2019-08-03

Doğal Olandan Vazgeçmeyin: Evde Cilt Bakımı Sırları

Cilt temizliğine ve bakımına özen göstermediğiniz takdirde cildiniz kuruyabilir, yaşınız ilerledikçe daha hızlı bir şekilde kırışabilir ya da cilt sorunları yaşayabilirsiniz. Cildinize ihtiyacı olan nemi vermek için ise günlük su tüketimine dikkat etmenin yanı sıra cilt bakımınızı da aksatmamalısınız. Şimdi, evdeki malzemelerle uygulayabileceğiniz yüz bakımı için doğal yöntemleri sıralayalım.

Cildinizi Temizlemek İçin En Doğal Çözüm: Zeytinyağlı Sabun
Ölü deri kalıntıları, terleme ile oluşan atıklar, hava kirliliği ya da makyaj kalıntıları, cildinizin kirlenmesine yol açabilir. Bu nedenle her gece uyumadan önce cildinizi temizlemeniz oldukça önemlidir. Hem cildinizi nemlendirmek hem de temizlemek için yardım alabileceğinizin ürün ise zeytinyağlı sabun. Bu sabunu uygun fiyatlarla aktarlardan alabilirsiniz.

Şeker ve Zeytinyağı ile Cildinizi Ölü Deriden Arındırın
Bahsettiğimiz gibi cildinizin kirlenmesine neden olan pek çok etken var. Zeytinyağlı sabun, cildinizi yüzeysel olarak temizlese de gözeneklerinizi temizleme konusunda başarılı olamayabilir. Gözeneklerinizi iyi bir şekilde temizlemediğinizde ise cildinizde siyah noktalar oluşabilir. Cildinizi temizlemek için peeling yapabilirsiniz. 2 tatlı kaşığı toz şekerin üzerine 2 tatlı kaşığı zeytinyağı ekleyip karıştırın ve bu karışımı cildinize hafifçe masaj yaparak uygulayın. Bu uygulamanın ardından yüzünüzü ılık su ile durulayın. Bu arada peeling uygulamasını haftada 2 ya da 3 kez yapmanızı öneririz.

Cildinizi Tamamen Temizleyin: Tonik
Sabun ile cildinizi temizleseniz ya da peeling uygulaması yapsanız da cildiniz kirden tamamen arınmayabilir. Bu noktada ise tonikler yardımınıza yetişir. Maden suyunu ya da gül suyunu pamuğa döküp cildinizi bu pamukla silerek kirden arındırabilirsiniz.

Yumurta Akı ile Siyah Noktalarınızı Temizleyin
Eğer cildinizdeki siyah noktalardan şikâyetçiyseniz bunun için de doğal bir çözüm mevcut. Bir yumurta akından bir miktar siyah noktaların yoğun olduğu bölgelere sürün. Ardından ince bir peçete parçasını (Peçete katmanlı bir yapıya sahipse tek katını kullanabilirsiniz.) yumurta akını sürdüğünüz bölgenin üzerine koyun. Peçetenin üzerine yine yumurta akı sürüp peçetenin cildinize iyice yapışmasını sağlayın. 20 dakika sonra peçeteyi yavaşça çıkarın ve yüzünüzü zeytinyağlı sabun ile yıkayıp tonik uygulayın.

Doğal Nemlendirici: Aloe Vera Jel
Bakımı oldukça kolay olan aloe verayı evinizde büyütebilir ve onu jel haline getirerek cildinizi nemlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece yetişmiş aloe vera yapraklarının içerisindeki sıvı bölümünü çıkarmak ve blender’dan geçirmek. Aloe vera hem cildinizin nemlenmesi hem de ferahlaması konusunda yardımcı olacaktır.

Salatalık Maskesi ile Cildinizi Nemlendirin
Eğer evde cilt bakımı maskeleri nasıl yapılır diye merak ediyorsanız size oldukça kolay hazırlayabileceğiniz, cildinizi nemlendirecek, besleyecek ve rahatlatacak bir maske önerisi sunalım.

Küçük bir salatalığın kabuklarını soyun ve bir kaba koyun. İçerisine bir tatlı kaşığı bal ekleyerek blender’dan geçirin ve püre haline getirin. Karışımı cildinize uygulayıp 15 dakika bekleyin. Ardından cildinizi ılık suyla yıkayın.

Son olarak tüm bu önerilerimizi doktorunuza danışarak uygulamanızda fayda olduğunu hatırlatalım.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.