2017-07-11

Evinizi Hem Dikkat Çekici Hem Samimi Kılacak 5 Dekorasyon Önerisi

Ev çoğumuz için yaşadığımız ve konakladığımız alan olmasının dışında kendimizi ifade edebildiğimiz yani kendimizi yansıtabildiğimiz yer olma özelliği de taşır. Yoğun bir iş gününü daha bitirip eve girdiğimiz anda hissettiğimiz huzuru ve evde vakit geçirmek istediğimiz mutlu hafta sonlarını hayal etmemizin nedeni belki de budur. Peki, kendimizi daha iyi yansıtabilmek için diğer bir deyişle evimizin gerçekten bizim bir parçamız olduğunu gösterebilmek için neler yapabiliriz? Evinizi daha dikkat çekici ve samimi kılmak istiyorsanız sizin için hazırladığımız dekorasyon önerilerine mutlaka göz atmalısınız.

1. Anılara Yer Açın

Old vinyl records in a box and the player standing on the table

Çocuğunuzun yaptığı ilk resim, eşinizle çektirdiğiniz ilk fotoğraf, büyükanneniz tarafından size hediye edilen bir antika ya da spor müsabakalarından kazandığınız madalyalar… Ev dekorasyonu dahilinde anılarınızı göstermekten çekinmeyin ve evinizde geçmişin izlerini taşıyan objelere yer verin. Plaklar ve müzik kasetleri için oluşturduğunuz bir köşe ya da aile fotoğraflarınızı sergilediğiniz bir duvar evinizde samimi bir hava yakalamanız için size yardımcı olabilir.

2. Hobi Alanı Oluşturun

hao

Evde vakit geçirmeyi seviyor ve evinizin sizi daha net bir şekilde yansıtmasını istiyorsanız yapmanız gereken belli: Bir hobi köşesi oluşturun! Böylece hem yapmayı en sevdiğiniz aktivitelerden birine özel hem de ev dekorasyonunu dikkat çekici ve samimi kılacak bir alan oluşturmuş olursunuz.

3. Kendi Yaptığınız İşlere Yer Verin

Resim yapmayı seviyorsanız tablolarınıza, ahşap boyamayı seviyorsanız boyadığınız ahşaplara, bir şeyler dikmeyi seviyorsanız diktiğiniz masa örtülerine evinizde yer verin. Bu sayede hem dekoratif ürünler için fazla bir bütçe ayırmak zorunda kalmazsınız hem de daha dikkat çekici dekorasyona sahip bir evde yaşarsınız.

4. Dağınıklık Bazen Samimiyet Demek

Interior with books, flowers and candles. Bright background with braided white heart

Samimi ve dikkat çekici ev dekorasyon fikirleri arasında dağınıklık da var. Çünkü dağınıklık kimi zaman samimiyet göstergesidir. Burada temiz olmayan ve neyin nerede olduğu hakkında hiçbir fikrinizin olmayacağı bir evden bahsetmiyoruz elbette. Orta sehpanızın yanına ya da konsolunuzun üzerine koyabileceğiniz üst üste dizilmiş birkaç kalın kitap ya da sandalyenize asacağınız ince bir battaniye bu hoş dağınıklığı sağlamanıza yardımcı olabilir.

5. Rahat Bir Alan Oluşturun

Beautiful wooden front porch swing with comfortable pillows. Outdoor porch seating with lots of green plants and shrubs around it.

İhtiyacınız samimi ev dekorasyon fikirleri ama evinizde ne sizin ne de gelen misafirlerinizin rahat edebileceği bir alan yok öyle mi? O halde öncelikle rahat bir alan oluşturmalısınız. Bu yemek masanızdaki sandalyeleri rahatlarıyla değiştirmek, salonunuza, bahçenize rahat bir bench ya da oturma odanıza renkli bir puf koymak olabilir. Evinizin dekorasyonuna uygun renk alternatifleri seçmeye özen göstereceğinizi biliyoruz ama bazen kullanmadığınız renkleri seçmek de ortama sıcak bir hava katabilir.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.