2018-12-04

Evlerin Yeni Gözdesi: Paletten Yapılmış Ürünlerle Dekorasyon

Hem evinizi güzelleştirmek hem de ihtiyacınız olan mobilyalara düşük bir bütçe ile sahip olmak istiyorsanız ev dekorasyonunda bir trend olan paletten kendin yap projeleri için kolları sıvayabilirsiniz! Ev dekorasyonu stili olarak ister ekolojik dekorasyonu ister rustik dekorasyonu benimseyin, isterseniz de modern dekorasyon çizgilerinden hoşlanın, paletten yapılabilecek eşyaya evinizde kesinlikle yer var! Paletten dekorasyon nasıl yapılır, yaşam alanlarınızda hangi paletten mobilyalara yer verebilirsiniz sorularının cevaplarına geçmeden önce palet nedir, kısaca anlatalım.

Paletler, bir yerden başka bir yere taşınacak eşyanın taşıma sırasında zarar görmesini engellemek ve ürünleri kolaylıkla hareket ettirebilmek için kullanılan yardımcılardır. Izgara şeklinde kesilen ahşapların birleştirilmesiyle oluşurlar. Şimdi, ahşap paletten neler yapılır, bir bakalım.

Paletten Yatak ve Yatak Başlığı

Bir karyolaya ihtiyacınız varsa üstelik bir de paletle ev dekorasyonu yapmak istiyorsanız daha ne olsun! Palet yatak ya da yatak başlığı yapabilirsiniz! Bunun için yapmanız gereken ise sadece paletleri, sabitleyici sayesinde birleştirmek. Bu işlem için mobilya gönyesi size yardımcı olabilir. Ardından yatak başlığı için kullanacağınız paletleri de birleştirerek duvara sabitleyebilirsiniz. Yatak başlığını duvara sabitlemenin size daha konforlu bir alan sunabileceğini de belirtmeden geçmeyelim. Paletten yatak başlığı ve yatağı yaptıktan sonra dilerseniz paletleri istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu arada kullanacağınız palet sayısı da paletlerin boyutlarına göre değişiklik gösterebilir. Bu nedenle yatağınıza küçük gelmeyecek boyutta karyola oluşturmaya özen göstermelisiniz.

Paletten Orta Sehpa
Karyola sayesinde yatak odanızda ihtiyacınız olan ürüne ulaştınız. Şimdi oturma odasına bir orta sehpa yapmaya ne dersiniz? Palet sehpalarla oturma odanız başka bir atmosfere bürünebilir. İki ya da üç paleti üst üste sabitledikten sonra alttaki paletin dört köşesine rulet takarak hoş bir sehpaya sahip olabilirsiniz. Dilerseniz sehpanızın üzerine uygun bir cam da kestirip yerleştirebilirsiniz.

Paletten Koltuk
Kış bahçenizde, antrenizde ya da oturma odanızda… Paletten koltukları dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. İki paleti yan yana koyduktan sonra yüksekliği sağlamak için bu paletlerin üzerine iki palet daha yerleştirin ve birbirine sabitleyin. Dilerseniz koltuğun sırt kısmına da paletler yerleştirebilir ve gerçek bir koltuk haline getirebilirsiniz. Bu yeni koltuklarınızın üzerine minderleri de yerleştirdiniz mi tamamdır!

Paletten Askılık
Eminiz ki paletten kendin yap fikirlerini çok seveceksiniz ve evinizde daha çok yer vermek isteyeceksiniz. Peki, antrenize yerleştireceğiniz bir askılığa ne dersiniz? İhtiyacınızı karşılayacak ve aynı zamanda evinizin dekorasyonunu güzelleştirecek bu fikir sayesinde portmantoya olan ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Paleti duvara sabitledikten sonra üzerine mobilya kulpları monte edebilir ve ceketlerinizle çantalarınızı buraya asabilirsiniz. Bu arada paleti, ayakkabılığınız ile aynı renge boyayabilir ya da uyumlu ama farklı renklere boyayarak alanı görsel olarak daha şık bir hale getirebilirsiniz.
Dekorasyonda Paletten Nasıl Yararlanılır?
Paletten mobilya yapımının yanında bu üründen dekoratif olarak da yararlanabilirsiniz. Örneğin paleti duvarlarınıza monte ederek paletin üzerine çerçeveler yerleştirebilirsiniz ya da televizyonunuzu paletin üzerine yerleştirebilirsiniz. Tabii ki bunu yaparken paletin sağlam olduğundan ve duvara sağlam bir şekilde monte edildiğinden emin olmalısınız.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.