2018-11-06

Ev Dekorasyonunda Metal Ürün Kullanımına Dair 3 İpucu

Özellikle 2018 ev dekorasyonu trendlerinde sıklıkla karşılaştığımız ve 2019’da da devam edecek, evinize renk katan bir uygulama… Elbette ki ev dekorasyonunda metal ürün kullanımından bahsediyoruz. Siyah, altın rengi, gümüş rengi, roze altın ve bakır renkleri sıklıkla karşılaştığımız, evinize şıklık katmak için kullandığınız ya da kullanmayı düşündüğünüz dekorasyon renkleri. Peki, dikkat çekici renkleri sayesinde hoş bir etki oluşturan metal ürünleri kullanırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz?

1. Dekoratif Metal Ürünleri Cam Üzerine Konumlandırmamaya Özen Gösterin
Orta sehpalar, yemek masaları ya da vitrinler… Camdan yapılmış ürünlere evlerimizde yer veriyoruz. Cam ürünlerin yaşam alanlarını daha geniş gösterme konusunda başarılı olmaları da evlerimiz küçükse onları tercih etme oranını artırıyor. Eğer evinizde cam mobilyalar varsa ve metal dekoratif bir obje kullanmak istiyorsanız, bu metal ürünleri camın üzerine konumlandırmamanızı öneriyoruz. Hangi metal rengini kullanıyor olursanız olun, cam, kullandığınız dekoratif ürünün etkisini yok edebilir. Cam zemin yerine, metal dekoratif ürünleri ahşap ya da betonunun üzerine konumlandırabilirsiniz. Eğer tercihinizi roze altın renginden yana kullanmak istiyorsanız bu rengin özellikle mermer üzerinde şık ve lüks bir alan oluşturma konusunda size yardımcı olabileceğini belirtelim.

2. Kendinizi Sınırlamayın, Alternatifiniz Bol
İster altın rengi ister gümüş rengi isterseniz de oldukça popüler olan roze altın rengi… Hangi rengi kullanacaksanız kullanın sadece ayna ya da biblo gibi dekoratif ürünlerle sınırlı kalmayın. Artık mobilyalarda hatta küçük ev aletlerinde bile bu metal renkler ile üretilmiş ürünlerle karşılaşmak mümkün. Örneğin ayakları gümüş renkli bir sehpa ya da masa alabilir ya da yemek masası sandalyelerinde tercihinizi metal renklerden yana kullanabilirsiniz. Kitaplıklarda, raflarda, konsollarda, aydınlatma ürünlerinde ya da televizyon ünitelerinde… İnanın, evinizi zevkiniz ve ev dekorasyonu modası doğrultusunda dekore edebilmeniz için yeterli alternatife sahipsiniz.

3. Farklı Metal Renkleri Bir Arada Kullanmaya Özen Gösterin Geçtiğimiz senelerde, metal renklerden birini seçip ev dekorasyonunuzu o doğrultuda şekillendirmeniz gerektiğini söyleyebilirdik ama bu yıl, “2019 Ev Dekorasyonu Trendleri” yazımızda da bahsettiğimiz gibi bunun tersini yapmalısınız. Yani farklı metal renkleri bir arada, dengeli bir şekilde kullanmak ev dekorasyonu fikirleri arasında! Evinize lüks ve nostaljik bir hava katacak olan altın ve roze altın renklerini, daha modern etkisi bulunan gümüş tonlarındaki ürünler ile bir araya getirebilirsiniz. Bunu yaparken evinizi farklı alanlara bölmenizi öneririz. Örneğin salonunuzun okuma köşesinde gümüş renginden yardım alarak modern bir ortam oluşturabilir ve koltuklarınızın olduğu bölümde altın rengine ağırlık vererek bölümün atmosferini daha nostaljik kılabilirsiniz. Dilerseniz metal ürünleri ahşap ürünlerle de bir arada kullanabilir ve hoş bir alana sahip olabilirsiniz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.