Güzel Zaman Geçireceğiniz ve Evinizi Güzelleştireceğiniz 6 Hobi

2018-12-05

Güzel Zaman Geçireceğiniz ve Evinizi Güzelleştireceğiniz 6 Hobi

Uygulamayı tercih ettiğiniz ev dekorasyonu stiline uygun olarak seçtiğiniz mobilyalar elbette evinizi şık bir hale getirme konusunda büyük yardımcılarınız. Fakat mobilyaların yanı sıra evinizde yer verdiğiniz dekoratif ürünler de şıklığın anahtarlarından biri. Peki, evinizi güzelleştirirken zamanınız keyifle geçsin istemez misiniz? Bu soruya kesinlikle olumlu cevap vereceğinizden eminiz! O halde yaşam alanlarınızı güzelleştirmenize yardımcı olacak evde yapılabilecek hobiler nelerdir, sıralayalım.

1. Obje Boyamak
Ahşap saklama kutuları, cam kaplar, hatta sahilden topladığınız taşlar... Hobi boyaları sayesinde çeşit çeşit obje boyayabilir, oldukça kolay ve keyifli bir şekilde evinizin dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz. Örneğin aldığınız sade görünümlü ahşap kutuyu, ahşap boyaları sayesinde farklı renklere boyayarak ya da üzerlerine farklı desenler çizerek dikkat çekici bir hale getirebilirsiniz. Üstelik bu kutuyu dekoratif amaçla kullanmanın yanı sıra evinizde ihtiyacınız olan herhangi bir odaya da koyabilirsiniz.
Bahsettiğimiz gibi obje boyamak sadece ahşapla sınırlı değildir. Yapmanız gereken, hobi boyalarını tanımak ve farklı uygulamalar için hayal gücünüzü kullanmak! Mesela kullanmadığınız eski ve kalın bir bardağı cam boyaları ile süsleyerek farklı tasarımda bir ürün meydana getirebilir ve el yapımı dekoratif mumluk oluşturabilirsiniz. Hem böylece boyadığınız bardağın içine yerleştirdiğiniz mumun, ışığıyla farklı desenler yaymasını da sağlayabilirsiniz.

Ahşap ve cam boyamaya ek olarak taş boyama da son yıllarda çokça tercih edilen hobiler arasında. Eğer siz de taş boyama yapmak isterseniz sahilden çakıl taşları toplamanız ve hobi boyası edinmeniz yeterli. Peki, taş boyama nasıl yapılır? Öncelikle taşın üzerine dilediğiniz bir objeyi taslak olarak çizmelisiniz. Ardından bu taslağın içerisini boyayarak son haline getirebilir ve kurumasını beklediğiniz taşa evinizde yer verebilirsiniz.
2. Maket Yapmak
İşte, ailenizle keyifli vakit geçirmenizi sağlayan evde hobi fikirlerinden biri daha: Maket yapmak! İnternetten sipariş verebileceğiniz, oyuncak ya da yapı marketlerinden satın alabileceğiniz maketleri çocuklarınızla yapabilir ve evinizin güzelleşmesine ailece katkı sağlayabilirsiniz. Bu arada maketiniz bittikten sonra dilerseniz onu hobi boyaları ile renklendirerek daha hoş bir hale getirebilirsiniz.

3. Puzzle Yapmak
Akşam siz işten, çocuklarınız ise okuldan geliyor. Yorgun bir günün ardından ailece zaman geçirmek için çoğunlukla televizyon karşısına geçiliyor. Peki, aileler evlerde ne kadar kaliteli zaman geçiriyor? Bu soruya gönül rahatlığıyla cevap verebilecek aile sayısı oldukça az, biliyoruz. O nedenle ne kadar yorgun olursanız olun ailenizle güzel zaman geçirmenizi sağlayacak ve ailece hobiniz olacak puzzle’a bir şans verebilirsiniz. Evinizin dekorasyonu ile uyum içerisinde olacak bir puzzle seçtikten sonra ailenizle bu puzzle’ı yapmaya başlayabilirsiniz. Puzzle bittikten sonra çerçeveletip oturma odanızda, yatak odanızda, antrenizde yani dilediğiniz her yerde puzzle’a yer verebilirsiniz.
4. Resim Yapmak
Resim yapmak hem rahatlatıcı hem de eğlenceli hobiler arasında yer alıyor. Eğer resim çizme yeteneğiniz varsa çalışma odanızın bir bölümünü bu hobinize ayırabilirsiniz. Hatta tuval üzerine resim çizmenin yanı sıra dilerseniz evinizin duvarlarını da renklendirebilirsiniz. Hatta banyo ve mutfak dolaplarında daha dikkat çekici bir etki oluşturmak için bu alanların üzerine de hobi boyaları ile resimler çizebilirsiniz.

5. Örgü Örmek
Örgü örüp belki çocuğunuza belki de kendinize güzel giysiler yapıyorsunuz, fakat bu yeteneğinizi dekorasyon fikirleri doğrultusunda da kullanabilirsiniz. Örneğin kış mevsimi dekorasyonunda yararlanacağınız ve salonunuzdaki koltuklar üzerinde yer verebileceğiniz yün yastık kılıfları örebilirsiniz. Dilerseniz bu el işi kabiliyetinizi evde hobi ile para kazanma kapsamında da değerlendirebilirsiniz. Bu konuda sosyal medyadan yardım alabilirsiniz.

6. Kendin Yap Geri Dönüşüm Fikirleri
Evinizde kullandığınız, ama artık kullanım amacı doğrultusunda evinizde yer vermek istemediğiniz ürünleri, kendin yap hobi fikirleri ile değerlendirmeye ne dersiniz? Örneğin eski tişörtlerinizi dikerek kendinize banyoda ya da mutfakta kullanabileceğiniz düzenleyiciler oluşturabilirsiniz. Eski kavanozları ya da teneke kutuları boyamanın ya da kumaş ile kaplamanın ardından bu ürünleri saksı olarak kullanabilirsiniz. Geri dönüşüm kendin yap fikirlerini tamamen ihtiyacınız doğrultusunda şekillendirebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.