2017-07-11

Pırıl Pırıl Camlar: Pencereler Nasıl Temizlenmeli?

Yaz geldi, güneş tüm cömertliğiyle parıldıyor. O halde bırakın, güneş tüm ışıltısıyla evinizden içeri girsin! Tertemiz, üzerinde herhangi bir izin olmadığı pencereler hepimizin isteğidir. Evin her yeri pırıl pırıl olsa da camlar istediğimiz düzeyde temiz değilse, evin tam anlamıyla temiz olmadığını düşünürüz. Siz de bizim gibi düşünüyor ama pencere temizliğinin zahmetli bir iş olduğu konusundan yakınıyorsanız cam silmenin püf noktaları ve cam silme teknikleri hakkında yazdıklarımıza göz atmanızda fayda var.

1. Güneşli Havaya Aldanmamak Lazım

gha

Çoğumuz güneşli havaların cam temizliği için en doğru zaman olduğunu düşünürüz ama aslında öyle değil. Güneşli ve sıcak havalar, sildiğiniz camın çok daha çabuk kurumasını ve bu nedenle camların üzerinde iz kalmasına neden olur. Cam silerken iz kalmaması için havanın bulutlu olmasına ve hava sıcaklığının 21°C’nin üzerinde olmamasına dikkat etmelisiniz. Yani bu tip havalarda cam silmeye özen gösterebilirsiniz.

2. Öncelikle Bir Elektrik Süpürgesine İhtiyacınız Var

obe

Elektrik süpürgesi açılmadan bir yerin temizlendiği düşünülemez. Bu durum pencere temizliği olsa da geçerliliğini koruyor. Cam temizliğine başlamadan önce elektrik süpürgesi ile cam pervazlarını, cam kenarlarını, cam lastiklerinin üzerini ve tabii ki camları tozlardan arındırabilirsiniz. Bu sayede cam silme işlemine kirlerin büyük kısmından kurtularak başlayabilirsiniz.

3. Camları Silmek İçin Ilık Su Kullanın

Young woman cleaning window glass at home

Kovanın içerisine koyduğunuz ılık suyun içerisine cam temizleyici deterjanı gerekli miktarda dökün. Bir süngeri kovanın içerisinde ıslattıktan sonra suyunu iyice sıkın. Sünger çok ıslak kalmamalı. Ardından süngeri camın üst köşesinden aşağıya doğru tek hamlede indirin. Bu işlemi, sildiğiniz her bölge için iki kere uygulayın.

4. Eskimiş Giysilerinizi Atmamanız İçin Bir Neden Daha

female doing chores in the home

Giymediğiniz kıyafetlerinizi ihtiyaç sahiplerine verdiğinizi tahmin ediyoruz. Peki, kullanılamayacak durumda olanları ne yapıyorsunuz? Onları da çöpe atmamak için bir nedeniniz var: cam temizliği. Eski giyecekler, silinen camı kurulamada en iyi yardımcınız oluyor. Camın fazla ıslaklığını bir çekçek yardımıyla aldıktan sonra eski giysilerinizi parça parça bölerek camlarınızı tamamen kurulayabilirsiniz.

5. Cam Temizleme Ürünleri Evde de Yapılabilir

ctue

Cam temizliğine hazırsınız ama eve geldiniz ve cam silmek için deterjanınızın bitmiş olduğunu gördünüz. Hiç merak etmeyin, cam temizleme ürünleri evde de kolaylıkla yapılabilir. Bir su bardağı su ile bir su bardağı elma sirkesini bir araya getirip hazırladığınız karışımın içerisine bir limonun suyunu sıkarak kendi deterjanınızı yapabilirsiniz. Bu deterjanı çoğaltmak için aynı ölçeği kullanabilirsiniz. Bu karışımın içerisine koyacağınız limon kabuğu da hoş bir koku sağlayabilir.

Bilgi Formu

İster satış ofislerimizde yüz yüze, ister dijital satış ofisimizde online olarak projelerimiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.