2018-09-04

Sade ve Şık: Minimalist Dekorasyon

Şehrin kalabalığından sıkıldıysanız ve daha sakin, huzurlu bir ortam arıyorsanız belki de evinizdeki fazlalıklarla vedalaşma zamanı gelmiştir. Bu vedalaşma sayesinde hem istediğiniz o sakinliği yakalayabilir hem de evinizi modern bir şekilde dekore edebilirsiniz. “Nasıl bir yol izlemeliyim?” diye soruyorsanız elbette evinizin kapılarını minimalist dekorasyona açmalısınız. Peki, minimalist dekorasyon nedir, minimalist ev tasarımı için ihtiyacınız olanlar nelerdir? Minimalist dekorasyonun özelliklerini inceleyerek bu soruların cevaplarını verelim.

İhtiyacınızdan Fazlasına Gerek Yok

“Fazlalıklardan kurtulma zamanı geldi.” derken tam da bunu kastediyorduk! Eğer evinizi minimalist bir tarzda dekore etmek istiyorsanız gerçekten ihtiyaç duyduğunuz eşyalar evinizde olmalı. Kalabalık gösteren ve aslında pek işlevi olmayan eşyaların bu ev dekorasyonu tarzında kesinlikle yeri yok.

Sade ve Zarif Tasarımlara Evinizde Yer Açın

Minimalist ev dekorasyonunda önemli olan eşyaların işlevidir. Minimalizm, tasarımdan önce eşyaların işlevselliğine önem verir. Minimalizm ile sadelik arasındaki bağın bu kadar kuvvetli olmasının nedeni de bu işlevselliktir. Eşyaların işlevlerini yerine getirmeleri ve tasarımlarının gereksiz detaylarla dolu olmamaları gerekli. Bu durum da sadelikten gelen zarafet rüzgârlarının evinizin içerisinde esmesini sağlıyor.

Göz Yoran Renk ve Desenlerin Yeri Eviniz Olmamalı

Renklerin evinize getirdiği huzura lafımız yok. Country tarz gibi büyük desenlerden ve canlı renklerden güç alan ev dekorasyonu tarzları da oldukça hoş, ama minimal dekorasyona yönelmek istiyorsanız göz yoran renklere ve yoğun desenlere evinizde yer vermemelisiniz. Hatta pek çok minimalist dekorasyon örneğinde görebileceğiniz gibi bu tarzda genellikle beyaz, siyah, gri ve kahverengi gibi renkler tercih ediliyor. Çünkü evinizin kalabalık olmaması, sadece eşya sayınızın az olması ile ilgili değil. Renkler de oldukça sade olmalı.

Denge Çok Önemli

Beğendiğiniz minimalist mobilyaları aldınız, bütün önerilerimizi uygulamak için de hazırsınız. O halde size son bir öneri daha verelim: Minimalist dekorasyon tarzında denge oldukça önemli bir kavram. Eşyaları dengeli bir şekilde yerleştirerek odanızın dağınık görünmesini engelleyebilir ve ev dekorasyon tarzları arasında en sevilenlerden biri olan minimalist dekorasyonun yani sade ev dekorasyonunun şık bir örneğini sergileyebilirsiniz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.