Evde Geçirilecek Mutlu Bir Hafta Sonu İçin Öneriler

2017-03-20

Evde Geçirilecek Mutlu Bir Hafta Sonu İçin Öneriler

Çalışanlar ve öğrenciler için hafta sonlarının anlam ve önemi büyük. Tatili müjdeleyen cuma günlerinde sabah saatlerinde filizlenmeye başlayan sevinç duygusu, pazar akşamına kadar rengârenk bir çiçek bahçesine dönüşür. Peki, keyifli bir hafta sonu için illa bir yerlere gitmek zorunda mıyız? “Hafta sonu ne yapsak?” sorusunu soranlar için kendimizi en rahat hissettiğimiz evimizde neler yapabileceğimizden bahsetmek istedik.

Elbette Açılışı Kahvaltıyla Yapıyoruz

Birçoğumuz hafta içi daha fazla uyumak için kahvaltıdan feragat ediyor, masa başında yediğimiz sandviçlerle kahvaltıyı geçiştiriyoruz. Bir yere yetişme derdimiz olmadan ailemizle ya da arkadaşlarımızla yaptığımız evde hafta sonu kahvaltısının tadına doyum olmaz.

Kendinize En Son Ne Zaman İyi Baktınız?

kendinize-en-son-ne-zaman-iyi-baktiniz

Evde hafta sonunu geçirecekler için ikinci önerimiz, ne zamandır ihmal ettikleri kişisel bakımlarını yapmaları. Bunu bir iş olarak görmeyin. Kendinizi ödüllendirmek ve iyi hissetmek için yapacağınız bir aktivite olarak düşünün. Saçlarınıza ve cildinize maske yapmak, yüzünüze peeling uygulamak ya da yorgun gözlerinizi dinlendirmek için çay kompresi yapmak size iyi gelecektir. Fonda da sevdiğiniz şarkılar açık olsun, değmeyin keyfinize.

Mutfağa Bu Kez Keyif İçin Girin

Yemek yapmanın zorunluluktan çıkıp keyfe ve meditasyona dönüştüğü zamanlar vardır. Hafta sonları bunun için biçilmiş kaftan. Ne zamandır aklınızda olan bir tarifi deneyebilir, meyve ve sebzelerle hem kendinize hem de ailenize ya da arkadaşlarınıza rengârenk ve sağlıklı smoothie’ler hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuz varsa onunla beraber yemek yapmayı bir oyuna dönüştürebilirsiniz. Sonra da yaptığınız yiyecekleri yiyip smoothie’leri afiyetle içerek film veya dizi izlersiniz. Çocuklarla birlikte hafta sonu izlenecek filmlerin vazgeçilmezi ise elbette animasyonlar.

Aile Boyu Eğlence

aile-boyu-eglence

Hafta sonu evde yapılacak aktiviteler için farklı fikirlerden yararlanarak çoluk çocuk tüm aile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Örneğin bilgi yarışması ya da aile üyelerinin jüri olduğu yetenek yarışması düzenleyebilir, kendi kutu oyununuzu kendiniz tasarlayabilir, hep birlikte egzersiz yapabilir ya da minik saksılara çiçekler ekebilirsiniz.

Evdeki malzemelerle bitki nasıl bakılır, biliyor musunuz?

Ev Dekorasyonunuzda Değişiklikler Yapabilirsiniz

Mutfağınızı derli toplu tutacak raf sistemlerini çakmak için bu hafta sonu uygun bir zaman olabilir sanki! Ya da salonunuzun bir duvarını duvar kâğıdıyla mı kaplasanız? Farklı tarzlarda duvar kâğıdı dekorasyonu fikirlerimize göz atmak isterseniz buradayız.

Sizin için birkaç basit ev dekorasyonu önerimiz daha var:

Eski bavulunuz neden bir raf olmasın?

eski-bavul-raf

Tarçın çubukları ile önce mumlarınızı, sonra da evinizi süsleyebilirsiniz.

tarcin-cubugu-mum

Eskimiş mobilyalarınızı boyayabilirsiniz.

eski-mobilyalari-boyayabilirsiniz

Bu fotoğrafı görünce ahşap kasa aramaya başlayacağınıza eminiz.

ahsap-kasa-dekorasyon

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.