Kış Tatili İçin Gidilecek En Güzel Yerler: Beyaz Büyünün Peşinde

2022-12-08

Kış Tatili İçin Gidilecek En Güzel Yerler: Beyaz Büyünün Peşinde

Kış tatili deyince aklınıza neler geliyor? Bembeyaz örtülmüş dağ manzaraları, dışarısının soğunun bir anda değiştiren termal sular, eğlenceli bir kayak tatili… Türkiye’nin güzel coğrafyasında kış tatili seçeneği çok!

Büyüleyici manzarasını bizden esirgemeyen kış mevsimini iyi değerlendirmek gerek. Eğer henüz kış için tatil planınızı yapmadıysanız ya da yeni fikirlere açıksanız sizin için hazırladığımız kış tatil yerleri önerilerine göz atmanın tam zamanı.

İşte, Türkiye'de kışın gezilecek yerler en güzel yerler:

Suyun Şifasıyla Yeniden Doğuş Molası: Termal Tatil

Termal bölgeler yani kaplıcalar, kışın gelmesiyle birlikte hem dinlenmek hem şifa bulmak hem de tatil yapmak isteyenlerin adresi haline geliyor. Ülkemiz dünyanın en önemli jeotermal kuşaklarından birinde yer aldığı için şifa dolu durakları da hayli fazla. Her durak ise farklı bir şifa kaynağı.

Ankara’nın Haymana ilçesinde bulunan mineralli termal sular, romatizmal hastalıkların yanı sıra solunum yolu rahatsızlıkları için sıklıkla ziyaret ediliyor. Yemyeşil ağaçlar ve yürüyüş yollarının arasında bulunan Yalova Kaplıcaları da romatizmal hastalıklar için tercih ediliyor. Manisa’nın Salihli ilçesinde de muhteşem bir doğaya uyanıp kendinizi özellikle cilt hastalıklarına etki ettiği söylenen şifalı sulara bırakabilirsiniz.

Kış Aylarında Masalsı Bir Yolculuk: Doğu Ekspresi

Güzel manzaraların içinde dumanı tüttürerek seyahat etmemizi sağlayan iki farklı Doğu Ekspresi bulunuyor. İlki kış mevsiminin adeta habercisi olan Turistik Doğu Ekspresi. Klasik Doğu Ekspresi ise tüm yıl boyunca haftanın her günü Ankara-Kars arası yolculuğunu sürdürüyor. İki sefer arasındaki tek fark sefer sıklığı, durak sayısı ve saatleri değil. Turistik Doğu Ekspresi’nde ayrıca yataklı vagonlar da bulunuyor.

Seyahat yazarları tarafından dünyada trenle seyahat edilecek en iyi 4 rota arasına giren Turistik Doğu Ekspresi, seferini yaklaşık 32 saatte tamamlıyor. Ankara’dan çarşamba ve cuma günleri saat 15:55’te, Kars’tan cuma ve pazar günleri 22:20’de seferlerine başlayan bu etkileyici tren yolculuğunu tatil planlarınıza ekleyebilirsiniz.  

Kış Tatilinin Vazgeçilmezi: Kayak Macerası

Kış büyüsünün peşinde keyifli vakit geçirmek isterseniz kayak tatilini tercih edebilirsiniz. Bembeyaz dağ manzaraları, sıcak içecekler ve pürüzsüz kayak pistleri aralık ayı itibarıyla kış sevenlere ev sahipliği yapmaya başlıyor.

Ülkemizde kayak macerasını doyasıya yaşayabileceğiniz çok sayıda kayak pisti bulunuyor. Uludağ ise kayak denince akla ilk gelen noktalardan biri. Bursa şehir merkezine 1 saat uzaklıkta bulunan Uludağ hem amatör hem profesyonel kayakseverler için harika bir güzergâh.

Uluslararası standartlara sahip bir kayak merkezi arıyorsanız Erzurum Palandöken’i de tercih edebilirsiniz. Yalnız yanınızda en kalın kıyafetlerinizi götürmeyi unutmayın. Kars Sarıkamış Kayak Merkezi ise çam ağaçları arasında hem eşsiz doğanın hem de kayağın tadını çıkarabileceğiniz bir yer. Karda yürümeyi ve doğayı seviyorsanız bu oksijen kaynağı durağı da mutlaka değerlendirmenizi öneririz.

Doğaya Doğru Bir Kış Seyahati: Karadeniz Tatili

Yemyeşil bir doğa, uçsuz bucaksız yaylalar ve bulut denizi… Karadeniz, kış mevsiminde de ziyaretçilerine ayrı güzellikler sunuyor. Karadeniz’de kışın gezilecek yerler konusunda seçenek çok. Abant Gölü Milli Parkı, sonbahar ve kış aylarının gözdesi. Bunun sebebi ise hem konaklama seçeneklerinin çok olması hem de eşsiz doğa manzaraları sunması. Ankara ve İstanbul gibi büyük şehirlere de hayli yakın.

Zigana da kayak pisti ve doğasının güzelliğiyle Karadeniz’in kış tatil yerleri arasında öne çıkıyor. Yedigöller ise doğa yürüyüşü sevenlere kartpostal manzarası sunuyor. Karın yağmasıyla birlikte romantik bir havaya bürünerek kışın tam manasıyla keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor.

Peki, yalnızca tatil zamanında değil de yılın her günü tüm mevsimlerin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bir yaşam alanına ne dersiniz? İstanbul’un içinde, doğayla iç içe yürüyüş yapabileceğiniz yollarının bulunduğu yemyeşil çim alanları ve yapay gölet manzaralı gazebolarının olduğu  bir yaşam alanı düşünürseniz Kordon İstanbul satılık daire lerimize göz atabilirsiniz.       

Ayrıca dilerseniz Tarihi Yarımada’da yatay mimari konsepti ile geliştirilmiş yüksek tavanları, geniş pencereleri ve çatı ışıklarıyla ferah bir yaşam alanına kavuşmanız da mümkün. Detayları öğrenmek için tarihi evleri renove ederek modern alanlara dönüştürdüğümüz Cer Loft satılık daire lerini inceleyebilirsiniz.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.