2017-03-01

Pop Art ile Evinize ve Hayatınıza Renk Katın

Ev dekorasyonunuzda yenilik yapmak, evinizi canlı, renkli ve neşeli bir hale getirmek istiyorsanız son birkaç yıldır hem dekorasyonda hem de modada sıklıkla kullanılan pop art’tan ilham alabilirsiniz.

Pop Art Ne Demek?

Pop art, soyut dışavurumculuk, minimalizm ve tüm klasik sanat akımlarına tepki gösteren sanatçıların popüler kültür imgelerini sanata dâhil etmeleri ile ortaya çıkan bir sanat akımından daha fazlası, bir hayat tarzıdır. 1960’larda Amerika’da büyük bir patlama yapan pop art akımının sanatçılarından Robert Rauschenberg, Andy Warhol, Roy Lichtenstein, Claes Oldenburg, Keith Haring gibi isimler, sanatı tüketim toplumunun tüm ögeleri ile birleştirerek kullandılar.

Pop art ile konserve kutuları, Coca Cola şişeleri, müzik gruplarının albüm kapakları tasarlandı, çizgi romanlar ve ünlülerin porteleri duvar kâğıtları olarak evlerde boy gösterdi. Canlı, vurucu, neon renkler pop art sanatının olmazsa olmazları olarak kabul edildi.

Pop Art Ev Dekorasyonu İçin Fikirler

Bu enerjik dünyayı evinize getirmek için ilk yapmanız gereken evinizi belki de daha önce hiç olmadığı kadar renkli hale getirmek. Neon renkleri bir arada kullanmaktan çekinmeyin.

1

Pop art tabloları duvarlara asarak ev dekorasyonunuza bu sanat akımını çok kolay bir şekilde getirebilirsiniz.

5

Canlı renklerdeki geometrik ve karışık desenlerin birlikte kullanılması da pop art ev dekorasyonunda sıklıkla tercih edilir. Pop art kumaş olarak koltuklarda veya perdelerde ünlü sanatçıların farklı renklerle boyanan portrelerinin ya da çizgi roman sayfalarının basıldığı ürünleri tercih edebilirsiniz. Pop art koltuk takımları ile döşediğiniz salonunuzun ne kadar eğlenceli olacağını düşünsenize!

3

Pop art’tan hoşlanıyor ama evinizi o kadar da renkli dekore etmek istemiyorsanız sadece pop art aksesuarlarını ya da tabloları da kullanabilirsiniz.

4

Oldukça sade bir odada pop art tablosuyla vurucu bir etki oluşturmak da size kalmış.

sade-oda-pop-art-tablo

Sadece bir pop art tablosu ile evinizin havasını nasıl değiştireceğinizin bir örneği daha:

pop art tablo son

Pop art, rengârenk hayal dünyanızı ev dekorasyonunuza yansıtmanız için en uygun tarzlardan biri!

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.