2017-03-01

Farklı Tarzlarda Duvar Kâğıdı Dekorasyon Önerileri

Ev dekorasyonunuzda belirleyeceğiniz tarz, seçeceğiniz duvar kâğıdı ile doğrudan ilgilidir. Çiçekli, ahşap görünümlü ya da taş desenli duvar kâğıtları kadar, 3 boyutlu duvar kâğıtları da evlerin duvarlarına renk ve hareket katıyor. Duvar kâğıdı seçimini, evinizde oluşturmak istediğiniz tarza göre yapabilirsiniz.Hangi tip duvar kâğıdı modelleri ile evinizde nasıl bir tarz oluşturabileceğinize bakalım.

Çiçek Desenli Duvar Kâğıtları

Çiçekli duvar kâğıtları, kaplandığı duvarın bulunduğu odaya feminen bir görüntü katar. Pastel renklerdeki çiçekli duvar kâğıtları ile evinizde ferah ve şirin bir dekoratif etki oluşturabilirsiniz. Vintage ev dekorasyonunda da kullanılan çiçekli duvar kâğıtlarında, daha çok canlı renkli ve iri desenli olanlar tercih ediliyor.

Çiçekli duvar kâğıtlarının yanında evinize vintage havası katacak olan çeşitlerden biri de fotoğraftaki gibi çok tekrarlı desenlerden oluşmuş modeller. Bu sevimli flamingolarla kaplı bir odanın enerjisi kesinlikle çok yüksek olmalı.

1

Tuğla ve Taş Desenli Duvar Kâğıtları

Tuğla ve doğal taş görünümlü duvar kâğıtları ile salonunuzun ya da oturma odanızın bir duvarını kaplayabilir, evinizde country tarzda dekoratif etki oluşturabilirsiniz. Özellikle şömineniz varsa bu duvar kâğıtları kesinlikle iyi bir tercih olacak. Doğal dokuyu vermesi açısından 3D duvar kâğıtlarında da en çok taş ve tuğla deseni kullanılıyor.

2

Ahşap Desenli Duvar Kâğıtları

Rustik ev dekorasyonu hoşunuza gidiyorsa ahşap desenli duvar kâğıtları ile bu tarzı yakalamanız çok kolay olacak. Üstelik sadece kahverengi değil; beyaz ahşap görünümlü duvar kâğıdı örnekleri de mevcut.

3

Çizgili Duvar Kâğıtları

Daha geleneksel tarzda bir dekorasyondan yanaysanız çizgili duvar kâğıdı seçenekleriyle eskilerin o ağır havasını evinize taşıyabilirsiniz. Mat ve açık tonlarda seçeceğiniz çizgili duvar kâğıtlarının geleneksel mobilyalarla birleşimi, sofistik bir tarz oluşturur.

Çizgili duvar kâğıdını kullanarak modern bir dekorasyon oluşturmak isterseniz geometrik ve minimal mobilyalar seçin.

Duvar kâğıdı dekorasyonunda en önemli noktayı da paylaşalım: Tüm duvarı kaplamak yerine sadece belli bir duvarı, kirişi ya da alanı kaplarsanız seçtiğiniz duvar kâğıdının etkisi daha fazla olur.

Silinebilir duvar kâğıdı çeşitleri ise temizlik işini kolaylaştırdığından ilk tercihleriniz arasında olsun.

4

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.