Urla Kekliktepe’de Yaşamak İçin 7 Neden

Ege’nin kıyısında doğa ve huzurla donatılmış Urla’da yaşamak için birçok neden var. Bu yazıda sizi büyüleyecek Urla Life’a ait 7 nedeni sıralayacağız. Doğal güzellikleri, tarihi mirası ve zengin kültürel dokusuyla Urla, İzmir’in tüm güzelliklerini bir arada bulabileceğiniz, şehrin tüm yoğunluğundan ve stresinden uzak bir yerde yaşamak isteyenler için eşsiz bir fırsat sunuyor. Ege’nin benzersiz atmosferinde, turkuaz denizi, yemyeşil ormanları, şehir hayatına olan yakınlığı ve ülkenin gastronomi alanında yükselen yıldızı olması sebebiyle Urla, geleceğinize yapabileceğiniz değerli yatırımlar arasında da yer alıyor. Şüphesiz Urla’nın yıldızı ise Bağ Yolu’na yakınlığı, havası ve yeşillikler içinde sunduğu huzurla Kekliktepe.

Şehrin tüm yoğunluğundan ve stresinden uzak bir yerde yaşamak isteyenler için eşsiz bir fırsat yaratan Urla Kekliktepe; yüksek getiri potansiyeli, huzurlu atmosferi, tarihi ve doğal güzellikleri, antik kentlere olan yakınlığı, eğitim olanakları, kültür ve sanat etkinlikleri ile seçkin spor aktivitelerine ev sahipliği yapması, İzmir şehir merkezine, gözde tatil lokasyonlarına yakınlığı, benzersiz gastronomisi ve çok daha fazlasını bir arada sunuyor.

Urla’da yaşamak için birçok neden var. Çocuğunuzu İtalyan ve Alman ekolünün temsilcileri dahil en iyi okullara gönderebilir, tarihin bize armağanı olan antik kentleri arabanızla rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz. Yarım saat içinde Konak, Adnan Menderes Uluslararası Havalimanı, Çeşme gibi en önemli lokasyonlara kolayca ulaşabilirsiniz. Urla’nın sunduğu güzellikleri mutfaklarında kendilerine has yorumlayarak ziyaretçileri için lezzet şöleni haline getiren restoranları ziyaret edebilir ya da bölgenin en güzel koylarında serin sulara kendinizi bırakabilirsiniz. İşte tüm bu imkanları sizlere sunan, getiri potansiyeli ile yatırımcıların gözdesi, doğanın ve tarihin birleştiği Ege’nin İncisi Urla Keklitepe’de yaşamak için 7 neden;

1- Şehir Merkezlerine ve Tatil Beldelerine Ulaşım Kolaylığı Sunuyor

Huzurlu doğası, tarihin izlerini günümüze taşıması, keyifli mekanları, seçkin eğitim ve spor olanakları gibi pek çok imkanı sunan Urla Kekliktepe, ulaşım açısından avantajlı bir konumdadır. Urla Kekliktepe’den İzmir şehir merkezine ve diğer çevre ilçelere modern yollar ve toplu ulaşım seçenekleri sayesinde oldukça kolaydır. Urla Kekliktepe İzmir şehir merkezine, Adnan Menderes Havalimanı, Çeşme ve Konak’a 25-30 dakika karayolu mesafesinde yer alıyor. Mavi bayraklı plajları ve kusursuz mavilikteki deniziyle Ege’nin en çok tercih edilen tatil beldelerine de sadece yarım saat mesafe uzaklıkta. Benzersiz koyları, nefes hastalıklarına iyi gelen mineralli suları, tescilli temiz plajları ile Urla Kekliktepe, mavi ve yeşilin muhteşem uyumunda; Altınköy Plajı, Demircili Koyu, Urla Kum Denizi Plajı, Bodrum Koyu, Balıklıova Köyü Plajı ve çok daha fazlasını deniz ve kumun tadını çıkarmak isteyenler için sunuyor.

Tüm bu ayrıcalıkları Ege Yapı Kekliktepe projesinde yalnızca 73 seçkin aile için özel olarak tasarlanmış villalarda deneyimleyebilirsiniz.

2-Sürekli Artan Yatırım Değeriyle Kazanç Sağlıyor

Sakin bir yaşam arayanların Ege’deki adresi Urla Kekliktepe, son dönemde yatırımcıların ilgisini çekmeyi başarıyor. Endeksa verilerine göre İzmir Urla’da konut fiyatlarında son 1 yılda yüzde 30.63, arsa fiyatlarında da yüzde 51 oranında artış yaşandı. Ocak 2019’dan bu yana da Urla, yatırımcısına yüzde 879 oranında kazanç elde ettirdi. Konut fiyat artışında da yine Urla, ilk sırada yer alarak rekora ulaştı. Üstelik bölgenin hala yatırım için en çok tavsiye edilen yerlerden olması getiri potansiyelinin katlanarak artacağını gözler önüne seriyor.

Ege Yapı’nın hayata geçirdiği Ege Yapı Kekliktepe projesi, yatırımcılar için cazip fırsatlar sunuyor.

Ege’nin en ideal yatırım yeri

Müstakil yaşamın insan sağlığına olan etkisi, ailelerimizle nitelikli vakit geçirebileceğimiz doğal yaşam alanlarının önemini artırdı. Urla Kekliktepe, özellikle pandemiden sonra metropol kentlerin kaotik yaşamından bunalan fakat büyükşehir imkânlarını da kaybetmek istemeyen kişilerin ilgi gösterdiği bölgelerden biri olarak öne çıktı. Birçok avantajı bir arada sunan ve huzurlu bir yaşam arayanların yeni adresi olan Urla Kekliktepe, İstanbul, Ankara gibi büyükşehirlerde yaşayanlar için kaçış noktası oldu.

Yatırımcıların ve hayatı yeniden keşfedenlerin yeni adresi Ege Yapı Kekliktepe projesi İzmir Urla’da ayrıcalıklı bir yaşam vadediyor.

3-Muhteşem Doğası ve Temiz Havası ile Sağlıklı Bir Yaşam Sunuyor

Doğanın sunduğu eşsiz güzelliklerle Urla- Kekliktepe, ‘Ege’nin Akciğeri’ olarak biliniyor. Aynı zamanda Urla Kekliktepe, dünyanın en temiz hava koridorlarından birinde yer almasıyla ziyaret edenlere benzersiz bir deneyim yaşatıyor. Toskana’yı andıran üzüm bağları ile Bağ Yolu, ziyaret edenlere görsel şölen yaşatıyor. Dünyaca ünlü şarapların üretildiği üzüm bağları, yöresel ürünlerin satıldığı pazarları, muhteşem manzaralara ev sahipliği yapan tepeleri ile misafirlerine benzersiz bir deneyimi yaşamak için, Urla Kekliktepe’yi mutlaka ziyaret etmenizi öneririz.

Asırlar boyu birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Urla’da muhteşem doğa ve deniz manzarası eşliğinde Ege Yapı Kekliktepe projesi ile tarihin izlerine tanıklık etme fırsatı bulabilirsiniz.

4- Farklı Kültürlere Ev Sahipliği Yapmasıyla Merak Uyandırıyor

Asırlardır farklı birçok medeniyete ev sahipliği yapmış Urla Kekliktepe, tarihi dokusunu kaybetmemesiyle dikkat çekiyor. Bölge aynı zamanda arkeolojik kalıntıları ile kültür turizminin tam merkezinde yer alıyor. Urla İskele Caddesi’nin hemen arka kısmında İyon’ların 12 kentinden biri olan Klazomenai Antik Kenti’nin izleri görenleri büyülüyor. Antik kenti ziyaret ettiğinizde o döneme ait zeytinyağı üretim tesisini görmeniz mümkün. Yapılan kazılarda tarihsel çağların en etkileyici örneklerinin keşfedildiği bu alan koruma altına alınmıştır. Bir diğer önemli kültür abidesi ise; Karantina Adası’dır. Bu ada Osmanlı döneminde karantina bölgesi olarak kullanılmıştır Karantina Adası bulaşıcı hastalıkların yayılmasını engellemek için Fransızlar tarafından kurulmuştur.

Urla Kekliktepe’deki Liman Tepe Kazı alanı 4.000 yıllık geçmişin izlerini yansıtıyor. Türkiye’nin ilk su altı kazı alanı olan Liman Tepe Kazı Alanı’nda yaşam Kalkolitik Çağ'dan Roma Dönemi sonuna kadar yaşam kesintisiz sürmüştür. Ege şeridinde bilinen en eski insan yerleşimine rastlanan bu alanda ekonomik ve siyasi otoriteyi simgeleyen “saray” yapılarının da izleri günümüze kadar ulaşmış. Arkeolojik kazılarda Dionysos, Asklepios, Kybele, Zeus ve filozof Anaksagoras gibi özgün figürlere de rastlanan Urla Kekliktepe, 1080’li yıllarda Çaka Bey tarafından gerçekleştirilen seferler ile Türk şehri olmuştur. Klazomenai Antik Kenti, Karantina Adası, Bayraklı Smyrnası, Pergamon, Bülbül Dağı üzerinde bulunan Meryem Ana Evi, Efes, Agora, Yeşilova Höyüğü, Liman Tepe Kazı Alanı, Özbek Köyü, Pergamon, Yeşilova Höyüğü ve çok daha fazlası Urla Kekliktepe’de ziyaret edilmeyi bekliyor.

Doğa ve tarihle bütünleşmiş, huzurlu bir yaşam arıyorsanız, Ege Yapı Kekliktepe projesi sizin için mükemmel bir tercih olabilir. Ege Yapı Kekliktepe projesinde yaşarken Urla’nın tarihi dokusunu yürüdüğünüz her sokakta hissedebilir, eski zamanlara yolculuk yaparak Urla Kekliktepe’nin köklü geçmişiyle bütünleşebilirsiniz.

5- Zengin Gastronomisi ile Lezzet Şöleni Yaşatıyor

Zeytinyağlılardan deniz mahsullerine, yöresel otlardan tatlılara kadar pek çok lezzeti deneyimlemek için Urla Kekliktepe, lezzet durağınızda mutlaka yer almalıdır. Urla Kekliktepe’de; zeytinyağlı taze enginardan boyoza, kabak çiçeklerinden yapılan dolmalardan deniz börülcesine, Girit kabağı salatasına kadar birçok lezzet bölgenin vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır. Zeytin ağaçlarından elde edilen enfes zeytinyağının yanında, Urla halkı, zeytinin turşusuyla da tam not alıyor.

Yemek kültürü, festivallere ev sahipliği yapıyor

Bölgede yemek kültürü sosyal etkinlik haline gelmiştir. Urla Ot Festivali, Nohutalan Kavun Festivali, Urla Geleneksel Bağbozumu Şenlikleri, Zeytin Barış Festivali, Uluslararası Urla Enginar Günleri bu özel etkinliklerden bazılarıdır. Ege Yapı Kekliktepe projesinden aldığınız müstakil villanızda yaşarken tüm bu lezzetleri deneyimleme ve sosyal etkinliklerde sevdiklerinizle eğlenceli vakit geçirip imkanı bulacaksınız.

6- Seçkin Sporlar için Farklı Alternatifler Sunuyor

Urla Kekliktepe, profesyonel sörfçülerin uğrak yeridir. Bölgede birçok spor alternatifleri bulunuyor. Bunlardan bazıları; doğa yürüyüşü, rüzgâr sörfü, kitesurf, tenis, yelkencilik. Dünyanın sayılı rüzgar sörfü merkezleri arasında yer alan Urla’da ayrıca rüzgar sörfü yarışmaları da düzenlenmektedir. Adrenalin ve macera sevenler için kitesurf ve yelken sporları bölgede oldukça yaygın durumda.

Ege Yapı Kekliktepe’de bulunan toprak tenis kortlarında günün stresini atabilir, kendinize zaman ayırabilirsiniz. Yılın dört mevsiminde yürüyüş yapabileceğiniz bir yer olan Urla’da Ege Yapı Kekliktepe projesi ile yemyeşil peyzaj alanlarında doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

7- Türkiye’nin En İyi Eğitim Kurumlarına Yakın Mesafede Yer Alıyor

İzmir’in gözde ilçesi, Urla Kekliktepe, Türkiye’nin önemli eğitim kurumlarına yakınlığıyla ailelerin eğitim konusundaki tüm kaygılarını giderecek bir konumdadır. Çocukların evrensel bir bakış açısıyla düşünebilmesi, yabancı dil konusunda kendini geliştirebilmesi ve gelecekte hayatını sürdürebileceği bir meslek sahibi olabilmesi noktasında Urla Kekliktepe’de İzmir Alman Okulu, Türk-Alman ilişkilerinin geliştirilmesi amacıyla iki ülkenin de eğitim bakanlıklarının ortak onayıyla kurulmuş bir kurumdur. Okulda Almanca eğitim verilmesi, öğrencilerdeki dil yetkinliğini ve kültürel farkındalığı artırmaktadır. Gelecekte Almanya’da yükseköğrenim görmek isteyen öğrenciler için sürdürülebilir eğitim modelini benimseyen okul, başarısını kanıtlamış durumdadır. Bölgeye yakınlığıyla ön plana çıkan bir diğer uluslararası eğitim kurumu olan İzmir İtalyan Okulu ise, anaokulu ve ilkokul kademesinde hizmet vermektedir. Miniklerin seviyesine uygun materyallerle donatılmış bu okul, tematik sınıflara sahiptir. Bünyesinde eğitim alan yabancı öğrenciler nedeniyle “Birleşmiş Milletler’i (BM) andıran okul” olarak bilinen İtalyan Okulu, Urla Kekliktepe’ye sadece yarım saat mesafede bulunmaktadır. İzmir’in en eski anaokulu olan bu kurum, çocuklara küçük yaştan itibaren evrensel düşünme becerileri kazandırmaktadır.

Bölgede yapımı devam eden Ege Yapı Kekliktepe projesi, İzmir Alman Okulu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Geliştirme Vakfı Okulları, İzmir Türk Koleji, İzmir İtalyan Okulu, Türk Eğitim Derneği (TED) İzmir Koleji, Bahçeşehir Koleji, İzmir Urla Boğaziçi Koleji gibi alanında kendini kanıtlamış eğitim kurumlarına yakınlığıyla ailelerin güvenle tercih edeceği bir yaşam alanı sunuyor. Urla Kekliktepe’de huzur dolu bir yaşamın keyfini çıkaracak olan aileler, çocuklarının nitelikli eğitim ihtiyacını da karşılayacak. Ege Yapı Kekliktepe’de özel olarak tasarlanan 73 villada yaşarken, çocuklarınızın eğitim sürecini güvenle sürdürebilirsiniz. Ege Yapı Kekliktepe’yi tercih ederek sadece gayrimenkule değil, geleceğimizin mimarları çocuklarınız için de yatırım yapma imkanı bulacaksınız.

Eşsiz doğal ortamında müstakil yaşamın tüm imkanlarını bir arada sunan Ege Yapı Kekliktepe projesi doğa ile sınırları kaldıran 88 bin metrekare alan üzerine, büyük bir bölümü tek kat olarak planlanan 73 villası, özel havuzu, sosyal olanakları ve muhteşem peyzajlı bahçe alanlarıyla seçkin sakinlerini bekliyor. Müstakil villa hayatına yeni bir bakış açısı getiren Ege Yapı Kekliktepe, 370 metrekareden 500 metrekareye kadar farklı mimarilerde konforlu villaların yanında 5+1, 6+1 ve 7+1 konut tipleriyle her aileye uygun keyifli alternatifler sunuyor. Projede iç bahçeler, avlular ve teras uygulamalarıyla bütünsel bir konforun kapılarını aralıyor.

Projede, fitness alanları, çocuk oyun alanları, sanat atölyeleri, SPA merkezi, açık-kapalı yüzme havuzları, tenis kortları, etkinlik alanları, doğal yaşama uyumlu peyzaj alanı, restoranlarıyla ayrıcalıklı bir yaşam vaat ediliyor. Konumuyla da dikkat çeken proje, İzmir şehir merkezine, Adnan Menderes Havalimanı’na, Çeşme ve Konak gibi şehir merkezlerine 25-30 dakika uzaklıkta yer alıyor. 4 mevsim 12 ay doğanın farklı güzelliklerini sunan Urla’da, Ege Yapı Kekliktepe projesi seçkin aileleri villa sahibi yapmayı bekliyor.

Ayrıntılı bilgi için;
https://www.egeyapi.com/kampanyalar/ege-yapi-kekliktepe
Telefon: 444 5 343Projemiz hakkında bilgi almak için formu doldurup bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.