Evlerde Ulaşılması Zor Yerleri Temizlemek İçin Parlak 10 Fikir

2016-12-24

Evlerde Ulaşılması Zor Yerleri Temizlemek İçin Parlak 10 Fikir

Kusursuz bir hijyen ve özene bezene düzenlediğiniz ev dekorasyonunun iyi görünmesini sağlamak için düzenli ev temizliği şart! Ancak bazı bölgeler çok göz önünde olmadığından temizlik esnasında atlanabiliyor ya da doğru yöntem uygulanamıyor. Peki, birkaç pratik yöntemle bu noktaların da hakkından gelebileceğinizi biliyor muydunuz? İşte ev temizliğinde püf noktalar:

1. Jaluzi Aralarındaki Kirler, Güle Güle

Temizliği konusunda en çok zorlanan noktalardan biri kafes jaluzilerdir. Jaluzi temizliği için uzun saplı bir maşadan yardım alabilirsiniz. Yapmanız gereken şey çok basit: Deterjanlı bir suyla ıslattığınız temizlik bezlerini, maşanın iki ucuna birer paket lastiği yardımıyla sarmak ve jaluzi aralarını bu şekilde temizlemek.

2. Kumaş Abajurlardaki Tozlar, Elveda

“Kumaş kaplı ya da tüylü abajur başlıklarının tozunu almak için ne kullanılır?” sorusuna cevabımız, rulo tüy toplayıcıları. Nasıl, çok kolay oldu değil mi?

3. Camlar ve Panjurlar İçin Çekçek

sadasdsa
Erişimin oldukça zor olduğu alanlardan bir diğeri de camlar ve panjurlar. Bunun içinse yapılabilecek en doğru teknik, uzun saplı bir çekçek temizleyici kullanmak. Ayrıca cam ve panjurların temizliğini güneşli günler yerine yağmur yağdıktan hemen sonrasında yapmakta fayda var. Böylelikle ıslanarak yumuşayan kirleri temizlemek çok daha kolay olacak.

4. Halılardaki Tüyler, Sizi Görmemiş Olalım

Halıların üzerine yerleşen saçlar veya evcil hayvan tüyleri genellikle elektrik süpürgesiyle dahi çok kolay gitmez. Halı tüylerine çözüm için çekçek süpürgelerden yararlanabilirsiniz. Böylece vakit kaybetmeden ve çoğu zaman elektrik süpürgesini dahi çalıştırmadan tüyleri yok edebilirsiniz.

5. Fırın Temizliği İçin Doğal Ürünler

Hijyen konusunda en hassas davranılması gereken yerlerden biri de fırınlardır. Ancak fırın temizliğinde kimyasal temizleyicilerin kullanılması sağlık açısından zararlı, hatırlatalım. Limon ve karbonatı karıştırıp ıslak bir bez yardımıyla fırınınızı temizleyebilirsiniz.

6. Buzdolabındaki Kirler, Yanlış Yerdesiniz

Buzdolabını da kimyasal ürünlerle temizlememelisiniz. Bu yüzden elma sirkesinin hijyenik etkisine başvurabilirsiniz. İçi su dolu geniş bir leğenin içine elma sirkesi doldurun ve temiz bir bezle dolabı silin. Dolap raflarını silmek idealken çekmeceleri yıkamak daha pratik bir çözüm sunabilir. Ayrıca dolabınızdaki kötü kokuları gidermek için bir çay tabağının içine bir kaşık Türk kahvesi, bir kaşık da pirinç koyup bir gece bekletebilirsiniz.

7. Musluklar Kararmasın

Banyoda ve mutfakta kararan muslukları diş macunu ile iyice ovarak parlatabilirsiniz. Diş macununu iyice yedirdikten sonra naylon bir bezle silin, bu kadar basit.

8. Duş Başlığındaki Kireçle Vedalaşın

sadsa
Temizlikte sirke ve karbonatın güçlü birleşiminden yararlanarak en zor kirlerle dahi mücadele edebilirsiniz. Sirke ve karbonat karışımını, sudaki kirecin oluşturduğu lekeleri temizlemek için de kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken, 1 bardak sirke ile bir bardağın 3’te 1’i kadar karbonatı karıştırmak ve bu karışımı bir jelatin kapla duş başlığına geçirmek. Yaklaşık iki saat bekletmenin ardından duş başlığınız tertemiz olacak ve içinde kalan kireç de çözülecek.

9. Duş Kabininde Biriken Lekeler, Hoşça Kalın

Limon suyu ve karbonat, evinizdeki pek çok alanda olduğu gibi banyoda da kullanabileceğiniz doğal temizleyicilerdir. Özellikle duş kabininde biriken sabun ve su lekelerini temizlemek için limon suyunu ve karbonatı karıştırıp sert bir fırça ile duşa kabininizi ovalayabilirsiniz.

10. Tüm Dar Alanlarda Pratik Temizlik

asdasd
Pencere çerçeveleri, ağır mobilyaların altında kalan kısımlar ve kalorifer petekleri... Dar alanların tozunu almak belki de temizliğin en zor kısmı. Ancak bunun için elektrik süpürgesinin ucuna tuvalet kâğıdı rulosu takmayı deneyebilirsiniz. Süpürgenin kendi ucunu çıkarıp borusuna tuvalet kâğıdından arta kalan karton ruloyu yerleştirerek elinizle temizleyeceğiniz alana göre şekillendirebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.