Davetsiz Misafir Geldiğinde Evi Hızlıca Toplamanın Yolları

2017-03-01

Davetsiz Misafir Geldiğinde Evi Hızlıca Toplamanın Yolları

Yorgun argın işten eve geldiğinizde ya da evinizde uzanıp keyif yaparken birdenbire telefon çalar ve misafir geleceğini öğrenirsiniz. Misafire gelme demek olmaz ama ev de pek bir dağınık. Herkesin başına gelebilecek bu durum için hızlıca evi toplamanın pratik yollarından bahsedelim istedik.

Dağınıklıkları Ortadan Kaldırın

Ortalıkta bulunan kıyafet, gazete, dergi, oyuncak, çanta gibi eşyalarınızı bir dolaba kaldırın. Tek tek hepsini olması gerektiği yere koymayı sonraya bırakın. Konumuz evi hızlı toplama yöntemleri, unutmayın. Eğer ortalıktaki eşyalar fazlaysa evinizin kullanmadığınız bir odasına ya da yatak odanıza kaldırabilir, odanın kapısını kapatabilirsiniz.

Bulaşıkları Toplayın

Mutfakta, salonda ya da oturma odasında kirli bulaşık varsa hemen bulaşık makinesine yerleştirin. Bulaşık makinesi doluysa ve misafirin gelmesine çok az zaman varsa makineyi boşaltarak zaman kaybetmeyin. Belki garip gelebilir ama bulaşıklarınızı geçici olarak fırının içine de saklayabilirsiniz.

Evi Temizlemenin Pratik Yolları

● Televizyonun ve sehpaların tozunu alın. Nemli bir bezle toz almak kuru veya ıslak beze göre daha hızlı olur.
● Sprey temizleyici ile mutfak tezgâhınızı silin.
● Banyonun lavabosunu ve klozeti dezenfektan sprey ile hızlıca temizleyin.
● Aynalara sprey temizleyiciyi püskürtün ve kurulayın.
● Kedi ya da köpeğiniz varsa koltuklardaki ve yastıklardaki tüyleri yapışkanlı roll-on’la temizleyin.

1

Çöp Kutusunu Boşaltmayı Unutmayın

Banyodaki ve mutfaktaki çöp kutularını boşaltın, çöpü atın.

Loş Işıklardan Yardım Alın

Evi hızlıca toplamanın püf noktalarını uygulamış olsanız da köşe bucak temizlik yapamadığınız için huzursuzsanız aydınlatma hilelerine başvurabilirsiniz. Misafirinizi ağırlayacağınız odayı loş hale getirin. Avizenin ışığını kapatıp lambader ya da varsa aplikleri yakın. Evde doğru aydınlatma için bilmeniz gerekenler ise bu yazımızda.

Birkaç Küçük Dokunuş Daha

● Varsa kokulu mumları yakın ya da oda spreyi sıkın.
● Varsa meyveleri bir kâseye koyun ve misafirinizi ağırlayacağınız odadaki sehpaya yerleştirin.
● Koltukların üzerindeki yastıkları düzeltin.
● Bibloların üzerindeki ve kapıların çıkıntılarında biriken tozları hızlıca silmek için ıslak mendilleri de kullanabilirsiniz.

Misafirinizi güzelce ağırladıktan sonra kapsamlı ev temizliğine girişeceğiniz zaman için de işinizi kolaylaştıracak birkaç pratik fikrimiz var. Evde ulaşılması zor olan yerler nasıl temizlenir, haydi okuyalım.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.