2018-04-09

Mevsimi Bahçenizde Yaşayın! Bahçe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

İnsan bazen güzel bir havayla buluşup yenilenmek istiyor. Burada illa kapıyı çekip evin dışarısına çıkmanız gerektiğinden bahsetmiyoruz. Balkonunuz da keyif yapmak ve yenilenmek için mükemmel bir alan. Yani evet, balkonunuz varsa üstüne de balkon dekorasyonunu zevkinize göre yaptıysanız çok şanslısınız! Fakat itiraf edelim ki bahçeler çoğu zaman çok daha konforlu ve keyifli bir ortam sağlıyor. Ne de olsa yemyeşil çimenlerle iç içesiniz. Daha keyifli ne olabilir? İşte, şimdi, keyfinize keyif katacak bir alan oluşturabilmeniz için bahçe dekorasyonu nasıl yapılır konusunu anlatmaya başlıyoruz.

Bir Oturma Alanı Oluşturun
Hafta sonlarını daha güzel kılacak, arkadaşlarınızı ağırlayıp eğlenceli anlar yaşayabileceğiniz ya da işten geldiğinizde dinlenebileceğiniz alan burası; sizin bahçeniz! Tam da bu nedenle “Bahçe nasıl dekore edilir?” sorusunda bahçe mobilyaları önemli yer tutuyor. Bahçenizi konforlu kılacak mobilyalar ile bahçe dekorasyonu için ilk adımı atabilirsiniz. Özel bir alan oluşturmanız, bahçenizin daha şık görünmesini sağlayabilir. Bu arada dilerseniz bahçenize bir platform yerleştirip mobilyalarınızı bu platformun üzerine de yerleştirebilirsiniz. Oturma alanınızın üzerini kapatmak, sizi ve mobilyalarınızı yağmurdan koruyabilir ve buna ek olarak dekorasyonunuzu zenginleştirmenizi sağlayabilir.
[caption id="attachment_6372" align="alignleft" width="1254"]Photo of luxury garden furniture at the patio [/caption]

Bitkilerin Olmadığı Bir Bahçe Düşünülemez
Bahçe denildiğinde sizin de içinizi bir huzur kaplamıyor mu? İşte, o huzurun nedeni yemyeşil bir alan hayal etmeniz. Ağaçlara ve yemyeşil çimenlere ek olarak bahçenizde, bitkilere ya da rengârenk çiçeklere yer verebilirsiniz. Hatta dilerseniz yeterli büyüklükteki saksılarınıza sebze ve meyve de ekebilirsiniz.

Yeşil rengi başlı başına dekorasyona katkı sağlayan bir unsur olarak kabul edebiliriz. Bahçe aksesuarları içerisinde yer alan renkli ya da desenli saksılara dikeceğiniz bitkilerinizin de yeşilin bahçenize sunduğu bu katkıyı artırabileceğini belirtelim. Saksılarınızı belirli bir sıralama ile yerleştirmek de bahçe düzeni için oldukça önemli. Örneğin saksılardaki bitkilerinizle bahçe sınırlarınızı belirginleştirebilir ya da ektiğiniz sebze ve meyveleri bahçeye çıktığınız kapının hemen önüne yerleştirebilirsiniz.

Bahçe Dekorasyon Malzemelerinden Yararlanın
Bahçenizin, ev dekorasyonu yaptığınız diğer alanlardan daha çok özgürlük tanıdığını söyleyebiliriz. Burada hem işlevsel hem de dekorasyona katkı sağlayan pek çok ürünü kullanabilirsiniz. Örneğin bir bahçe salıncağı ya da hamak çocuklarınıza keyifli bir alan sunmanın yanı sıra bahçe dekorasyonunuza da katkı sağlar. Eğer farklı ürünlerden yararlanmak istiyorsanız küçük heykelcikler, küçük fenerler ya da asılabilen süsler de kullanabileceğiniz bahçe dekorasyon malzemeleri arasında.

Alanları Belirleyin
Bahçenizin sınırlarını belirlemek için bitkilerinizden yardım alabileceğinizi söylemiştik. Eğer bu alanları daha da zengin kılmak isterseniz bahçe çitlerinden yardım alabilirsiniz. Ayrıca zemine yerleştireceğiniz yer karoları da bahçenizin dekorasyonuna katkı sağlayabilecek ürünlerden. Son olarak oturma alanınız ya da bahçenizin barbekü alanı gibi sık kullanacağınız noktalar için aydınlatma ürünleri almayı unutmamalısınız.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.