2018-03-19

İhtişamı Sevenlerin Gözdesi: Avangart Dekorasyon

Klasik tarza sahip mobilyaları seviyor, evinizde yer vermeyi düşünüyor; ama ihtişamın yapacağınız dekorasyonda ön planda olmasını istiyorsanız sizi avangart dekorasyon ile tanıştıralım! Peki, son yıllarda adını daha sık duymaya başladığımız avangart dekorasyon nedir, nasıl uygulanır? Avangart dekorasyonun inceliklerine geçmeden önce “avangart”ın kelime anlamına bakalım.
Dilimize Fransızcadan geçmiş bir sözcük olan avangart (avantgarde), “öncü” anlamına geliyor. Klasik tarzın yeniden yorumlanması olarak düşünebileceğimiz avangart tarzın da ev dekorasyonuna yeni bir soluk getirdiğini düşünürsek bu dekorasyon tarzının, adını sonuna kadar hak ettiğini söyleyebiliriz. Şimdi, “Avangart ev dekorasyonu nasıl uygulanır?” sorusunu cevaplayalım.

İhtişamlı Objeler Tam Size Göre
Avangart dekorasyon, klasik dekorasyona yeni bir soluk getiren, bağımsız bir stil olarak karşımıza çıkıyor. Avangart stili klasik dekorasyondan ayıran en önemli konulardan biri, dikkat çekici ve ihtişamlı detayların kullanılması oluyor. Örneğin klasik bir koltuk takımının kol bölümündeki ahşaplarda kullanılan yaldız detaylar ya da büfelerde klasik işlemeler, avangart döşenmiş evlerde görebileceğiniz yansımalar.
d2

Kalabalık Görünümden Kaçının
Avangart stili uygulamaya karar verdiyseniz bu, evinizde az eşya kullanacağınız anlamına geliyor. Burada elbette minimalist dekorasyonda olduğu gibi en az eşya ile evinizi dekore etmelisiniz demiyoruz. Fakat bohem dekorasyonda olduğu gibi kalabalık bir görünümden de kaçınmalısınız.

[caption id="attachment_6301" align="alignleft" width="1183"]width="1183" [/caption]

Özen Göstermeniz Şart
Evet, hangi ev dekorasyon stilini uygularsanız uygulayın özen gösteriyorsunuz, biliyoruz. Ama avangart dekorasyon, uyguladığınız her alanda unutulmaz olmak istiyor. Bu nedenle daha fazla özen göstermeniz gerekiyor. Örneğin evinizde avangart stile uygun olmayan mobilyalar kendilerini hemen belli ediyor ve oluşturmak istediğiniz etkiyi birden yok edebiliyor. Mobilyalar gibi kullandığınız ev dekorasyonu ürünlerinin de avangart dekorasyona uyum sağlaması oldukça önemli.

Avize ve Perde Seçimi Oldukça Önemli
Avangart tarz ile dekore edilmiş bir odaya girdiğinizde dikkatinizi çeken ilk detaylar, avizeler ve perdeler olacaktır. Evet; bu dekorasyon stilinde büyük, taşlı ve birden çok ampulün kullanılabildiği avizeler oldukça sık kullanılıyor. Perde seçiminde ise uzun, fonlu perdeler tercih etmelisiniz. Kısa olan ya da stor tarzda olan tül ve perdeler, avangart dekorasyonun havasını tam yansıtamıyor.
[caption id="attachment_6302" align="alignleft" width="1274"]width="1274" [/caption]

Kontrast Oluşturacak Renkleri Kullanmaktan Kaçınmayın
Tercih ettiğiniz mobilyaların yanı sıra kullandığınız renkler de dekorasyon uygulamasının başarısını etkileyen noktalardandır. Bunun için avangart ev aksesuarları yardımcınız olabilir. Dekorasyonun genelinde kullandığınız renge zıt olan bir renge sahip ürünlerle evinizi daha hoş bir hale getirebilirsiniz! Örneğin evinizin geneli beyazsa mor bir alan oluşturup evinize bambaşka bir hava katabilirsiniz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.