Evde Keyifli ve Verimli Zaman Geçirme Rehberi

2022-12-08

Evde Keyifli ve Verimli Zaman Geçirme Rehberi

Ev, günün yorgunluğunu atmak ve huzur bulmak için sıcaklığına ihtiyaç duyduğumuz bir yer. Özellikle pandemi le birlikte daha fazla vakit geçirdiğimiz bir alan haline geldi. Kimisi için sürekli yaşadığı çalışma alanı, bazıları için ise uykunun en tatlı durağı. Peki, herkes için farklı anlamlar ifade eden evde boş zamanları nasıl değerlendirmeli?

Evde olduğunuz bazı günler hiç işiniz yokken zamanın hızlıca uçup gittiğini fark etmişsinizdir. Sabah uyanırsınız, yapacak hiç bir işinizin olmadığını fark edersiniz. Evde zaman geçirmek için seçenekler oluşturmadığınızda yani zamanı iyi değerlendirmediğinizde ise gün sonunda vaktinizi kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz. Eğer dinlenmek haricinde evde kaliteli zaman geçirmek için farklı seçenekler arıyorsanız sizin için hazırladığımız evde verimli zaman geçirme önerilerine göz atabilirsiniz.

Yeni Hobiler Edinmenin Tam Zamanı

 

Hobiler insanın kendini keşfetmesi ve keyifli vakit geçirebilmesi için hayli önemli. Evde geçirdiğiniz vakti anlamlı kılacak pek çok farklı hobi bulabilirsiniz. Eğer daha önceden hazırladığınız bir okuma ya da izleme listeniz varsa bu anların kurtarıcısı olarak kitap okuyabilir ya da film izleyebilirsiniz. Dilerseniz bitkilerinizle ilgilenip topraklarını değiştirebilirsiniz.

Ayrıca yeni bir şey öğrenip kendinizi geliştirmek için böyle zamanlar çok uygundur diyebiliriz. Üstelik artık bir şeyleri evde öğrenmek çok kolay. Yeni bir dil mi öğrenmek istiyorsunuz? İnternet siteleri bunun için binlerce kaynağı önünüze serebilir. Evinize dekoratif bir şeyler mi yapmak istiyorsunuz? Farklı YouTube kanalları emrinize amade. Dilerseniz DIY (do it yourself) ürünlerine bakarak ilham alıp bir sürü farklı şey yapabilirsiniz. Eğer sabrınız ve azminiz varsa evinizde videolar izleyerek yeni bir enstrüman bile öğrenebilirsiniz!

Evde Aktivite Vakti: Yoga, Meditasyon ve Egzersiz

Evde vaktinizi keyifli ve kaliteli geçirebilmek için hem ruhunuza hem de bedeninize iyi gelecek aktiviteler yapabilirsiniz. Üstelik bunun için bir yoga matına sahip olmanız yeterli. Gün ışığının evinizi sarmasına izin vererek pencerelerinizi açıp kendinizi dinlemek için daha iyi bir zaman ve mekân olabilir mi?

Eğer yoga ve meditasyona yeni başlayacaksanız YouTube’da bulabileceğiniz farklı kanalları ziyaret edebilirsiniz. Meditasyonla ilgili detaylı bilgi almak için de “Endişeden Uzaklaşmanın Sırrını Keşfedin: Meditasyon” başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Evdeki Zamanı Eğlenceli Hâle Getiren Oyun Önerileri

Hafta sonu sevdiklerinizle vakit geçireceksiniz birlikte oyun oynamaya ne dersiniz? Bir arada geçirilen zamanı eğlenceye dönüştürmek isterseniz evde oynayabileceğiniz oyun çok! Scrabble, Tabu, Monopoly, UNO evde oynanabilecek oyunların en klasik olanlarından. Kıyasıya rekabet ve eğlenceli vakit geçirebilmek için bu oyunlardan birini seçebilirsiniz.

Eğer bu oyunlardan birine sahip değilseniz sessiz sinema, kelime oyunları, evet-hayır gibi basit gibi görünen ancak kalabalık bir arkadaş grubuyla keyifli bir eğlenceye dönüşen oyunlara şans verebilirsiniz. Çocuğunuz varsa da oyunlar sayesinde birlikte kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

Evi Düzenlemek Her Zaman İyi Bir Seçenek

İş ya da okul nedeniyle sürekli hareket halinde olmak bazen eve vakit ayırmayı azaltabiliyor. Eğer evde geçirecek boş bir vakit bulduysanız eşyalarınızı düzenleyebilirsiniz. Düzenlemeye geçmeden önce de bu konuda uzman bir isim olan Marie Kondo’nun önerilerine kulak verebilirsiniz.

Daha önce hazırladığımız “Dolapları Düzene Sokmanın Pratik Yolu: Konmari Metodu” yazımızda Marie Kondo’nun önerilerinden bahsetmiştik. Dilerseniz yazımızı inceleyebilir, evinizi sadeleştirme ve daha düzenli olma konusundaki bu ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Böylece aldığınız ilhamla yuvanızda ferah alanlara kolayca kavuşabilirsiniz.

Mutfağa Girip Harikalar Yaratmak İçin Geç Değil

Gün içerisinde yemek yapmaya vakit bulamıyor olabilirsiniz. Dışarıda yediğinizde tadına doyamadığınız ya da sosyal medyada gezerken iştahınızı kabartan lezzetleri evde yapmaya ne dersiniz? Daha önce yemek yapmadıysanız da güzel bir başlangıç için hiçbir zaman geç değildir. Belki de denemenin tam zamanı.

Vaktiniz varsa malzemeleri temin edip yemek tariflerini izleyerek keyifli bir şekilde yemek yapabilirsiniz. Hatta sevdiklerinizle kaliteli vakit geçirmek için birlikte yemek yapmayı da deneyebilirsiniz. Özellikle kurabiye, kek gibi tariflerde birlikte faklı süslemeler kullanarak lezzetli tatlılar yapabilirsiniz.

Evinizde boş vakitlerinizi keyifli bir şekilde geçirebilmeniz için çeşitli önerilerde bulunduk. Yaşam alanınızdan ayrılmadan egzersizlerinizi yapabileceğiniz ve keyifli vakit geçirebileceğiniz sosyal alanları ise Cer İstanbul ve ModernYaka satılık dairelerimizde bulabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.