2017-10-04

Sonbahar Geldi! Mevsimi Yansıtacak Basit Dekorasyon Önerileri

Her mevsimin bir güzelliği var... Nasıl ki ilkbaharda açan çiçekler mutluluk kaynağımızsa sonbaharda da sararıp düşen yaprakların oluşturduğu o nostalji duygusu bizi kendine hayran bırakıyor. İlkbahar geldiğinde mevsimi evinize getirmenin ipuçlarını biliyorsunuz, peki ya sonbahar? İşte, evinizdeyken bile bu mevsimin güzelliklerini yaşayabilmeniz için sonbahar dekorasyon önerileri:

Sararmış Yapraklardan Yardım Alın

Sonbahar dendiğinde aklımıza gelen ilk şey, ağaçların yenilenmek için döktükleri yapraklar oluyor...Hadi o zaman, dökülen yaprakları toplayın ve herkesi hayran bırakacak bir tablo yapın! Üzerine sararmış yaprakları yapıştıracağınız bir tuval ya da kalın bir karton, evinizde sonbahar ruhunu yaşamanızı sağlayacak en şık yollardan biri. Tablonun boyutuna ise evinizde sergilemek istediğiniz yere göre karar verebilirsiniz.

Koltuk Örtülerini Çıkarmanın Tam Zamanı

Örtüler, bazılarımızın koltukları koruma amacıyla, bazılarımızın ise dekoratif olarak kullandığı ürünler. Sonbahar da örtüleri dekorasyon amaçlı kullanmak için en doğru zamanlardan. Tek renk olabileceği gibi ekose desenli örtüler de koltuklarınızın üstüne örtebilmeniz için oldukça uygun. Yalnız dikkat etmeniz gereken bir şey var: İlkbahar ve yazı yansıtacak canlı renkler yerine gri, kahverengi, krem rengi gibi renkleri tercih etmelisiniz.

Evinizin Bir Bölümü Ahşap Eşyalarla Süsleyin

Eğer konumuz sonbahara uygun bir ev dekorasyonu ise ahşap ürünler olmadan olmaz! Evinizde zaten ahşap eşyalar varsa ne mutlu size. Koltuklarınızın üzerine mevsimi yansıtacak şekilde kahverengi tonlarında örtüler örterek sonbahar dekorasyonunuzu güçlendirebilirsiniz. Eğer pek ahşap eşyanız yoksa evinizin bir bölümüne ahşap dekorasyon ürünlerini ekleyerek sonbaharı evinize taşıyabilirsiniz. Ahşap bardak altlıkları, ahşap mumluklar ya da ahşap saksılar size bu konuda yardımcı olabilir.

Dolabınızdaki Yazlık Giysileri Kaldırın

Gardırobunuzda yazlık kıyafetler oldukça sonbaharı hakkıyla yaşamanız da zorlaşır. O halde yaz mevsimine ait o rengârenk giyecekleri kaldırmanın ve sonbahar-kış mevsimlerine uygun giysilerinizi çıkarmanın vakti gelmiş demektir. Böylece sonbaharı yaşayabilir, kış mevsimine de kendinizi hazır hissedebilirsiniz. Aklınızda “Mevsimi olmayan giysiler dolaptan nasıl kaldırılır?” gibi sorular varsa kıyafet saklama önerilerimize göz atmanızda yarar var.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.