Ev Tasarımında Sepet Kullanmanın 4 Zevkli Yolu

2021-01-31

Ev Tasarımında Sepet Kullanmanın 4 Zevkli Yolu

Sepetlerin kullanım alanları hayli yaygın. Görünümleri ile bile dekorasyon ve tasarım ögesi olan sepetleri evinizin farklı yerlerinde kullanabilirsiniz. Depolama işlevlerinin yanı sıra dekoratif amaçlı da kullanılabilen sepetler, evlerinize keyifli bir hava katabilir.

Ayrıca dekorasyon trendleri de yaşam alanlarımızda doğayı yansıtan malzemelere yer vermemiz gerektiğini vurguluyor. Bu nedenle hasır sepetleri ev tasarımında rahatlıkla kullanabilir ve hasır ev dekorasyonu ile yaşam alanınıza doğadan esintiler getirebilirsiniz.

Bu yazımızda ev dekorasyonunda sepet kullanmanın yollarından bahsedeceğiz ve size ilham verecek fikirler sunacağız.

Yatak Odanızı ya da Giyinme Alanınızı Değerlendirin

Sepetlerin asıl amacı düzenleyici olarak kullanılmak olduğu için yaşam alanınızda yeterli depolama alanı yoksa eşyalarınıza uygun boyuttaki sepetlerden yararlanabilirsiniz. Seçeceğiniz sepetleri de gardırobunuzun üzerine boydan boya yerleştirebilir ve şık görünen bir depolama alanı oluşturabilirsiniz.

Tabi farklı renklerdeki sepetlerden yararlanarak da giyinme alanınıza ya da yatak odanıza renk katabilirsiniz. Ayrıca sepetlerin büyüklüklerine göre eşyalarınızı farklı şekilde konumlandırabilirsiniz. Örneğin çoraplarınızı, kravatlarınızı, takılarınızı ve diğer aksesuarlarınızı daha küçük sepetlere yerleştirebilirsiniz. Battaniye, yorgan gibi kışlık eşyaları da daha büyük sepetlerde saklayabilirsiniz.

Mutfakta Sepet Kullanımı Etkili Bir Seçenek

Mutfakta sepet kullanmak hem düzen sağlayan hem de dekoratif açıdan şık görünen bir çözümdür. Örneğin patates, soğan gibi malzemeleri sepetlerde saklayabilirsiniz ve sepetleri de mutfağınızda görünmesini istediğiniz bir yere koyabilirsiniz. Ayrıca mutfağınızda doğal bir görünüm olmasını istiyorsanız dışı hasır kaplamalı olan sepetlerin içine çiçekler de koyabilirsiniz.

Özellikle ahşap mutfak dolaplarınız varsa hasır kaplamalı sepetler çok hoş bir kombin oluşturabilir. Ayrıca mutfağınızda hasır Amerikan servisler ya da hasır ekmek sepetleri gibi seçeneklerden de yararlanabilirsiniz.

Banyoya Pratik Bir Dokunuş

Sepetlerin pratik şekilde kullanılabildiği alanlardan biri de banyolar. Örneğin banyo havlularınızı rulo şeklinde katlayıp sepet içinde saklayabilirsiniz. Ayrıca bu tür sepetleri banyo duvarınıza da asabilir ve büyükten küçüğe bir sıralama yapabilirsiniz. Kişisel bakım eşyalarınızı ve makyaj malzemelerinizi de bu sepetlere koyabilirsiniz.

Bunların dışında banyoda kullanacağınız sepetlerin içine el havlularınızı ya da el sabunlarınızı da koyabilirsiniz. Hasır sepetleri ise kirli çamaşırlarnızı saklamak için kullanabilirsiniz.

Duvarlara Asılan Dekoratif Sepetler

Mutfak ve banyo gibi alanlar dışında da rahatlıkla sepet kullanabilirsiniz. Örneğin farklı boyutlardaki kare veya dikdörtgen sepetleri salonunuzdaki bir duvara monte edebilirsiniz. Bu şekilde kullanabileceğiniz çok hoş el örgüsü hasır sepetler bulunuyor. Bunlardan kendinize kitaplıklar ya da plaklarınız için saklama alanları oluşturabilirsiniz.

Ancak sadece görsel amaçlı bir sepet kullanımı istiyorsanız da tablolarınızın arasına ufak bir sepet asabilirsiniz. Ayrıca evinizde kedi besliyorsanız bu sepeti güvenli ve sağlam bir şekilde duvarınıza monte edebilirsiniz. Böylece sepetiniz hem dekoratif bir görünüm sağlar hem de kediniz için bir dinlenme alanı olabilir.

Bu önerimizle yazının sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam etmek istiyorsanız Doğa ile Uyumlu Tasarım Trendi: Zen Stili Ev Dekorasyonu içeriğimize geçebilirsiniz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.