2018-12-17

Evdeki Fazlalıklardan Kurtulmak İçin İpuçları

Hem evinizdeki ihtiyaçlarınızı karşılamak hem de evinizi güzel kılmak için farklı ürünlerden yardım alıyorsunuz. Fakat bu durum bir zaman sonra, evdeki kullanım alanınızın daralmasına ya da evinizin dağınık görünmesine neden olabilir. Bu sorundan kurtulmak için ise evdeki eşya kalabalığına veda etmelisiniz. Peki, evdeki fazlalıklardan kurtulmanın ipuçları nelerdir?

Kullanmadıklarınıza, Giymediklerinize Kıyın
İtiraf edelim, hepimizin evinde kullanılmayan eşyalar var ve bu kullanmadığımız eşyalar evlerimizde boşuna yer kaplıyor. Oysa atmaya kıyamadığımız giysi ya da ürünleri bir bahar temizliği sırasında ayırabilir ve giyilebilecek, kullanılabilecek durumda olanları ihtiyacı olanlara verebilirsiniz. Hatta dilerseniz ikinci el eşya satılan mobil uygulamalar sayesinde evinizde fazlalık olan o eşyalarla para bile kazanabilirsiniz!

Bir Ürünü Farklı Amaçlarla Kullanın
Ne kadar fazla eşya o kadar kalabalık! Diğer bir deyişle, dağınıklıktan kurtulma yolları arasında az eşya kullanımı da var! Peki, bu durumda ihtiyaçlarınızı nasıl karşılayacaksınız? Elbette ki tercihinizi çok amaçlı ürünlerden yana kullanarak! Örneğin hem orta sehpaya hem de zigon sehpaya ihtiyacınız varsa, açıldığında zigon sehpa olabilen orta sehpaları tercih ederek bir taşta iki kuş vurabilirsiniz! Bu, hem alandan hem de bütçenizden tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Teknolojiden Yararlanın
Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı bir gerçek. Peki, teknolojinin aynı zamanda evdeki fazlalıklardan kurtulmak için de faydalı olduğunu söylesek? Örneğin çerçevelerinizde yer vermek istediğiniz pek çok anınız var diyelim. Bu durumda birkaç çerçeve alacak ve konsolunuzun üzerine yerleştireceksiniz… Bu dekoratif olarak hoş dursa da evinizde daha fazla eşya kullanacağınız anlamına geliyor. Peki, dijital çerçeveler sayesinde pek çok fotoğrafınıza tek bir çerçeve içerisinde yer vermeye ne dersiniz? Fotoğraflarınızı, kitaplarınızı dijital ortama aktararak evinizde daha çok kullanım alanı oluşturabilirsiniz.


Depolama Alanı Güzel ama Fazlası Zarar
Dolaplar, raflar, bazalı yatağınız… Hepsi “Fazla eşyam var, hem bir şeyler alırsam koyacak yerim de olur.” diye aldığınız ürünler. Evet, depolama alanlarına ihtiyaç olduğu kesin ama bu, diğer taraftan “Nasıl olsa yerim var.” diyerek evinize daha fazla ürün almanıza neden olabilir. Üstelik ihtiyacınızdan daha büyük bir dolap aldığınızda ya da duvarınıza ekstra bir raf daha monte ettirdiğinizde evinizin daha kalabalık görünebileceğini unutmamalısınız.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.