2018-03-06

Enerji Kaynağınız Belli: Bohem Dekorasyon Nedir?

Rengârenk ve sıradanlıktan uzak bir yaşam alanı fikri size çekici geliyorsa evinizi yepyeni bir çehreye kavuşturabilmeniz için iyi bir haberimiz var! Tam sizi yansıtacak bir dekorasyon tarzı biliyoruz: Bohem dekorasyon! Gücünü renklerden ve kuralsızlıktan alan bohem dekorasyon sayesinde evinizde özgürlüğün o tatlı rüzgârını hissedebilirsiniz. Farklı tarzlardan mobilyalar, canlı renklere sahip halılar ya da koltuk örtüleri, antika eşyalar, el örgüsü battaniyeler… Şimdi, bu saydığımız tüm eşyaları hatta daha fazlasını buluşturabileceğiniz bohem dekorasyon nedir, nasıl uygulanır, birlikte bakalım.

Bohem tarz; bağımsızlığa vurgu yapan, farklı tarzlar ve birbirine zıt renklerle oluşturulabilen bir stil. Moda dünyasında da adını duyduğumuz bohem tarzda geçmişin izlerini ve birbiriyle ilgisi olmayan tarzların buluştuğunu görmek mümkün. Zıtlıklar üzerine kurulu olan bohem stili uygulamak için ise yapmanız gerekenler gayet basit.

Önemli Olan Rahatlığınız

Bohem dekorasyon önerilerine geçmeden önce bu stildeki en önemli noktayı sizinle paylaşalım: rahatlığınız! Bohem stilin anahtarının özgürlük olduğunu ve bu dekorasyon tarzının genellikle bağımsızlığına düşkün insanlar tarafından tercih edildiğini söylemiştik. O halde eğer bu dekorasyonu uygulamak istiyorsanız “Koltuğumun rengi perde ile uyumlu mu?” ya da “Almak istediğim sehpa, salonumun dekorasyonuna uygun mu?” gibi soruları hayatınızdan çıkarın. Çünkü önemli olan sizin rahatlığınız. Rahat ediyorsanız renk uyumunun hiçbir önemi yok!

2

 

Motifli Ürünlere Evinizde Yer Açın

Bohem stil denildiğinde akla renkli ve motifli yastıkların, koltukların, halıların gelmesi tesadüf değil. Çünkü etnik motiflerin olmadığı bir bohem tarz uygulaması eksik kalır. Eğer tek renkli koltuklarınız varsa ve onları değiştirmeden evinize bohem tarzı yansıtmak istiyorsanız yapmanız gereken oldukça basit. Bol bol desenli yastık alabilir, duvarlarınıza desenli tablolar asabilir ya da perdelerinizi değiştirebilirsiniz. Ayrıca son yıllarda oldukça trend olan parça desenli halılar da tam bu dekorasyon stiline uygun! Dilerseniz renkli, farklı camların kaynaştırılmasıyla oluşturulmuş avizeleri de tercih edebilirsiniz.

31

Eski Eşyalara Evinizde Yer Verebilirsiniz

Bohem tarzdan hoşlanıyorsunuz fakat evinizdeki eşyalar bugünü yansıtan çizgilerde... Bu durumda yapmanız gerekeni hemen söyleyelim. Büyükannenizin ya da annenizin evinde bulunan eski mobilyaları alıp gerekliyse tadilatlarını yaptırıp evinizde kullanabilirsiniz. Toplayacağınız bu mobilyalar ya da dekorasyon ürünleri modası geçmeyecek bohem tarzın parçası olabilir. Size ait olan eşyaları da ihtiyaç sahiplerine verebilirsiniz. Bohem dekorasyonun geçmişi yansıtan bir yanı var ve bohem dekorasyon mobilyaları, nostalji duygusunu çok güzel yansıtıyor. Bunun yanında eski dekorasyon ürünleri ya da antika eşyalar sayesinde de evinizin dekorasyonunu güçlendirebilirsiniz.

Vintage decoration in boho style. Rest zone, relaxation. Coffee set, books, magazines.

Trendleri Takip Etmenin Bu Dekorasyon İçin Anlamı Yok

Bohem dekorasyonu uygularken size yol gösterecek olan trendler değil, zevkleriniz. Bu nedenle hangi bohem ev aksesuarı hoşunuza gidiyorsa onu alabilirsiniz. Farklı tarzların bir araya gelmesi ise bu dekorasyonda hiç önemli değil. Hatta bu dekorasyonda, farklı tarzların bir araya gelip oluşturduğu karmaşıklık da olmazsa olmaz. Örneğin; nostaljik izler taşıyan bir koltuğun üzerine modern yastıklar yerleştirebilirsiniz. Ayrıca evinizi bu dekorasyon tarzıyla buluştururken pahalı eşyalar almanıza da gerek yok. Ucuz mobilya ve aksesuarlarla bohem dekorasyonu uygulamak oldukça kolay.

Aqua, shabby chic decor on a coffee table.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.