Mevsimi Olmayan Giysiler Dolaptan Nasıl Kaldırılmalı?

2017-06-02

Mevsimi Olmayan Giysiler Dolaptan Nasıl Kaldırılmalı?

Soğuk kış günlerini geride bıraktık. Artık yemyeşil ağaçların, birbirlerinden güzel kokulu çiçeklerin arasında gezme vakti geldi. Bu mevsimde, doğadaki yenilenmeye kayıtsız kalamıyor ve bahar havasını evimize taşıyacak dekorasyon önerilerini kullanarak mevsimi evimizde yaşamayı da pek seviyoruz. Bir yandan da dolaplarımızdaki kalın ve koyu renkli giysilerin yerlerine, baharı yaşatacak daha ince ve rengarenk giyecekleri koymanın heyecanıyla dolu oluyoruz. Peki, kışlıklar nasıl kaldırılır ya da kışlıkları kaldırırken nelere dikkat etmelisiniz? İşinizi kolaylaştıracak ve sizi karşılaşabileceğiniz zor durumlardan kurtaracak önerileri derledik:

Yardımcı Ürünlerden Yararlanın

Aslında kış ya da yaz mevsimi fark etmez. Mevsimi olmayan kıyafetleri kaldırmak için kendisi küçük, yararı büyük yardımcılardan faydalanmak şart. Kıyafet saklama hurcu ya da vakumlu seçeneğiyle yerden de tasarruf etmenizi sağlayan kıyafet saklama torbaları, kullanabileceğiniz yardımcılar arasında yer alıyor. Eğer mevsime uygun olmadığını düşündüğünüz kıyafetleriniz için ayrı bir gardırobunuz yoksa ve giysilerinizi bazanızda saklayacaksanız baza altı düzenleyici de size etkili bir şekilde yardım edecek giysi saklama çözümleri arasında.

Öncelikle Saklama Alanınızı Temizleyin

os

Mevsime uygun olmayan ve giymeyeceğinizi düşündüğünüz giysileri saklayacağınız yerin temizliği oldukça önemli. Saklama alanını temizledikten sonra iyice kuruduğuna emin olmalısınız. Kıyafet saklama alanı kurumadan koyacağınız kıyafetler, nemden etkilenebilir ve küflenebilir. Bu da belki çok değer verdiğiniz kazağınızın ya da montunuzun küften dolayı böceklenmesine neden olabilir.

Tüm Kıyafetleri Yıkayıp Ütüleyin

tk

Saklama alanınız kadar, mevsime ait olmayan ve bu nedenle kaldıracağınız giyeceklerin temizliği de önemli. Üzerinde kir ya da leke olan kıyafetleri yıkayacağınızdan zaten eminiz ama temiz gibi görünen giysileri de yıkamakta fayda var. Çünkü güvelerin en sevdiği şeyler arasında, lekeler ve yiyecek kırıntıları başta geliyor.. Bir daha giyinceye kadar kıyafetlerinize zarar gelmemesi ve güvelerden korunmaları için onları yıkayıp ütülemek şart. Hem temiz bir şekilde sakladığınız kıyafetleriniz sayesinde gelecek seneye hazırlık da yapmış oluyorsunuz. Güvelerden korunmak için kullanabileceğiniz lavanta kurusu da hem kıyafetlerinizin güzel kokmasını sağlıyor hem de güvelerin gelmesini engelliyor. Bu arada giyeceklerinizin de yıkandıktan sonra iyice kurumaları gerekiyor. Aksi takdirde saklama alanında yaşanma ihtimali olan küf sorunuyla burada da karşılaşabilirsiniz.

Şimdi yemyeşil ağaçlar ve kuş cıvıltıları eşliğinde mevsimin tadını çıkarma vakti! Eğer Ege Yapı’nın projelerinden birinde yaşıyorsanız mevsimi yaşamak için camdan dışarı bakmanız bile yeterli.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.