2018-07-06

Rengârenk Yapılarıyla Meşhur Noktalar

Bir şehre, kasabaya, hatta sokağa bile hayran olmak için pek çok neden olabilir. Tarihi yapılar, kültür, doğal güzellikler, hayranlık uyandıracak nedenlerin başında geliyor. Bunların yanı sıra dünyadaki bazı noktaların rengârenk yapılarıyla da dikkat çekip hayranlık uyandırdığı doğru. İşte, dünyanın en renkli evlerine ev sahipliği yapan noktalar:

1. Burano Adası, İtalya

Yalnızca İtalya’nın değil, dünyanın da en renkli noktalarından biri olarak kabul edilen Burano Adası’nda maviden turuncuya, pembeden sarıya pek çok renkte ev görmek mümkün. İtalya’nın renkli evleri, geçmiş zamanlarda balıkçıların, evlerini kolaylıkla ayırt edebilmeleri için boyamalarıyla ortaya çıkmış.

2. Kopenhag, Danimarka

Dünyanın dört bir yanından gemilerin geldiği Kopenhag, limanıyla olduğu kadar renkli evleriyle de meşhur. Geçmişi 17. yüzyıla kadar dayanan evlerin restore edildiği Kopenhag’da da rengârenk bir manzara görmeniz mümkün.

3. Trinidad, Küba

Karayiplerin en büyük adasına kurulmuş olan Küba’nın en meşhur şehri, ülkenin başkenti Havana. Fakat tarihin ve kültürün bir arada bulunduğu şehir olan Havana’nın yanı sıra Trinidad da gerçek bir Küba deneyimi yaşatıyor. Tarihi, renkli, az katlı evleri ile ünlü Trinidad’ın insanın üzerinde tarif edilemeyecek kadar pozitif bir etkisi oluyor.

4. Şafşavan, Fas

Diğerleri gibi farklı renklere sahip binaları yan yana getirmese de Şafşavan’ı da dünyanın en renkli şehirleri arasında gösterebiliriz. Açık mavi binaların bulunduğu, dikkat çekici şehir Şafşavan’da evlerin dış duvarlarına yerleştirilen renkli saksılar da sokaklara renk katan bir başka unsur oluyor.

5. Bo Kaap - Cape Town, Güney Afrika Cumhuriyeti

Cape Town’ın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Bo Kaap semti de dünyadaki renkli evlere sahip olan noktalardan biri. Cape Town’ın en turistik yerlerinden biri olarak kabul edilen Bo Kaap’ta da tek ya da iki katlı mavi, yeşil, sarı, pembe renklerdeki evleri yan yana görmek mümkün.

6. Odunpazarı - Eskişehir, Türkiye

Eskişehir’e giden yerli ve yabancı turistlerin gezilecek yerler listesinde Odunpazarı olmazsa olmaz… Restore edilen evlerin rengârenk boyandığı ve içerisinde yerel halkın yaşadığı bu evlerin bazıları, kafe ya da hediyelik eşya dükkânı olarak da hizmet veriyor.

*Kapak görselinde Kopenhag’a yer verilmiştir.

Information Form

You can contact us at any time by filling out the form to obtain information about our projects, either face-to-face in our sales offices or online at our digital sales office.