2017-11-22

Stresten Uzaklaştıran Ev Dekorasyonu Rehberi

Gün boyunca işteki ya da okuldaki yoğun tempo, şehir trafiği, planladığımız işleri zamanında gerçekleştirme isteği gibi sebeplerle stresle başa çıkmak zorunda kalıyoruz. Eve döndüğümüzde ise stresli geçen günün üzerimizdeki etkisinden sıyrılmak istiyor, stresten uzaklaşma yollarını arıyoruz. Peki, evinizde yapacağınız küçük değişikliklerle stresten uzaklaşmanın mümkün olduğunu biliyor musunuz? İşte, stresten uzaklaştıran ev dekorasyonu için yapmanız gerekenler:

Değişime Antre ile Başlayın

Evinizin kapısın açtığınızda ilk gördüğünüz yer antre oluyor. Antrenizde sizi mutlu edeceğini, rahatlatacağını düşündüğünüz detaylara yer vererek evinize girdiğiniz an stresten büyük ölçüde uzaklaşabilirsiniz. Örneğin aile fotoğrafınızı ya da çok sevdiğiniz bir tabloyu antrenize koyarak evinize daha mutlu bir şekilde merhaba diyebilirsiniz. Dilerseniz antre dekorasyonu fikirlerine göz atarak bu alanı şık bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Evinizde Yer Açın

Eşyalarla dolu, kalabalık bir ev size daha küçük bir alan sunar. Oysaki stresten uzaklaşma yöntemlerinden biri, geniş alan sunan bir ev dekorasyonuna sahip olmak. Kullanmadığınız eşyalarınızı ihtiyaç sahiplerine vererek evinizde yer açabilirsiniz. Daha ferah bir ev için açık renkli eşyalardan ve minimalist dekorasyondan yardım alabilirsiniz.

Bitkilerden Yardım Alın

Rahatlatıcı etkisi bulunan yeşille buluşmak için evinizde bitkilere yer verin. Bitkiler doğanın bir yansımasını sunarak size huzur ve güven verirler. “Odalara Göre Bitki Seçme Rehberi”nden faydalanarak evinizin hangi alanında hangi bitkiye yer vermeniz gerektiğini bulabilirsiniz.

Sizi Rahatlatacak Bir Alan Oluşturun

Bir kitap okuma köşesi, resim yapmak için ayırdığınız bir alan ya da enstrüman çalabileceğiniz bir oda… Oluşturduğunuz hobi alanları kendinize zaman ayırmanıza, günün stresinden uzaklaşmanıza ve güzel vakit geçirmenize yardımcı olur.

Elektronik Cihazları Yatak Odanıza Almayın

Yatak odanızda bulunan cep telefonu, televizyon gibi elektronik ürünler yaydıkları radyasyon nedeniyle uyku kalitenizi düşürürler ve bu durum da stres seviyenizi arttırır. Bu nedenle yatak odanızda elektronik hiçbir cihaza yer vermemelisiniz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.