2018-08-03

Şıklığa Katkı Sağlayan Aydınlatma Trendleri

Aydınlatma, hayatımızda bir ihtiyaç olsa da ev aydınlatmasından bahsediyorsak şıklık da beraberinde geliyor. Aydınlatma ürünleri, tasarımları ile ev dekorasyonuna katkı sağlayarak hayalinizdeki iç tasarıma ulaşmanız konusunda size yardımcı oluyor. Hem zevkinize uygun hem de dikkat çekici bir ev oluşturma yolunda ise aydınlatma trendlerinden yardım alabilirsiniz. Şimdi, dekoratif aydınlatma ürünleri ve aydınlatma trendleri hakkındaki detayları paylaşmaya başlayalım.

Altın, Gümüş ve Bakır Renkleri Ön Planda

Öncelikle dekoratif aksesuarlarla hayatımıza giren altın, gümüş ve bakır renkleri o kadar çok sevildi ki evlerimizde onlara daha da çok yer açtık! Mobilya ayaklarından saklama sepetlerine kadar pek çok üründe kullanılan bu renkler, aydınlatma ürünlerinde de dikkat çekiyor. Özellikle avizeler, sarkıtlar, lambaderler ve aplikler; altın, bakır ve gümüş renklerde farklı tasarımlar sunuyor. Genellikle geometrik çizgilere sahip olan bu ürünler, alanın hem daha şık hem de daha modern bir havaya bürünmesine katkı sağlıyor.

Abajurlar Yatak Odasından Çıkıyor
Bir ürünü ait olduğu alan dışında kullanmak her zaman dikkat çekici olmuştur. Eğer ev dekorasyonunuzda şimdiye kadar böyle bir etki oluşturmadıysanız aydınlatma trendi sayesinde bunu yapmanın tam zamanı! Nasıl mı? Mesela genellikle yatak odası aydınlatmasında kullanılan abajurları salon, oturma odası ya da antre gibi alanların dekorasyonunda kullanarak! Özellikle country dekorasyona çok yakışan bu trend sayesinde dilediğinizde loş bir ortam oluşturabilirsiniz. Abajurların yanı sıra genellikle dış aydınlatmada, salonda ve antrede yararlanılan aplikleri de farklı alanlarda kullanabilirsiniz. Aplikleri özellikle banyo dolaplarının yanında kullanmak, son zamanlarda en sevilen uygulamalardan!

Duvar Dekorasyonu, Aydınlatma Sayesinde Ön Planda

Sevdiğiniz fotoğraflara yer verdiğiniz çerçeveler, herkesi kendine hayran bırakan tablolar ya da duvarın üzerine monte ettiğiniz raflara yerleştirdiğiniz kitaplar… Hepsi duvar dekorasyonunuzu oluşturan bir parça. Peki, ev dekorasyonunuza katkı sağlayan bu detayları aydınlatma sayesinde daha fazla ön plana çıkarmaya ne dersiniz? Bu trendi uygulamak için yapmanız gereken tek şey spot aydınlatmaları duvarda dekorasyon yaptığınız alana uygulamak. Spot aydınlatmaların yaşam alanlarınıza çok farklı bir hava katacağına emin olabilirsiniz! Eğer spotlardan yararlanmak istemiyorsanız apliklerden ya da çalışma lambalarından da yararlanabilirsiniz.

Aydınlatma Modası Tasarruftan Yana

Akkor ampullere göre daha uzun ömürlü ve fiyat olarak daha uygun olan LED ampuller, daha az enerji tüketerek bütçenizin yanı sıra doğayı da korumanızı sağlıyor. Her geçen gün daha fazla tercih edilen LED ampuller, daha uzun süre aydınlatma trendleri arasında yer alacak gibi duruyor. LED ampullerin yanı sıra LED şeritler de ev aydınlatmasında uygulanabilecek trendler arasında. Mutfak dolaplarının altına, tezgâhı aydınlatacak ya da banyo dolaplarında aynaların çevresini süsleyecek şekilde yerleştirilen LED şeritler, aydınlatmanın daha güçlü olmasını sağlamanın yanı sıra çok şık bir görünüm de sunuyor.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.