2018-11-07

Farklılığı Sevenlere: 2019 Ev Dekorasyonu Trendleri

Zaman, yenilikleri sürekli hayatımıza katıyor. Yeni yıla girerken ise yeniliklerin sunduğu bu değişimi daha baskın bir şekilde hissedebiliyoruz çünkü pek çok alanda yeni yılın trendleri paylaşılıyor. İşte, ev dekorasyonu da o alanlardan biri. Şimdi, 2019’un sunduğu yenilikleri evinizde yaşayabilmeniz için yardım alacağınız 2019 dekorasyon trendlerini sıralayalım.

Doğa ve Canlılık Her Yerde
Bu yıl evleri doğadan yansımalarla dekore etmenin yılı! 2019 ev dekorasyonu modası, yaşam alanınızda pek çok şekilde doğa ile buluşabilmenize olanak tanıyor. Mesela; bu yıl çiçek desenli renkli duvar kağıtları ile yaşam alanlarınızı süslemek, evinizde rengârenk bitkilere yer vermek, doğal ahşaptan yardım almak yapabilecekleriniz arasında! Bunlara artı olarak, evlerde geri dönüşüme destek veren ve kişisel zevkinizi yansıtan kendin yap uygulamalarına yer vermek de 2019 ev dekorasyonu fikirleriarasında yer alıyor.

Renk Seçimi Konusunda Alternatifiniz Bol
2019 dekorasyon renkleri de doğayı evinizde hissetmenizi sağlayan renkler. Bu yıl trend renk ada çayı yeşili olsa da özellikle 2019 salon dekorasyonunda bol bol siyah, beyaz, gri gibi nötr tonlar da karşımıza çıkacak. Pastel tonların da dikkat çekeceği 2019 yılında ada çayı yeşili gibi dikkat çeken bir renk daha varsa o da kesinlikle 2019 Pantone yılın rengi olarak seçilen Living Coral! Banyolarda ise durum biraz daha farklı. 2019’un en dikkat çekecek alanlarından biri olacak banyolar, bu yıl, mat siyah ile bütünleşecek gibi gözüküyor!

2019 dekorasyonunda, banyo dışındaki her alanda, açık renk kullanımı ön planda olacak. Zeminlerde de açık rengin trend olması, bu söylediğimizi destekler nitelikte. Fakat duvarlarda koyu renk tercih etmekte özgürsünüz! Çiçek desenli duvar kağıtlarının sizi çok yansıtmadığını düşünüyorsanız, ev dekorasyonu renk paletinize uygun, koyu bir ton ile duvarlarınızı boyayabilirsiniz.

2019 dekorasyon önerilerinde renk tercihinin önemli olduğunu fark etmişsinizdir. Fakat renk seçimi kadar, tercih ettiğiniz farklı renkleri nasıl bir araya getirdiğiniz de önemli. Örneğin geçmiş yıllarda gümüş, altın, roze altın gibi renklerden biri tercih edilip kullanılıyordu. 2019 yılında ise son yılın dekoratif ürün renk trendlerinin vazgeçilmezi olan bu seçenekleri aynı alanda, şık bir şekilde kullanabilmek önemli!

Kıvrımlı Ürünlere Evinizde Yer Açın
2018’in en çok uygulanan trendlerinden biri hiç kuşkusuz geometrik tasarımlara sahip ürünlere evlerde yer vermekti. 2019’a da bu trendin damga vuracağını söyleyebiliriz ama bir farkla: Geçmiş yıllarda keskin hatlara sahip geometrik ürünler ön plandayken bu sene mobilya ve aksesuarlarda kıvrımlı tasarımlar dikkat çekecek. Bu arada aydınlatma ürünlerinde, dekoratif objelerde görülebilecek bu yeniliğin, 2019 mobilya trendlerinde de söz sahibi olduğunu hatırlatalım. Örneğin yeni bir koltuk takımı almayı planlıyorsanız tercihinizi kol kısımları, ayakları ve gövdesi keskin çizgilere sahip olmayan yani kıvrımlı tasarımı olan ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.