2017-09-11

Ev Dekorasyonunun Bir Parçası Olabilecek Bayram Hediyeleri

Bayram denildiğinde hemen hepimizin gözünün önüne, eşle dostla, akrabalarla, arkadaşlarla geçirilen keyifli anların fotoğrafı gelir. Bir de hiç bitmesin istenilen, tadı hep damakta kalan o sofralar... Hele bir de tüm sevdikleriniz yanınızdaysa, değmesinler keyfinize! Peki, bayramda sevdiklerinize sizin elinizden çıkma bir hediye vermeye ve bu mutlu günü unutulmaz kılmaya ne dersiniz? Belki biraz mesafelisinizdir, ama aslında el yapımı hediye yapmak sandığınız kadar zor değil. Biraz zaman ayırmanız yeterli. Ne de olsa işin ucunda sevdiklerinizin yüzünde oluşacak sıcak bir tebessüm olacak. Buna değer! “Hediye nasıl yapılır?” sorusunun cevabı ise yapmak istediğiniz hediyeye göre değişir. Şimdi, kolaylıkla yapabileceğiniz, sevdiklerinizin ev dekorasyonunda da yer alabilecek hediyelere göz atma zamanı.

Bardak Altlığı


Bardak altlığı, herkesin evinde ihtiyaç duyduğu bir ürün. Nalburdan alabileceğiniz ince bir halat ve silikonla yapabileceğiniz bardak altlıkları hem kullanışlı hem de dekoratif bir hediye çeşidi. Bardak altlığı yapmak için halatı kıvırarak içi dolu bir yuvarlak oluşturun. Yuvarlağı oluştururken yapıştırma işlemi için silikon sıkmayı unutmayın. Yeterince büyük bir yuvarlak oluşturduktan sonra halatı kesin. Dilerseniz üzerine ufak bir desen de çizebilirsiniz.

 

Eğer evde harfleri eksik olan bir Scrabble oyununuz varsa artık oynayamayacağınız bu oyunda var olan harflerle kelimeler oluşturup hoş bir bardak altlığı da yapabilirsiniz. Böylece elinizdeki oyunu da değerlendirmiş olursunuz.

Plak Saat


Bayram hediyesi olarak oldukça zor bulunabilecek, özenli bir çalışma sonucunda oluşturabileceğiniz bir hediye olan plaktan erimiş saat yapmaya ne dersiniz? 2. el plak satan dükkânlardan çok cüzi bir miktara birkaç tane plak alın. Plağı, 100°C’deki fırında birkaç dakika bekletin. Ardından çıkarın ve masa gibi bir zeminin üzerinde şekil verin. Plağı tam ortasından delin ve bu işlem için özel alacağınız saatin yelkovanını, akrebini ve çalışmasını sağlayan mekanizmasını plağın bu deliğinden birbirine geçirin. İşte bu kadar!

Baskı Silüet


Sevdiklerinizin profil görüntüsünü silüet şeklinde çerçeveleyerek mükemmel bir hediye verebilirsiniz. Seçtiğiniz fotoğrafı bilgisayardan çıktı alın ve özenli bir şekilde kesin. Fotoğrafın arka kısmını siyah boyayla boyayın, kurumasını bekleyin. Kuruyan görselin siyah bölümü öne gelecek şekilde çerçeveye yerleştirin. İşte, verebileceğiniz en özel hediyelerden birini yapmış oldunuz!

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.