Evden Çıkmayı Sevmeyenlere Yataklarında Bile Yapabilecekleri Egzersiz Hareketleri

2016-12-24

Evden Çıkmayı Sevmeyenlere Yataklarında Bile Yapabilecekleri Egzersiz Hareketleri

Sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak için düzenli beslenmenin yanı sıra egzersiz yapmak da gerekiyor. Hayal ettiğiniz vücuda sahip olmak, zayıflamak ve daha sağlıklı bir yaşam sürmek için listeler yapıyor, hedefler koyuyorsunuz. Peki, bu hedeflerinize ne kadar ulaşabiliyorsunuz?

Spor salonları ne kadar yaygınlaşırsa yaygınlaşsın, kayıt yaptırıp da gitmeyenlerin sayısı, gidenlerden çok daha fazla. Özellikle giyinip hazırlanıp evden çıkmayı sevmeyenler için spor salonuna gitmek büyük bir yük. Ayrıca emin olun ki spor yapmak için dışarı çıkmak çok da gerekli değil. Doğru egzersiz hareketlerini doğru tekrarla yaptığınızda yataktan bile çıkmadan egzersizlerinizi oldukça etkili kılabilirsiniz.

Karın Kaslarını Sıkılaştırın

4

Karın kaslarını güçlendirmek ve göbek eritmek için oldukça güçlü ve etkili bir egzersiz olan mekik hareketini yatağınızda ya da yumuşak bir mat üzerinde yapabilirsiniz. Sırtüstü uzanıp ellerinizi boynunuzun arkasında kenetleyin ve bacaklarınızı kaldırmadan gövdenizi yükseltin. Bu hareketi 15 tekrar 3 set olarak yaparak kısa sürede göbeğinizdeki değişimi gözlemleyebilirsiniz.

Karın, Bel ve Kolları Güçlendirin

2 (2)

Karın bölgesinin şekillenmesinde etkili olan bir diğer hareket önerisi ise plank. Tüm vücudun aktif olarak çalıştığı bu egzersizden doğru sonuç almak için hareketi doğru yaptığınızdan emin olmalısınız. Yüzüstü uzanın, ellerinizi tam omuz hizasında yere kenetleyin ve tüm gövdenizi kaldırın. Yere sadece ayak parmak uçlarınız ve elleriniz temas etmeli. Ayrıca hareketi yaparken belinize çökmemeli, karnınızı içeri çekerek yer çekimine karşı koymalısınız. Sadece karında değil, bel ve kollarda da etkili olan bu hareketi, 30 saniye ile başlayıp her gün 5 saniye arttırarak sürdürebilirsiniz.

Esnek Bacaklara Kavuşun

2 (1)

Günün tüm yükünü taşıyan bacaklar, esneyip rahatlamaya fazlasıyla ihtiyaç duyar. Ayrıca kalça bölgesi de açılması en zor bölgelerdendir. Şimdiki hareket, tam da bu bölge üzerinde çalışmanızı sağlayacak. Yogada “aşağı bakan köpek” olarak bilinen bu harekete başlarken elleriniz ve ayaklarınız yatağınızın zemininde olacak şekilde ters bir “V” harfi şeklini alın. Avuç içlerinizle yeri iterken kalçanızı mümkün olduğunca yukarıda tutun. Kollarınızı uzatırken başınızı rahat bırakmayı unutmayın.

Not: Bu pozisyonları görsellerdeki gibi matın üzerinde de yapabilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.