Evinizde Tasarruf Etmenizi Sağlayacak Öneriler

2018-09-21

Evinizde Tasarruf Etmenizi Sağlayacak Öneriler

Evinize gelen faturaların çok yüksek olduğunu düşünüyor ya da ay sonunda maaşınızdan yeterli miktar kalmadığı için birikim yapamamaktan mı şikâyet ediyorsunuz? Belki de tasarruf konusu üzerinde yoğunlaşmanın ve evde tasarruf yöntemleri hakkında uygulamalara başlamanın zamanı gelmiştir! Gereksiz yere harcanan enerji, ürün ya da gıdalar hem aile bütçesine hem de doğaya zarar veriyor. Her ikisini de korumak için yapmanız gereken ise oldukça basit: Tasarruf! Peki; evde tasarruf etmenin yolları nelerdir, nelerden tasarruf edebilirsiniz?

Seçtiğiniz Ürünlerin Tasarruftaki Rolü Büyük

Seçtiğiniz ampullerin ya da beyaz eşyaların enerji sınıfları, faturalarınızın daha az gelmesini sağlayarak tasarruf etmenizde yardımcı olabilir. Beyaz eşya alırken A, A+, A++ gibi üst enerji sınıflarını tercih edebilir, ampul seçiminizi enerji tasarruflu ampullerden yana kullanabilirsiniz. Enerji tasarruflu ampuller olarak bilinen LED ampuller daha uzun ömürlüdürler ve akkor ampullere göre %90 daha fazla enerji tasarrufu sağlar.

Kullanmadığınız Elektrikli Ürünleri Prizden Çıkarın

Prize takılı elektrikli eşyalar, enerji tüketmeye devam eder ve bu durum tabii ki elektrik faturanıza yansır. Şarj aleti, küçük ev aletleri gibi eşyalarınızı kullandıktan sonra prizden çıkararak gereksiz enerji tüketiminin önüne geçebilirsiniz.

Gereksiz Tüketim Yapmamak İçin Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler Var

Bir odadan çıkarken ışığı kapatmak, evde tasarruf etmenin en pratik yollarından biri olarak bilinir. Bunun yanında bulaşıklarınızı bulaşık makinesinde yıkamak ya da elde yıkamak zorundaysanız suyu devamlı açık bırakmamak da dikkat etmeniz gerekenler arasında. Çamaşır makinesini tam dolmadan çalıştırmayarak ve klimayı gereksiz yere açmayarak da tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca kış aylarında kalorifer peteklerinizin önünde eşya olmadığından ya da üzerlerinin perde ile örtülü olmadığından emin olmalısınız. Peteklerinizin önünü açarak ısının evinizde dengeli bir şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz. Tabii kombiyi gerektiğinden yüksek derecede açmamak da tasarruf ederken kullanabileceğiniz yöntemler arasında.

Gerçekten İhtiyacınız Var mı, Bir Düşünün!

Evinize bir eşya ya da kendinize yeni bir ürün almak istiyorsunuz diyelim. Peki, buna gerçekten ihtiyacınız var mı, yoksa sadece istediğiniz için mi onu alıyorsunuz? İhtiyacınız olanı almak ve onu kullanmak, sizi gereksiz tüketim alışkanlıklarınızdan

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.