle eviniz dağınık görünebilir. Düzenli evlerin sırrı ise her eşyanın kendine ait bir yeri olması. Evinizin dekorasyonuna uyum sağlayabilecek saklama kutuları ya da dosyalar ile hem görünürde olan hem de dolaplarınızdaki ürünleri daha düzenli bir şekilde yerleştirebilirsiniz.

3. Mobilyalarınızı ve Duvarlarınızı Gözden Geçirin
Evinizde yeterli alan var olmasına rağmen mobilyalarınızı birbirine çok yakın şekilde yerleştirdiyseniz bunları yeni bir düzenle yerleştirmek de dağınık evler için çözümler arasında yer alıyor. Mobilyalarınızı dengeli bir şekilde yerleştirerek evinizin daha ferah ve düzenli görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu durum duvar dekorasyonunuz için de geçerli. Düzensiz bir şekilde astığınız çerçeve ve tablolarınız alanın dağınık görünmesine sebep olabileceği için ihtiyaç varsa duvarlarınızda da bir düzenleme yapmalısınız.

4. Bugünün İşini Yarına Bırakmayın
Ev temizliğini kusursuz yapmış olabilirsiniz ama biraz zaman geçtikten sonra çocuğunuzun çıkardığı birkaç oyuncak, yeri olmamasına rağmen salonda duran eşya ya da mutfak lavabosunda birikmiş olan birkaç bardak bile evinizin dağınık görünmesi için yeterli sebepler. Bu nedenle dağınıklığa karşı hemen harekete geçip işleri biriktirmeden halletmek de düzenli ev için öneriler arasında yer alıyor.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.