Kitap Tutkunlarını Mutlu Edecek Okuma Köşesi Önerileri

2017-02-03

Kitap Tutkunlarını Mutlu Edecek Okuma Köşesi Önerileri

Kitap okumayı seviyorsanız evinizde oluşturacağınız kitap okuma alanlarında hayatınızın en mutlu zamanlarını geçirebilirsiniz. Kitap okuma köşeleri için evinizin çok büyük olmasına gerek yok. Önemli olan bambaşka dünyalara dalabileceğiniz, sizinle kitaplarınız arasına hiçbir şeyin girmesine izin vermeyeceğiniz özel alanlar oluşturabilmek. İşte birbirinden iç açıcı kitap okuma odası dekorasyonu örnekleri:

Vintage Sevenler İçin

Oturma odanızın ya da salonunuzun bir köşesine vintage tarzda bir koltuk koyun. Koltuğun yanına kitaplarınıza ve çayınıza rahatlıkla ulaşabileceğiniz bir sehpa yerleştirebileceğiniz gibi birkaç kitabı yere koyarak da farklı bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Kitaplarınızı okurken ayaklarınızı koyacağınız örgü bir minder de hoş bir hava katacaktır.

1

Asma Katta Kütüphane

Evinizde asma kat varsa merdivenden çıktığınızda sizi bir kütüphanenin karşılaması hoş olmaz mı? Ama kat yoksa bu güzel fikri çöpe atmayın. Koridorunuzun bir ucunu, evinizde mobilyalarınızın sığmadığı çıkıntı alanları da okuma köşesi olarak değerlendirebilirsiniz. Kitaplık için yer yoksa birkaç raf yeterli olacak. Rahat bir koltuk da koydunuz mu okuma köşeniz hazır bile!

2

Merdiven Altında Gizli Bir Alan

Fotoğrafta gördüğünüz gibi merdiven altlarına rahat bir oturma elemanı koyarak bu alanı en keyifli okuma zamanlarınız için kullanabilirsiniz. Sizin evinizin merdiven altında pencere yoksa aydınlatma ürünlerini kullanabilirsiniz.

3

Pencere Önlerini İyi Değerlendirin

Okuma köşenizde seçeceğiniz aydınlatma gün ışığına ne kadar yakın olursa o kadar iyi. Bu yüzden pencere kenarlarını mümkün olduğunca okuma köşesi olarak değerlendirin. Minimal tarzlarıyla hem yatak hem de divan özelliğine sahip bu oturma elemanları ev dekorasyonunuz için de şık bir tercih olacak.

4

Geleneksel Tarzdan Vazgeçmeyenlere

Evinizde eski tip bir kütüphane oluşturmak isterseniz ahşap sandalyeler ve geleneksel tarzda bir halıyı kitaplarla dolu bir duvarın önüne koyabilirsiniz.

5

Şöminenin Yanında Kitap Okuma Keyfi

Şömineniz etrafına fotoğraftaki gibi oturma alanları yaptırarak sıcacık bir okuma köşesi oluşturabilirsiniz. Evinizi sıcak bir yuvaya dönüştürecek dekorasyon için şömineden iyisi bulunmaz.

6

Büfenizi Kitaplığa Dönüştürün

Büfeler neden sadece yemek takımlarının sergilendiği bir alan olsun ki? İçine kitaplarınızı dizin, yanına da rahat bir koltuk yerleştirin, farkınızı ortaya koyun!

7

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.