2018-08-21

Yeni Hissi Veren Evlerin Sırrı: Duvar Dekorasyonu

Mobilyalarınız, parkeleriniz, evinizde yer alan ve ev dekorasyonunuzu tamamlayan diğer ürünler yepyeni olabilir; ama duvarlarınız yenilenmediği sürece evinizin yeniliğini ve şıklığını tam olarak yansıtamazsınız. Evinizin şıklığını tamamlayacak duvar dekorasyonu fikirleri sayesinde yaşam alanlarınızı daha dikkat çekici ve keyifli bir hale getirmeniz ise mümkün! Şimdi, duvar dekorasyonu trendlerini sıralamaya başlayalım.

Olmazsa Olmaz: Duvar Boyası ve Duvar Kâğıdı

Duvar boyama ya da duvarları kâğıt ile kaplama işlemleri, geçmiş yıllarda duvarların ve dolayısıyla evin daha temiz görünmesi için yapılan bir işlem olsa da artık boyalar ve kâğıtlar dekorasyona da katkı sağlıyor.

Genellikle bir duvarın tamamını ya da tüm duvarların yarısını (alt kısımlarını) kaplamak için kullanılan duvar kâğıtlarında özellikle 3 boyutlu ve taş desenli modeller ilgi görüyor. Bunun yanı sıra renkli ve büyük çiçek desenli duvar kâğıdı modelleri, evinde country dekorasyonu uygulamış olanların gözdesi.

Eğer duvar kâğıdı yerine duvarlarınızı boyamayı tercih edecekseniz de canlı, dikkat çekici tonlar seçerek odadaki bir duvarı farklı renkler ile boyayabilirsiniz. Eğer hangi rengi seçeceğiniz konusunda kararsızlık yaşıyorsanız “Duvar Kâğıdı ve Duvar Rengi Nasıl Seçilir?” yazımızdan yardım alabilirsiniz.

Duvarları Renkli Kılmak İçin Büyük Yardımcılar: Çerçeveler ve Tablolar

Çerçeveler ve tablolar olmadan duvar dekorasyonu düşünülemez! “Duvar dekorasyonu ürünleri” denildiğinde akla ilk gelenler elbette ki çerçeveler ve tablolar. Duvarları renklendirmek için anılarınıza ve sevdiğiniz tablolara yer açabilir ve keyifli bir alan oluşturabilirsiniz. Bu arada farklı tasarımlarda çerçeveleri aynı alanda kullanmak, son dönemlerde çokça uygulanan bir ev dekorasyonu trendi. Dilerseniz fotoğraflarınızı ve sahip olduğunuz tabloları aynı alanda sergileyerek duvarlarınızı daha renkli bir hâle getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra duvarlarınızda dekoratif aynalara da yer verebilir ve bu sayede alanın daha geniş olduğu algısını oluşturabilirsiniz.

Duvarlarında Ek Alan Oluşturmak İsteyenlerin Tercihi: Raflar

Raflar artık duvar dekorasyonunun önemli parçaları… Ev dekorasyonunuza uygun renk ve tasarımlarda seçebileceğiniz duvar rafları sayesinde duvarınızı daha şık kılarak ek bir alan da oluşturmuş olursunuz. Raflarda çerçevelere, bitkilerinize, kitaplarınıza yer verebilir ve böylece yaşam alanınızı daha hoş kılabilirsiniz.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.