2017-03-19

2017'nin Pantone Renklerinden Greenery ile Evinize "Doğal" Güzellik Katın

Dünyanın en ünlü renk kataloğu şirketi Pantone’nin 2017 için belirlediği renk, yaprak yeşili anlamında gelen greenery. Bu rengi seçme sebebini Pantone’un yöneticisi Leatrice Eiseman dünyada yaşanan sosyal ve politik karmaşanın içinde herkes için bir umut vaat edeceğini düşündükleri için seçtiklerini açıklıyor. Peki, modadan sanata, teknolojiden dekorasyona kadar pek çok yerde hissedeceğimiz Pantone 2017 rengi greenery’yi evinizde nasıl farklı şekillerde kullanabileceğinize bakalım.

En Doğal Yöntemi Bitkileri Evinize Davet Etmek

end2

end3

Greenery, doğal yaprak yeşili olduğuna göre evinize yeşil yapraklı bitkileri neden yerleştirmeyesiniz? Birkaç hoş örnek:

Bitki örneklerini çerçevelettiğiniz bir köşe çok hoş olmaz mı?
end

NASA bu bitkilerin havayı temizlediğini söylüyor. Göz atmak ister misiniz?

Klasik Stil İçin Altın ve Greenery Beraberliği

Klasik ev dekorasyonundan hoşlanıyorsanız greenery, altın varaklı aynalarla ve koltuklarla çok iyi uyum sağlıyor.
Klasik

Cam Vazolarla Gelen Şıklık

Greenery rengindeki cam vazoları pek çok yerde bulabilirsiniz. Sehpanızın ve büfenizin üzerine yeşil cam vazoları yerleştirerek trendi yakalayabilirsiniz.
cam

Duvarlarda Greenery Kullanımı

Greenery genellikle pastel renklerle kullanılıyor. Ama daha canlı renklere sahip bir eviniz olsun istiyorsanız salonunuzun ya da oturma odanızın bir duvarını greenery’ye, kalan duvarları canlı maviye boyayabilirsiniz.

cok (3)
Duvarın bir bölümünü greenery’ye boyayıp turuncu ve sarı gibi enerjisi yüksek mobilyalarla odayı dekore edenlerin sayısı da bir hayli fazla:

Greenery’nin Yeşilin Farklı Tonlarıyla Kombinlenmesi

Petrol yeşili ile birlikte harikalar ortaya koyduklarının bir kanıtı:
gren

Sarı ve Greenery Ayrılmaz Bir Bütünün İki Parçası Gibi

duv (1)
Sizce de birbirlerine çok yakışmıyorlar mı? Enerjisi yüksek olan bu iki rengi birlikte kullanacaksanız odaya hâkim olan rengin beyaz, açık gri, yavruağzı ya da bebek mavisi gibi pastel tonlardan olmasına dikkat edin.

Çok Büyük Değişiklikler Yapmadan da Trendi Yakalayabilirsiniz

Greenery hoşunuza gidiyor ve bu rengin huzurunu, doğallığını ev dekorasyonunuzda kullanmak istiyorsunuz. Fakat yeni bir koltuk almak ya da duvarı boyatmak gibi daha büyük çaplı işlere girişmek istemiyor olabilirsiniz. Sorun değil. Birkaç minik dokunuşla da greenery evinize doğal güzellik katabilir. Örnekleri inceleyelim mi?

Sadece yastıkları bile greenery renginde seçerek odanın havasını değiştirebilirsiniz.
duv (2)

Yeni bir yemek takımı almayı düşünüyordunuz zaten, değil mi?
sari

 

cok (2)

Sadece bir banyo havlusu. Ama renginden dolayı ne kadar da enerjik duruyor.

cok (1)

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.