2018-12-02

Pencerelerinizin Daha Şık Görünmesini Sağlayacak 5 Fikir

Tercih ettiğiniz mobilyalar, renk seçiminiz, uyguladığınız dekorasyon tarzı… Hepsi evinizin şık olmasını sağlayan, birbiriyle bağlantılı unsurlar. Peki, evinizin farklı alanlarında, bazı fikirleri hayata geçirerek yaşam alanınızın şıklığına şıklık katmaya ne dersiniz? Pencere dekorasyonu bu konuda size yardımcı olabilir! O halde şimdi pencere dekorasyonu fikirlerini sıralamaya başlayalım.

1. Çiçekler Her Zaman Dekorasyonun Bir Parçası
Kabul edelim, bitkilerin güzellik katmadığı bir alan yok! Oda içerisinde, balkon dekorasyonu ve bahçe dekorasyonunda sık sık yararlanılan bitkilere, pencerenizin önünde de yer verebilirsiniz. Pencere önü dekorasyonu, hem camdan baktığınızda kendinizi iyi hissetmenizi sağlayabilir hem de evinizin dışarıdan bile dikkat çekici görünmesi konusunda yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra pencere önü çiçek dekorasyonu sayesinde, evinizin farklı alanlarında yer verdiğiniz çiçekleri derli toplu bir şekilde buluşturabilirsiniz. Bu dekorasyon önerisini salon ya da oturma odası gibi alanlarda hayata geçirebileceğiniz gibi, mutfak önü cam dekorasyonunda da değerlendirebilirsiniz. Bu arada eğer bitkileri pencerenizin dış kısmına yerleştirmek istiyorsanız, bir kazaya meydan vermemek için saksıları sabitlemeyi unutmamalısınız.

2. Perdeler de Dekorasyona Dâhil
Söz konusu pencere olduğunda elbette akla ilk gelen şeylerden biri perde seçimi oluyor. Perde tercihi, hem pencere dekorasyonu hem de ev dekorasyonu için oldukça önemli. Eğer hem pencerelerinizin hem de evinizin dekorasyonuna önem veriyorsanız perde seçimi aşamasında dekorasyon tarzına uygun bir perde seçmeniz gerekiyor. Örneğin modern dekorasyon ile döşenmiş bir evde ahşap detaylı stor perdeler, evinize farklı bir hava katabilir! Eğer tercihinizi normal tül ve perdelerden yana kullanacaksanız, özellikle salonların ve oturma odalarının vazgeçilmezleri olan perde aksesuarlarıyla dekorasyonunuza katkı sağlayabilirsiniz.

3. Yapışkanlı Folyolardan Yardım Alın
Yapışkanlı folyolardan özellikle eski dolapların kaplanmasında yardım alınıyor. Fakat dilerseniz ışığın alana girmesine izin veren yapışkanlı folyolar sayesinde de pencerelerinizi renklendirebilirsiniz. Fakat yapışkanlı folyoları kullandığınızda gün ışığından yararlanabilme oranınızda düşüş olacağını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer bu fikri uygulamak istiyorsanız, mümkün olduğunca çok güneş alan odaları seçmeli ya da yatak odası gibi karanlığa ihtiyaç duyulan alanları tercih etmelisiniz. Son olarak bu fikrin PVC pencerelerdense, ahşap pencerelerde daha iyi durabileceğini hatırlatalım.

4. Yeriniz Varsa Pencerenizde Huzura Yer Verin
Kendinize bir kitap okuma köşesi oluşturmaya ve bunu yaparken pencere dekorasyonuna katkı sağlamaya ne dersiniz? Fransız pencerelerde çok hoş duran bu dekorasyon önerisini camın önüne bench koyarak (elbette pencerenin açılmasını engellemeyecek bir şekilde) uygulayabilir ve hatta benchin yanına koyacağınız kitaplarla da bu hoş etkiyi artırabilirsiniz.

5. Hobi Boyalarını Camlarınızla Buluşturun
Plastik, ahşap, seramik… Çeşitli dekoratif ürünleri hobi boyaları ile boyararak ev dekorasyonuna kendin yap fikirleri sayesinde katkı sağlamak son dönemlerde oldukça popüler. Peki, hobi boyalarından pencere dekorasyonu için de yardım almaya ve sıra dışı bir uygulamaya imza atmaya ne dersiniz? Eğer çizim yeteneğinize güveniyorsanız bu fikir çocukların renkli dünyasını yansıtmak için çok uygun. Yani hobi boyalarından faydalanarak pencerelerin bir kısmını renklendirebilir ve çocuk odası dekorasyonuna katkı sağlayabilirsiniz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.